6/10 6/10 Не все, що починається як ідилія, є ідилією

Попередження: рецензія містить спойлери

Гарна картинка, досить свіжий сюжет, але для зажраного глядача - трішки примітивно.

Доля головної героїні - досить тяжка. Щоб якось вижити в особистому пеклі - вона їде зі своїм хлопцем в подорож. Вони опиняються в мальовничому селі в Швеції (??? Я не впевнена, що Швеція виглядає саме так...), в якому проходить святкування Сонцестояння. Великі луки, світлий одяг, багато гарних деталей, квіти, візерунки...

Далі доля вже всіх героїв перетворюється на Пекло, гарно здобрене наркотиками, сліпим поклонінням (чому бляха? Книзі? Вогню? Вітру?) та іншими, не дуже гарними для психіки речами.

З перших хвилин привітне село виглядає досить стрьомно, як на мене, а з кожною хвилиною та поглядом, стає все важче стримувати відчуття остраху.

Яке досягає максимуму (хоча Я й не засуджую) в останні хвилини стрічки.

Попри чудову режисерську роботу та досить потужну акторську гру, відчуття "не достатньо" - ось що залишає по собі цей фільм.

Гарні, але пусті за змістом сцени. Подекуди - абсурдні.
Надлишок деталей, які хотілося б розкрити. Та досить очікуваний фінал.

Карочє, з дівчатами шутить ніззя, особливо якщо ви далеко від цивілізації.

5/10 Легке розчарування

Дуже багато типових сцен. Вже майже від початку фільму можна здогадатись, хто є хто і що відбувається. Стандартний американський фільм. Під чіпсу і колу згодиться. 5/10.

1/10 Поганий фільм з хорошими акторами

Вже на 25-й хвилині, коли головна дійова особа без попередження почала дзюрити на морську гальку, можна було вимкнути цей "байопік" і ніколи більше не звертатись до творчості Френсіса Лі. Але я на це не спромігся, бо у ролі Мері Еннінг знялась актриса, яка мені цікава у всіх ролях, до чого б її не примушували режисери-постановщики. Отже, і після цієї роботи я не розлюбив Кейт Уінслет, але фільмові поставив заслужену одиницю за черговий шаблонний підхід до непересічної історичної особистості. Бо все, що цікавило режисера-сценариста, це нічим не обґрунтовані домисли про нетрадиційну орієнтацію та сексуальний зв'язок двох британських вчених. Ну, хіба ж могли дві жінки наприкінці 19 ст. мати чисто дружні стосунки через їхню спільну захопленість палеонтологією? Та не могли, це ж смішно! От, якби ці вчені були принаймні різностатевими, то я би ще повірив у гіпотетичну можливість їхнього незлягання.))

PS «Світ використав мене занадто жорстоко й, боюся, це зробило мене надто під ... озріливою до кожного» - писала в одному з листів Мері Еннінг, яка при житті не була згадана офіційно в жодній науковій праці, і яку 2010 року Королівське товариство зарахувало до числа десяти британських жінок, які найбільше вплинули на історію розвитку науки. Що ж, сумно, але схоже, що у 2020 році бідолашну жінку використали ще раз...

9/10 Вільньов знову творить дива

Кращий фільм 2021 року

6/10 Дивні родичі, сокира та індуси

Кіно викликало у мене змішані почуття. З точки зору візуалу - все на висоті. Музика атмосферна і місцями моторошна. Загальна стилістика так само викликає захоплення. Але хід розповіді засмучує і заганяє в зневіру.

Перед нами екранізація реально існуючої поеми, яку написав невідомий автор, а через кілька століть була переведена з староанглийского самим сером Толікним. Дана поема являє собою повчальну історію про лицарську честь в "артуріанському" сеттингу.

Зелений лицар це істота, яка виступає в якості своєрідного тестувальника лицарів на профпридатність. І фільм нам представляє його у всій красі. Взагалі все що там відбувається, виглядає дуже яскраво і фантастично. Перед нами справжнісіньке фентезі, де є велетні, балакучі лисиці і лицарі Камелота.

Звучить цікаво. Але.
Дивацтва починаються вже з перших хвилин, так як нам показують головного героя, який трохи не вписується в середньовічні реалії Англії.
Пізніше з'ясує ... ться що це сам лицар Гавейн - племінник короля Артура (який взагалі-то інший раси). І це нестикування милить очі. Так, меншини не ущемлені, припустимо що може бути і такий розклад. Але питань виникає більше ніж ми отримуємо відповідей.

Хоча колір шкіри не має значення, так як найслабше в цьому фільмі це подача сюжету. Повільно і обтяжливо, з мінімумом діалогів, але з барвистою картинкою ми проходимо з головним героєм всі його муки і позбавлення. Дивимося як він намагається бути лицарем, хоча по життю особливо нічого лицарського і не робить. Завсідник борделів і пабів, якому випав шанс довести родичам що він не дармоїд. Про це і кіно.

Мені фільм сподобався за атмосферу. Хоррора як такого не було, але насичений візуал і музика зробили свою справу і підняли цей фільм зі дна.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
10/10 Обов'язково дивитись і тільки в кінотеатрі

Шедевр, шкода тих хто не зміг ним насолодитись

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
10/10 Магія кіно якої ви вже не зустрінете

Я цей фільм дитиною дивився 8 разів і от нещодавно вже в 30, вдома на проекторі 110" вирішив передивитися а заодно показати друзям і дружині, які його не бачили.
Всім дуже сподобалося. Раджу без вагань якщо ви полюбляєте справжнє кіно.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
7/10 Стандартний фільм з Ліам Нісоном

Нічого зайвого, хороший середняк для вечірнього перегляду.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
7/10 Хороший візуал. Але трохи переграли.

Рейнольдс трохи перегравав чи так задумано - не знаю, але виглядало для мене занадто. Враження ніби під копірку Шоу Трумена мімікував.
Прикольно зробили ігровий світ - яскраво та зі стилем. Та й більше-менш логічно.
А от все, що відбувається в реальному світі - лютий треш.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
9/10 Простий та зрозумілий екшн зі Стетемом

Хороший екшн та зрозумілий сюжет. Стетем як риба у воді в таких фільмах.
Радує, що грабіжники не несуть ахінею про "партизанів" грабуючи.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
10/10 Гарлі Квін та неймовірна краса зйомки

Лиш через це можна ліпити десятку. А ще круті діалоги, екшн та сюжет.

Люблю Голлівуд та їх фільми/серіали. Відчуваю себе здоровою людиною.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
1/10 Нудно й тупо

Найтупіші поліцейські світу проти найтупіших крадіїв.
А що ще гірше, це люди радіють що їх грабують (чим більше валюти тим більше вона девалюється).

Хоча насправді нічого дивного - європейський кінематограф він такий - нудний та безглуздий.

Марна трата часу та мозку.

1 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
3/10 Підставний Хічкок

Копіювання великого Гічкока нічим хорошим для Браяна Де Пальми не закінчилось. Окрім голої дупці молодої Мелані Гріффіт, тут взагалі нема на що дивитись. Мабуть після "Обличчя зі шрамом" натхнення і фантазії у режисера уже не вистачило на щось путнє, і він тимчасово скотився до трешу. Місцями смішно, але переважно тупенько, хоча й з усілякими "прихованими" алюзіями, щоб сподобатись кінокритикам та рафінованим поціновувачам.

PS Цікаво також було побачити Віґґо Мортенсена в масовці: він сидів десь секунд зо п'ять поруч з головним персонажем (Крейг Уоссон) - у черзі на кастинг акторів! 😊 Тепер вже ніхто й не згадає, ким був той Крейг Уоссон...

3/10 Розчарування шедевром

Ну, не знаю, яким треба бути тупим, щоб з перших епізодів не зрозуміти, хто злочинець. Це означає, що інтриги у цьому "трилері" нема. Інгрід Бергман, звісно, відома актриса і велика красуня свого часу, але у неї постійно напіввідкритий рот, що викликає нестримне бажання безперервно позіхати.

8/10 Цікавий трилер

Досить неочікувані сюжетні повороти. Фільм зацікавив книжкою Сведенборга "Heaven and its Wonders and Hell From Things Heard and Seen". Рекомендую до перегляду.

Нещодавно переглянуті: