7.9
135

300 спартанців (2006)

300

16+  •  1 год 57 хв  • 
Країни: США Канада Болгарія
Жанр: екшн драма фентезі воєнний
пригоди
Бюджет: 65 000 000 $
Касові збори в світі: 456 068 181 $
Касові збори в США: 210 614 939 $
Касові збори в Україні: 1 634 440 $ топ #174
Прем'єра в Україні: 22 березня 2007
Прем'єра в світі: 9 грудня 2007
Прем'єра на DVD: 19 вересня 2007
Прем'єра на Blu-Ray: 19 вересня 2007
Прокатник: VIN
Режисер: Зак Снайдер
КіноБаза: 7.9 (135)  IMDb: 7.6 (727222)
Моя оцінка:
/10
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази

Готуйся до слави!

Сюжет:

Події картини оповідають про кровопролитну битву при Фермопілах в 480 році до н.е., коли триста відважних спартанців на чолі зі своїм царем Леонідом перегородили шлях багатотисячної армії персидського царя Ксеркса. Не дивлячись на чисельну перевагу персів, спартанці наполегливу тримали оборону, проявивши мужність і відвагу. Їх безстрашність і героїзм надихнули всю Грецію на об'єднання проти нездоланного ворога, переламавши тим самим хід Греко-перських воєн.

Ключові слова:

Кров Армія Битва Воїн Монстр Епос Історичних романів Щит Стародавня Греція Греція Честь На основі графічний роман Спартанський Стародавній світ спустошення фаворитів s.a.t. Метання списа насильницькою смертю Античність

Виробничі компанії:

Warner Bros., Legendary Pictures, Virtual Studios, Cruel and Unusual Films, Warner Bros. Pictures, Hollywood Gang Productions, Atmosphere Entertainment MM, Nimar Studios, Legendary Entertainment, Cruel & Unusual Films

Актори: (Всі 96)

Режисер:
Сценаристи: Зак Снайдер, Курт Джонстад, Майкл Гордон
Композитор: Тайлер Бейтс
Відео: (Всі 2)
300 - Official Trailer [HD]
2:31
300 - Official Trailer [HD]
300 | A Glimpse from the Set: Making 300 the Movie | Warner Bros. Entertainment
17:56
300 | A Glimpse from the Set: Making 300 the Movie | Warner Bros. Entertainment
Зображення: (Всі 14)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 1)
10/10 "Пам'ятайте нас..."

Робота режисера Зака Снайдера не могла залишити мене байдужою. Фільм вийшов ще в далекому 2007 і я неодноразово чула про нього, але подивилась лише сьогодні.
Стрічка має історичний сюжет, адже описує битву під Фермопілами в 480 р. до н. е. під час славнозвісної греко-перської війни. Водночас це все ж таки фільм, а тому художній вимисел, гіперболи, а інколи літоти тут так само присутні. Загалом сюжет розкритий повно, він досить оригінальний, але якщо ти обізнаний в античності, то він достатньо передбачуваний. Хочеться відзначити, що у фільмі є багато "сильних" моментів, коли глядач може відчути себе героєм. Ефект цілковитого занурення у стрічку стається здебільшого під час кульмінацій, і це прекрасно, що у фільмі їх декілька. Не кожному фільму вдається повністю захопити глядача.
Я вважаю, що це майстерна робота команди професіоналів. Насамперед це заслуга ,звичайно, акторів. В головних ролях Джерард Батлер, Ліні Гілі, Домінік Вест, Дейвід Венгем та інші. Вони, як ... на мене, змогли показати ті емоції, почуття й переживання, які хотілося б побачити. Я змогла їм "повірити" й інколи навіть пустити сльозу. Не можна залишити без уваги також роботу дизайнерів, операторів продюсерів та сценаристів. Фільм не вийшов затягнутим, він виглядає гладко, без грубих переходів , в ньому присутня гідна й реалістична графіка та ненав'язливі спецефекти. Окремим пунктом хочу відмітити музичний супровід , і з впевненістю зазначу, що саундтрек підібраний дуже вдало.
Я вважаю, що стрічка відображає і сучасні проблеми. Картина несе в собі декілька особливих послань і покликана пробудити певні моральні цінності. Тут чітко прослідковується заклик до патріотизму, любові до держави та нації, братерства та вірності, уславлюються такі риси характеру як мужність, витривалість, сміливість. Я знаходжу перетин і з історією 21 століття. Хочу провести паралель з подіями, які були в Україні. Цей бій такої малої кількості відважних спартанців проти багатотисячної перської армії перегукується з боєм під Крутами 1919, де наші юнаки-курсанти обороняли Київ від вторгнення більшовиків. До того ж, схожим є і бій у сучасній російсько-українській війні. Мала кількість наших солдатів захищала Донецький аеропорт, вони боронилися так довго і завзято, що їх навіть прозвали кіборгами.
Отже, я залишилася цілком задоволеною переглядом фільму. Це не був марно витрачений час, я змогла багато чого усвідомити і переосмислити. Особисто я засуджую війни і кровопролиття, а також ті суворі умови, в яких виховувалися спартанські діти, але розумію, що це було особливістю тієї епохи. Також, мені дуже сподобалося, що у стрічці показані ідеали чоловіка і жінки на прикладах короля і королеви.
З стовідстоковою впевненістю раджу до перегляду!!!

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: