7.5
48

Звук свободи (2023)

Sound of Freedom

12+  •  2 год 11 хв  • 
Країни: США Мексика
Жанр: екшн драма трилер біографія
історичний кримінальний
Бюджет: 14 600 000 $
Касові збори в світі: 247 801 971 $
Касові збори в США: 184 174 633 $
Прем'єра в Україні: 9 листопада 2023
Прем'єра в світі: 3 липня 2023
Прем'єра в світі (цифрова): 3 листопада 2023
Прокатник: Ukrainian Film Distribution
Режисер: Alejandro Monteverde
КіноБаза: 7.5 (48)  IMDb: 7.6 (113357)
0
1
0
2
0
3
1
4
1
5
7
6
19
7
8
8
4
9
8
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо

Бийся за світло. Заглуши темряву

Сюжет:

Історія Тіма Балларда, колишнього агента уряду США, який звільнився з роботи, щоб присвятити своє життя порятунку дітей від сексуального рабства.

Код для перегляду рейтингу кінобази

Виробничі компанії:

Santa Fé Films, Amazon Studios

Актори: (Всі 105)
Актори озвучення:

Студія: CineMaker
Тип: Дублювання

Українською мовою фільм дубльовано на замовлення компанії UFD
Керівник проєкту: Андрій Глуховський
Перекладач: Олексій Зражевський
Режисер дублювання: Павло Скороходько
Звукорежисери: Сергій Александров та Олександр Дягель
Ролі дублювали: Андрій Твердак, Олександр Шевчук, Андрій Альохін, Дмитро Завадський, Михайло Кришталь, Катерина Буцька, Дмитро Гаврилов, Вікторія Бакун, Петро Сова, Марія Кокшайкіна, Роман Молодій


Режисер:
Сценаристи: Rod Barr, Alejandro Monteverde
Композитор: Javier Navarrete
Оператори: Gorka Gómez Andreu
Відео: (Всі 2)
Звук свободи | Офіційний трейлер | HD
Sound of Freedom | Official Trailer | Angel Studios
Зображення: (Всі 25)

Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 1)
Фільми того ж режисера: (Всі 4)
Cabrini (2024) Cabrini
Cabrini
6.7 Малюк (2015) Малюк
Little Boy
Bella (2006) Bella
Bella
Untitled Nick Yarris Project (2018) Untitled Nick Yarris Project
Untitled Nick Yarris Project
Рецензії: (Всі 1)

Попередження: рецензія містить спойлери

З впевненістю можна сказати, що це один із найкращих фільмів 2023-го року. Серед багатьох кіноманів побутують думки, що зараз рідко знімають якісне кіно, мовляв колись вміли знімати, а не те, що зараз… І можливо, доля правди в цьому є. Однак як не крути, але цього року ми маємо змогу побачити шедевр, в карколомний успіх якого мало хто вірив, тим паче, що й бюджет самого фільму становив всього неповних 15 млн. доларів. Та й зірковий склад самого фільму мало кому відомий, за винятком американського актора Джеймса Кевізела, найбільш відомого за роллю Ісуса Христа у фільмі Мела Гібсона «Страсті Христові». Однак усе це не завадило картині зібрати близько 230 млн. доларів і стати однією із найбільш комерційно-успішних картин 2023-го року. І тут виникає питання – в чому запорука успіху цього фільму.
Найперше, це те, що фільм заснований на реальних подіях та заторкує важливу проблематику світового масштабу – торгівлю людьми, зокрема торгівлю дітьми з метою залучення їх до сексуального рабства. Фільм показує, що хоч на дворі XXI століття і світ з кожним роком стає все більш цивілізованим, за кулісами існують реалії, від яких з’являються мурашки по шкірі. Наприкінці фільму зазначено, що торгівля людьми щорічно приносить 150 млд. прибутку за рік, а також те, що станом на сьогодні у рабстві перебуває більше людей, аніж будь-коли в історії, зокрема у ті часи, коли рабство було легальним. Мільйони дітей перебувають у рабстві…
Джеймс Кевізел, який є ревним католиком і всім знаним благочинцем, бездоганно зіграв свою роль у цьому фільмі. За словами самого актора, це друга за значимістю роль у його кар’єрі після Страстей Христових. Кевізел втілив образ реального персонажа Тіма Беларда, який кинув виклик торговцям дітьми і зміг врятувати із сексуального рабства близько 120 дітей. Тім Белард є справжнім втіленням мужності та неабиякої відваги, адже будучи багатодітним батьком він без роздумів йде на ризик, знаючи, що може не повернутися живим. Після успішної операції на острові та порятунку дітей, головний герой дізнається сумну звістку про те, що серед дітей відсутня одна дівчинка, батько якої попросив Тіма знайти її і заради якої борець зі справедливістю розпочав цю місію. Більше того, Тім дізнається, що дівчинка знаходиться в глибині джунглів Амазонки серед колумбійських повстанців, на яких колумбійська поліція не має впливу. Однак, це не зупиняє нашого героя, який, вдаючи себе за медичного працівника, потрапляє в лігво розбійників та рятує дівчинку із рабства.
Варто зазначити, що у цьому фільмі присутня богословська складова. Ми можемо прирівняти головного героя Тіма до чоловіка із біблійної притчі євангелиста Луки про заблукану овечку, який, загубивши одну зі ста, без роздумів кидається на її пошуки та знаходить (див. Лк 15, 4-6). Також варто згадати за дружину Тіма Кетрін у виконанні Міри Сорвіно, яка, будучи багатодітною матір’ю та усвідомлюючи ризики місії свого чоловіка, благословляє його на цю благородну справу. Відвага цієї жінки показує, що кожна сім’я є частиною суспільства і не може бути замкненою в собі, а повинна ділитися своєю любов’ю з іншими, співпереживати з ними та допомагати у скрутному становищі, навіть якщо загроза нависне над ними самими.
Щодо самої сюжетної лінії, то вона позбавлена будь-яких непотрібних епізодів. Кожен епізод є необхідною цеглинкою в розбудові сюжету. Емоції акторів заставляюють глядача співпереживати разом із ними та усвідомити важливість проблематики. Цей шедевр дає нам можливість задуматися над тим, ким є людина і яке її місце у цьому світі. У фільмі ми зустрічаємо представників добра – ідеальну сім’ю, яка приносить світло у цей світ, а також – представників зла, хтивих та збочених людей, які обертають світло на пітьму. І хтось може сказати, що це дуалізм – одвічна боротьба добра зі злом, і нікуди від цього не подітися, мовляв така вже природа людини. Однак, ні. Зло народжується внаслідок відкидання добра, а не є наслідком якоїсь керуючої сили, яка наперед визначає, хто повинен бути добрим, а хто – ні. Проблема в тому, що людина забуває про те, що вона покликана від народження творити добро, оскільки є творінням Вічного Добра – Бога, який створив усе добрим. Однак, оскільки людина наділена даром свободи, яка свідчить про її гідність, то може і відкинути добро. І ми бачимо, до яких наслідків призводить відкидання людиною добра. Така людина, яка вважає себе лише продуктом еволюції, думає тільки про себе, а інших сприймає не як образ Божий та своїх спібратів, а як звичайний товар. У цьому фільмі ми також бачимо приклад навернення другорядного героя Вампіро у виконанні Біла Кемпа, який за сценарієм колись був бухгалтером картелю, але вчасно усвідомив своє мерзенне становище та тепер працює над порятунком дітей від секс-торгівлі. Розповідь про своє каяття Вампіро Тіму є одним із зворушливих та емоційно вражаючих епізодів у цьому фільмі. «Я збагнув, що я темрява, а темрява має померти», – зазначив Вампіро. Приклад Вампіро показує, що ніколи не пізно покаятися. Проблема в тому, що людина, яка перебуває у болоті гріха і продовжує у ньому грузнути, втрачає свій богоподібний образ і тим самим починає уподібнюватися до нерозумної тварини, яка керується суто власними інстинктами. Це означає, що з кожним разом такій людині буде важко змінити свій стиль життя, оскільки вона вже надто далеко зайшла…
Підсумовуючи, зазначимо, що фільм «Звук свободи» заторкує важливі екзистенційні аспекти людського життя, моральну проблематику добра та зла, людські відносини з Богом та одне з одним. Загалом, фільм не повинен залишити байдужим глядача, адже ми не знаємо, що з нами буде наступного дня. Ніхто б не побажав навіть своєму ворогові пережити те, що переживають бідолашні діти, які знаходяться у рабстві. А такі люди як Тім, його дружина мають бути прикладами для наслідування. Обов’язковим цей фільм для перегляду має бути для молоді, яка вступає у доросле життя і намагається вибудувати свій стиль життя. Саме молодь має бути тим світлом, яке поглине темряву, адже вона є нашим майбутнім.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Юрий Городнюк 10/10
Дуже крутий фільм, про шляхетного та сміливого поліцейського, який врятував десятки дитячих життів, таким людям треба ставити пам'ятник на віки.
 

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: