6.7
109

Чорний телефон (2021)

The Black Phone

16+  •  1 год 43 хв  • 
Країни: США
Жанр: жахи трилер
Бюджет: 18 000 000 $
Касові збори в світі: 159 568 230 $
Касові збори в США: 89 887 230 $
Касові збори в Україні: 167 684 $ (6 131 969 UAH) топ #1299
Прем'єра в Україні: 30 червня 2022
Прем'єра в світі: 22 червня 2022
Прем'єра в світі (цифрова): 15 липня 2022
Прем'єра на DVD та/або Блюрей: 16 серпня 2022
Прокатник: B & H
Режисер: Скотт Дерріксон
КіноБаза: 6.7 (109)  IMDb: 6.9 (193776)
0
1
0
2
0
3
2
4
9
5
34
6
35
7
23
8
5
9
1
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо

Ніколи не розмовляй з незнайомцями.

Сюжет:

Серед білого дня хлопця викрадає чоловік у масці. У звукоізольованому підвалі, де його тримають, дзвонить телефон — це попередні жертви вбивці.

Доступно в rakuten (укр. аудіо, укр. субтитри)
Укр. субтитри +
Укр. звук (стерео) +
Ціна купівлі (SD) 124 грн
Ціна купівлі (HD) 209 грн
Ціна купівлі (UHD) 240 грн

Доступно в netflix (укр. аудіо, укр. субтитри)

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Universal Pictures, Blumhouse Productions, Crooked Highway

Актори: (Всі 216)
Актори озвучення:

Студія: LeDoyen Studio
Тип: Дублювання

Перекладач: Федір Сидорук
Режисер дублювання: Павло Скороходько

Ролі дублювали: Дем'ян Шиян, Юлія Бондарчук, Павло Зленко, Олександр Шевчук, Андрій Мостренко, Олег Стальчук, Євген Пашин, Павло Скороходько


Режисер:
Сценаристи: Джо Гілл, Скотт Дерріксон, С. Роберт Карґіл
Композитор: Марк Корвен
Оператори: Бретт Юткевич
Відео: (Всі 9)
Чорний телефон. Офіційний трейлер (український)
The Black Phone (2022) | Official Trailer [4K]
The Black Phone - Official Trailer 2
Зображення: (Всі 44)

Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 2)
7.3 Милі кості (2009) Милі кості
The Lovely Bones
7.0 Літо 84 (2018) Літо 84
Summer of 84
Рецензії: (Всі 2)

"Чорний телефон", знятий за оповіданням сина Стівена Кінга, збирає все те, що можна назвати Кінгівським набором штампів. Це було б недоліком, якби сюжет прагнули підігнати під сучасність. Але "Чорний телефон" знято ніби фільм кінця 70-х і про кінець 70-х.
Як і не могло бути інакше, є містечко, в якому зникають діти. У головного героя Фінні сестра, що бачить віщі сни, та звичайно ж жорстокий батько. Саме собою, що мусить бути тема підліткової жорстокості, не дуже ефективної поліції, містичної сили та трішечки релігії. Коли Фінні викрадає злочинець на прізвисько Хапач, хлопцеві допомагають привиди попередніх жертв, повідомляючи підказки через чорний телефон. І навіть невдачі в спробі втекти складаються в чіткий план як здолати лиходія.
Сюжет дуже передбачуваний, хоча тут це не є недоліком. Ви дивитеся наслідування творів Кінга. Кожна сцена посилається на його книги. Це як атракціон, про який ви знаєте куди і як він вас довезе, але все одно хочете на ньому проїхатись ... .
Атмосфера американських 70-х зображена добре (принаймні те, як ми собі уявляємо 70-і) і актори грають свої невигадливі ролі. Все підкорено сценарію, який використовує добре відомі штампи там, де їм і треба бути.
Фільм проте важко сприймати як самостійний твір. Це якась сторінка в великій історій всесвіту Стівена Кінга. Й те, що все відбувається логічно в основному сюжеті, не скасовує нелогічності та недосказаності передумов. По-перше чому містичний чорний телефон взагалі висить у підвалі, де ман'як утримує своїх жертв? Навіщо телефон у порожньому підвальному приміщенні приватного будинку? А якщо він вже не вперше дзвонить, хоча вимкнений, чому Хапач його не позбувся? А для того, щоби був сюжет!
Неясна мотивація Хапача. Він відсилає до образу Фіннового батька та "карає" дітей. Чому? Навіщо? Щоб зігнати на них своє важке дитинство? Чому носить маску диявола? Що було з мамою Фінні та його сестри? Чому привиди виходили на зв'язок саме в такому порядку? Лишається додумувати самотужки.
Але в центрі сюжету все-таки історія втечі, зустрічі зі злом, у якій рано чи пізно доведеться навчитися боротися самотужки - без друзів і доброзичливих привидів.
Фільм дещо нагадав "Заборонений прийом", де треба було зібрати нібито випадкові речі, щоб утекти з психлікарні. "Чорний телефон" використовує цю схему без надмірних відступів і пропонує шаблонну історію, що могла бути знята як у 2022, так і десь у 90-і. Але тим вона і приваблива, що це атракціон, парк розваг на тему "короля жахів".

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (1)

Такі собі "приємні" ностальджі жахи з дітьми у головних ролях. Є сироти з батьком-пияком, який боїться повторення минулого. Є проблеми з однолітками. Є серійний викрадач дітей та екстрасенсорні здібності.
Атмосферою нагадує «Різдвокрай», «Літо 84» та «Дивні дива», хоч і не такий яскравий як останні. У викрадача цікава маска, а з його манією усе ясно. Фільм вчить не відрікатися від того, що у близьких лякає, підтримувати одне одного та не здаватися, захищатися до останнього.

6 з 6 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: