9/10 Про Бога і людей

Серіал не завершений, як написано в анотації, а закритий - через 3 місяці після прем'єри. Цей месія був занадто небезпечним: недарма за ним ганялися всі спецслужби. Він, як годиться, ходив по воді і оживляв мертвих, але до самого кінця перегляду ви не будете певні, що це не фокуси. І ніхто вас у цьому не збирається переконувати. Та й взагалі, дорогі віряни, ніхто вам не допоможе, окрім вас самих. Хочеш бути месією - будь ним! Піднімай задницю з дивана і починай щось робити з усім цим лайном навколо! Другого сезону не буде. Тільки дивися, нічого не поламай, адже Бог все бачить, хоча і безмежно довіряє своїм дітям.

4/10 Не дуже

Продивившись нічого не зрозуміла...

1/10 Не рекомендую! Бережіть дітей

Жахливий мультфільм. Гітлер в раю, апостол Петро ледь не матюкається, пропаганда гомосексуалізму та трансгендерності

Бережіть своїх дітей від цієї гидоти в яскравій обгортці

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
Серіали червня-2021. Доміна (2021—)

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський:
Це не аналог "Риму" від НВО, як очікувалося, тум мінімум сексу, насильства і нема епічності. Утім, ми отримали історичну версію "Карткового будинку".
Усе ж таки дотична до "Риму", його 2-го сезону, "Доміна" говорить про імперію після вбивства Ґая Юлія Цезаря – війни за владу і панування прийомного сина Цезаря, Октавіана Авґуста.
Але не Авґуст є головний у цій історії, а його дружина, Лівія Друзілла. Розумна, вродлива і метка (польська красуня Кася Смутняк), вона проходить між крапельок, які б небезпеки і чвари не траплялися, натомість навколо неї вмирають інші – чи перший некоханий чоловік, чи полководець, що хотів забрати трон у чоловіка і вбити її, чи можливий спадкоємець, ворог для Лівії. Її життя мудрої жінки так само оповите славою, як її дорога до величі встелена трупами.
Вісім 50-хвилинних серій зняті на знаменитій студії "Чінечітта" і оприявнюють художньо багату, хоч і не масштабну картину того часу, але драматургія – політичні шахові комбінації – ось що тримає у тонусі до фіналу, коли напруга, здається, досягає ланцюгової реакції.
Джерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Серіали червня-2021. Крімері (2021)

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський:
Цей 6-серійний міні-серіал є влучною і злою іронією над ідеологією повсюдно розквітлого фемінізму, дотепно розвінчаного режисеркою і сценаристкою Роузенн Лянґ.

Комедія на злобу дня, – а точніше орвелівський постапокаліпсис, – "Крімері" – про вимирання чоловіків і створення через 8 років потому ідеалістичного жіночого суспільства, в якому, тим не менше, за посмішками ховається розчарування життям, а за жіночим єднанням – ностальгія за родиною, хлопчиками і чоловіками.
І коли виникає представник вимерлої статі, троє подруг, кожна по своєму, відчуває розлади і зміни у тілі та голові: одна з сумом згадує своє минуле до вимирання, інша гадає, що з цим треба щось робити, а третя злиться на своє виникле бажання, називаючи себе "нікчемною дитиною патріархату". Водночас слідами чоловіка іде мисливиця за головами, яка вже вбила його друга...
Хоч і фантастичний, серіал повний нагальними темами, а психологічний стан героїнь з уявного майбутнього мало чим відрізняється стану теперішніх жінок, що й робить серіал зрозумілим для всіх.
https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Серіали червня-2021. Едем (2021—) На Netflix Ukraine

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський:
Один з найкоротших аніме-серіалів в історії – лише 4 серії по 25 стандартних хвилин.

І так само незвично він миленький і лагідний, що зумовлено бажанням Netflix розширити вікову аудиторію до віку 7+.
Утім, це наукова фантастика і при цьому дуже сентиментальна.
Двоє роботів знаходять у лісі кріо-капсулу, а в середині маленьку дівчинку, хоча люди вимерли понад тисячу років. Не зізнаючись іншим роботам щодо знахідки, вони виховують дівчинку окремо, бо знають – головний робот, Зеро, має чітке розуміння, що люди – це зло. Частково річ у сюжеті – у спогадах мова йде про батька і втрату ним доньки, – а частково у стосунку з сучасним рухом екологів, представники якого вважають людину головною проблемою планети і ледь не раком, вартим того, щоб його вирвали.
Ідейно спрощений у порівнянні з аніме, "Едем" має кращу і детальнішу промальовку, і розгалужену систему комічних другопланових героїв (зрештою виконавчий продюсер і сценарист є Джастін Ліч, аніматор на "Льодовикових періодах").
Джерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Серіали червня-2021. Створити сім'ю (2020—) 2 сезон. На Apple TV Ukraine

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський:
Продовження поневірянь і мрій лондонської пари про народження дитини, але ця драма є настільки живою енциклопедією саркастичного британського гумору, що стає вогнеметною комедією.
Гострі на слово обидва герої, Джейсон (Райф Сполл, "Війна світів") і Ніккі (Естер Сміт, "Чорне дзеркало"), оточені так само гостроязикими друзями, і чи справа відбувається на хрещенні дитини друзів, чи під час розмови на кухні, чи у ситуації рятування подруги, що стрибнула у річку, ми маємо перли жартів, цілком здатних перетворитися на афоризми.
І хоч пореготати на американський кшталт не вийде, усмішка не стирається протягом усього часу перегляду.
"Усі гарні у 27 років, подивимося на неї у її 35-ть".
"Пишу великий американський роман своїх гріхів. – Але ж ти англієць? – Це дає мені унікальну точку зору".
"Планують вечірки на честь обрання імені нового цуценятка, а ім’я – "Пів-року-сімейної-терапії".
"Є план для нової мене: суміш бігу, медитації і сексу з іншими людьми".

8 півгодинних серій йтимуть до середини липня. Серіал продовжений на 3 сезон.
Джерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Серіали червня-2021. Невинний (2021)

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський:
Несумнівне перше місце цього року (поки що) за складністю закрученого детективу і одночасно за правильним його розкручуванням, а це буває не завше, і особливо у цьому випадку.
Зрозуміло, що маємо літературну першооснову, а саме – повість американця Гарлана Кобена, у якого "Невинний" є вже восьмим екранізованим твором ("У темному лісі" (The Woods), "Безпека" (Safe) etc).
Цього разу історія обертається, мов зашморг, навколо хлопця Матео (Маріо Касас) – у бійці попід баром він штовхає супротивника і той, вдаряючись головою, вмирає.
Багато років потому, виходячи з в’язниці, Матео зустрічає чарівну дівчину Олівію (Аура Ґаррідо), але не розповідає про себе.
Як виявилося, вона теж не розповіла про своє багате на події минуле.
8 серій серіалу поєднують обидва кримінальні та драматичні життя закоханих, в які вплітаються ще 6 (!) ліній, і це розтягнуто у часі на 20 років...
Шаленство напруги "Невинного" здатне забрати у вас майже весь день (6,5 годин), якщо вас ніхто не зупинить. А сам серіал вам не дасть на це шансів.
Джерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Серіали червня-2021. Берег москітів (2021) На Apple TV Ukraine

Попередження: рецензія містить спойлери

Ярослав Підгора-Гвяздовський: Серіальна екранізація роману Пола Теро, поставлена ще у вигляді фільму 1986 року з Гаррісоном Фордом, виглядає дуже навіть сучасно, зважаючи на усі новомодні виступи лівих про тиск держави.

Тепер у головній ролі Еллі є небіж письменника, Джастін Теро ("Залишені"), і туману та інтриги його герой напускає більше – навіть двоє його дітей не знають, що він таке колись винайшов, що уряд Сполучених Штатів хоче його знайти за будь-яку ціну.
Десятиліттями він міг переховуватися у Штатах, де, як вмілий інженер і противник електроніки, створював для родини затишок і без використання телефонів та комп’ютерів. "А що таке Xbox?" – якось питає син героя.
Але тепер він тікає до Мексики. В якій його починає шукати вже й місцева мафія.
7 серій першого сезону створюють дорожній-фільмо-трилер, таку собі екранізацію "Колобка", тільки замість баби з дідом – США, замість вовка – спец-служби, а ведмедика – картель. Цікаво, що прізвище у героя Фокс, "лис".
Пригоди, жвавість, напруга, а у тіні – політика... І все ж цікаво – про який винахід йшлося?
Джерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

Ярослав Підгора-Гвяздовський: серіали червня-2021. Ґрейс (2021)

Міні-серіал складений з 2 серій, хоч і по 1,5 години кожна, тим не менше, вартий щонайпильнішої уваги.

Здавалося б, класична форма британського детективу про поліційне розслідування – що може бути більш традиційне?
Але річ як раз у способі поєднати звичні деталі: поліціант, у якого зникла дружина, і який користується послугами екстрасенса; нова справа з викраденням чоловіка; дуже детальна і атмосферна поліційна діяльність; вихід героя за межі своїх повноважень; начальниця-мегера; і нова історія про знайдений ключ для входу на сайт з даркнету...
Це все ретельно і пунктуально пропрацьовано, з харизматичним виконавцем головної ролі (Джон Сімм, "Доктор Хто"), чий персонаж має передісторію і певну зухвалість, щоб порушувати правила, а також, щоб тримати удари долі і протистояти тупості шефині.
Ґрунтовно, динамічно, цікаво і якісно на кожному етапі створення. Тільки британці можуть так смачно зготувати, маючи у розпорядженні стандартні складники.
Д ... жерело: https://life.pravda.com.ua/culture/2021/06/5/245101/

10/10 Дякую за занурення у дитинство

Дякую тим, хто причетний до цієї документалки за занурення у дитинство. Я провів чудовий вечір згадуючи як біг зі школи, щоб подивитися "Друзів", як потім знову і знову передивлявся це неймовірно рідне та лампове для мене шоу. Я обожнюю їх жарти, всі ці внутрішні меми та особливості сеттингу. Коли в мене була депресія - я дивився "Друзів", коли я був щасливий - теж дивився "Друзів". Я розумію, що наступне покоління зовсім не розуміє гумор та щирість цього серіалу. Розумію, що навіть декому з моїх однолітків він здається переоціненим. Але це мої емоції, моя ностальгія. Я завжди намагався бути Чендлером, навіть сам не розуміючи того, захопився грою на гітарі через "Облізлого кота" від Фібі і тому подібне. Це реальний витвір телевізійного мистецтва, який викарбовано у душах цілого покоління людей. Це шоу об'єднувало мене по інтересах з братом, сестрою та багатьма справжніми друзями.

17 років, здуріти можна... Такий спешл - найкраще, що можна було зробити для фанатів. Бо акт ... ори в кінці сказали щиру правду: гарно закінчену історію не слід продовжувати, інакше все зіпсується. Я отримав неймовірно приємні емоції, зрозумів ще чіткіше наскільки швидко плине час. А ще я звісно трохи поплакав з моментів, які пам'ятаю дослівно, проте в переказі самих акторів вони бачяться ще більш ностальгічними. Приємні емоції, приємній сміх та приємні сльози. Дякую, друзі...

9/10 Круелла - оце так сюрприз!

Я трохи вагався щодо походу в кінотеатр, але який же сюрприз підготувала Круелла.

Як же тішить коли професіонали працюють:
- сюжет - одна з найкращих історій походження лиходіїв на сьогодні,
- діалоги завжди дотепні, а не заїжджене абищо,
- весь хронометраж без жодного нудного моменту.
А з мого досвіду - це взагалі дуже рідкісне явище.

Щодо акторів то Емма Стоун - неймовірна. А після перетворення в Круеллу це вже її фільм і вона не віддасть увагу комусь іншому.

Як на мене «Круелла» - це один з тих рідкісних фільмів, особливо від Діснея, що вражає красою та історією.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
9/10 Знак якості

Один з найкращих британських кримінальних серіалів останніх років. Приквел іншого популярного серіалу "Інспектор Морс" (33 епізоди, 1987—2000 р.р.), який теж варто переглянути. Кожна серія - повнометражний півторагодинний фільм про розслідування вбивств у Оксфорді в 1960-х роках, екранізація романів Коліна Декстера. Цікавий сюжет, небанальний англійський гумор, фактурні актори. У кожному епізоді багато нових красивих жінок (по-справжньому красивих), а також не менше 2-3 небіжчиків, замордованих переважно в нетрадиційний спосіб. Для звукового супроводу використано популярну класичну музику, яку полюбляє головний герой. Якщо для перегляду ще й запастися пів-пляшкою доброго віскі (бо персонажі будуть постійно вас на це провокувати😊), то вам гарантовано 30 незіпсованих вечорів (із яких 23 епізоди - у професійній українській озвучці).

2/10 Ностальгія за цензурою

Попередження: рецензія містить спойлери

На жаль, встиг подивитись тільки перші 35 хвилин цього видатного фільму, що отримав три Оскари. Незабутнє враження на мене справили два епізоди: звільнення сечового міхура головної героїні посеред пустельного засніженого поля на самому початку картини (0:03:00) та сцена випорожнення кишківника тої самої персонажки у власному трейлері відразу після гри на флейті (0:35:40). Що було далі, не знаю, бо моя чутлива кіноманська натура не витримала такого несамовито драматичного розвитку сюжету.

1 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
«Майор Данді», Сем Пекінпа — Володимир Войтенко, Арґумент-Кіно (15.01.2013)

Попередження: рецензія містить спойлери

У програмі вночі з 20 на 21 січня о 02:05, на телеканалі «1+1» у програмі АРҐУМЕНТ-КІНО «Майор Данді» / Major Dundee (1965, США) – знаковий фільм, перший ревізіоністський вестерн знаменитого американського кінорежисера Сема Пекінпи. І це кіно не тільки для шанувальників вестернів, а для всіх, хто здатен вловити дихання вільного, дикого, непричесаного кіна.

Інтрига ж стрічки така… Громадянська війна у США. Безстрашний кавалерійський офіцер веде в небезпечний похід загін відступників. Мета – розгромити загін індіанців-апачів у горах, що на кордоні Техасу з Мексикою. Ось так і стають правдивими героями ті, кого ще вчора вважали за покидьків.

Цю картину поставлено за мотивами реального воєнного походу проти апачів та їхнього вождя Черріби, який грабував і вбивав мирних жителів. Перед нами розгортається історія випробувань, знахідок і втрат на тлі протистояння двох головних героїв – джентльмена з Півдня, у виконанні Річарда Герріса, і майора-прагматика з Півночі, що його втілює Чарлтон Гестон.

„Майор Данді” справді є прикметним твором і загалом в американському кінематографі, й, відповідно, у творчості Сема Пекінпи. Він зберігає техніку і стиль ранніх, класичних робіт режисера, і, водночас, робить рішучий крок у бік майбутньої безкомпромісної та жорстокої „Дикої банди”.

Якщо в попередніх фільмах постановника джентльмени беруть гору над зловмисниками, то в „Майорі Данді” дійсність примушує їх по-іншому поглянути на честь, обов’язок і традиції.

Взагалі, зіткнення романтичного ідеалізму 50-х років із жорстоким реалізмом 60 – 70-х і стало, певною мірою, живильним ґрунтом для тієї атмосфери безжальности і кривавого насилля, якими просякнуті фільми цього режисера. Він, сказати б, відспівує міфологію старого Дикого Заходу.

Власне, загибель питомої людини тієї епохи показує Пекінпа і в „Майорі Данді”, під час роботи над яким проявилися усі суперечності його бурхливої натури.

Під час фільмування у Мексиці й без того достатньо різкі манери Пекінпи, про творчість якого ширше йтиметься у спеціальному сюжеті, підсилені алкоголем та маріхуаною, довели зазвичай стриманого актора Чарлтона Гестона до того, що він замахнувся на режисера кавалерійською шаблею. І це при тому, що Гестон в інших непростих ситуаціях, яких не бракувало в Пекінпи з продюсерами, завше був на його боці. Конфліктні ж ситуації множилися й далі. Чи не ключова із них виникла на стадії монтажу – керівництво студії зажадало сильно скоротити картину, що, вочевидь, не пішло їй на користь, та, попри все, не завадило стати правдивою класикою жанру.
Джерело: http://www.kinokolo.ua/argument/2239/

Нещодавно переглянуті: