6.5
178

Володар перснів: Персні влади (2022—)

The Lord of the Rings: The Rings of Power

TV-14  •  60 хв  • 
Серіал Поновлений серіал
Країни: США Нова Зеландія Канада
Жанр: пригоди фентезі екшн драма
екшн і пригоди фантастика та фентезі
Бюджет: 456 000 000 $
Прем'єра в світі:
Режисери: Charlotte Brändström, Wayne Yip, Хуан Антоніо Байона
КіноБаза: 6.5 (178)  IMDb: 6.9 (426374)
12
1
2
2
3
3
12
4
13
5
23
6
54
7
36
8
11
9
12
10
Моя оцінка:
/10
переглянуто 0%
2 сезони, 16 епізодів
Є українське аудіо

Подорож до Середзем'я

Сюжет:

Події серіалу відбуваються до Війни за Перстень, і до того часу, як Араґорн став володарем Возз’єднаного королівства.

Доступно в amazon prime (укр. субтитри)

Код для перегляду рейтингу кінобази

Виробничі компанії:

New Line Cinema, Warner Bros. Television, Amazon Studios, Harper Collins Publishers, Tolkien Enterprises

Виробничі канали:

Amazon

Актори: (Всі 165)
Galadriel
Galadriel (8 епізодів)
Arondir
Arondir (7 епізодів)
Halbrand
Halbrand (7 епізодів)
Nori Brandyfoot
Nori Brandyfoot (6 епізодів)
Poppy Proudfellow
Poppy Proudfellow (6 епізодів)
Marigold Brandyfoot
Marigold Brandyfoot (6 епізодів)
The Stranger
The Stranger (6 епізодів)
Синтія Аддай-Робінсон
Queen Regent Míriel (6 епізодів)
Sadoc Burrows
Sadoc Burrows (6 епізодів)
Captain Elendil
Captain Elendil (6 епізодів)
Bronwyn
Bronwyn (6 епізодів)
Largo Brandyfoot
Largo Brandyfoot (6 епізодів)
Alex Tarrant
Valandil (6 епізодів)
Theo
Theo (6 епізодів)
Elrond
Elrond (6 епізодів)
Тусіта Джеясундера
Malva (6 епізодів)
Geoff Morrell
Waldreg (6 епізодів)
Maxine Cunliffe
Vilma (6 епізодів)
Isildur
Isildur (5 епізодів)
Anthony Crum
Ontamo (5 епізодів)

Творці: ,
Режисери: , ,
Сценаристи: Патрік МакКей, Джон Д. Пейн, Джон Рональд Руел Толкін
Композитор: Беар МакКрірі
Оператори: Аарон Мортон, Alex Disenhof, Oscar Faura
Відео: (Всі 17)
Володар перснів: Персні влади (2 сезон). Український трейлер (2024)
Володар перснів: Персні влади (2 сезон). Український трейлер (2024)
Lord of the Rings: Rings of Power / Володар перснів: Персні Влади (2022) | Український трейлер
Зображення: (Всі 117)

Схожі фільми (бета): (Всі )
Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 16)
Володар перснів: Хранителі персня
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Гобіт: Несподівана подорож
The Hobbit: An Unexpected Journey
Гобіт: Пустка Смоґа
The Hobbit: The Desolation of Smaug
Гобіт: Битва п'яти воїнств
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Володар перснів: Дві вежі
[A]The Lord of the Rings: The Two Towers
Володар перснів: Повернення короля
[A]The Lord of the Rings: The Return of the King
Гра Престолів
[A]Game of Thrones
Відьмак
[A]The Witcher
Відьмак. Кошмар Вовка
[A]The Witcher: Nightmare of the Wolf
Дім дракона
[A]House of the Dragon
Хроніки Шаннари
The Shannara Chronicles
Колесо Часу
The Wheel of Time
Володар перснів: Війна рогіримів
The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Вікінги
[A]Vikings
Толкін
[A]Tolkien
Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 2)

Звісно, упродовж перших, скажімо, трьох епізодів в мене було стійке відчуття опору всьому, що і як зображене в серіялі. Опір до вигляду кожного персонажа, до способу життя гобітів, загалом до всього, що не вписувалось у канон, створений у вже майже класичних фільмах Пітера Джексона. Але згодом мені дуже сподобалось, як показані гобіти саме у серіялі. Якщо у фільмах Джексона гобіти це англійське село 19 століття, то у серіялі вони постають більш дикішими, автентишнішими, не привʼязаними до якоїсь справжньої країни чи історичного проміжку часу. На них цікавіше дивитись і дізнаватись щось нове. Не дивно, що згодом їх так полюбив Ґандальф. Але дивно, що мудрі серед народу гобітів не здогадались, хто це насправді і додумались його використовувати лише, як тяглову силу для своїх візків. Орки, до речі, показані ближче до описів у книгах - вони більше розмовляють, ніж у фільмах Джексона, мають ієрархію і навіть якісь традиції та вірування (є сцена з ритуалом після загибелі орка). Великий плюс ... серіялу за представлення орків саме так, а не інакше. А от ельфам бракує тієї величі і загадковості, як у книгах. У серіялі вони розмовляють і поводяться, як аристократи, котрі бояться втратити владу. Якби хтось не знав, що скажімо Ґаладріель є ельфійкою, то судячи з її вмінь та поведінки у серіялі можна зробити висновок, що вона на службі у певній секретній структурі, адже її вміння битись, фехтувати та переносити надлюдські навантаження вражають. А ще вона робить такі ж трюки на конях, як запорозькі козаки. Дівчина-мрія. Але може саме так творці фільму хотіли показати перевагу ельфів над іншими расами. Образ гномів, здається, найменше відбігає від усталеного канону - це такі ж вперті, носаті гірники та майстри-ковалі, але вже без розмаху, як у попередніх екранізаціях. Вони стали більш домашніми, більш сімейними, але такими ж жадібними.

З кожною наступною серією зрозумів, що не варто взагалі порівнювати серіял з фільмом. Тому взяв перед собою книгу "Сильмариліон" і порівнював з нею кожну серію. Звісно, помістити все, що описане у цій своєрідній "біблії" світу Середземʼя, неможливо і події відбуваються фактично перед Війною Гніву та створенням перснів влади, але дух Другої Епохи тут все-таки присутній - з однієї сторони багато присутніх елементів з минулої епохи, з іншої - стійке відчуття зародження нового світу.

Проте у серіялі зʼявляється багато імен, подій, предметів, котрі можуть бути не знайомі тим, хто не читав книгу "Сильмариліон". Так, від самого початку відомо, що Саурон поганий і з ним буде найголовніша сутичка, але багато про нього не розповідається, так само, як і про Валінор, Морґота, сильмарили і різні ельфійські племена. Фактично, світ, у якому відбуваються події серіялу, є результатом боротьби за сильмарили у минулі епохи. Дуже відчувається відсутність якогось пояснення мотивації поведінки Ґаладріель, адже подорож її братів з Валінору до Белеріанду ніяк не показані.

Загалом серіял просякнутий двома антагоністичними світами - Нуменору та Сауронівсько-орківських фортець. Одразу стає зрозумілим, між ким буде головна сутичка. Нуменор - це наше Середземноморʼя, Візантійська Імперія, Саурон і орки - ну ви зрозуміли. І так, паралелі з війною Росії проти України є дуже виразними. "Пітьма не значуща", "Пітьма не дотягнеться", "Знайди світло", "Є щось більше за наші життя...", "Нове життя всепереч смерті". Хто, як не українці, сприймають такі і подібні вирази буквально, а не як казку-фентезі? І до речі, орки так само кидають у бій спочатку мобіків-зрадників, а потім приходять самі. Нуменор - це НАТО, який згодом піддався впливу ворога.

Кожна серія досить передбачувана. А вже наприкінці першого сезону відомо, що відбуватиметься у другому. Гноми воюватимуть з балроґом, Ґаладріель із Сауроном, а люди з орками. Гобіти ж у всьому допомагатимуть Ґандальфу.

Із тендецій, котрі панують у світовому кіноматографі, можна зауважити присутність образу сильної жінки та різноманіття (diversity).

Дуже сподваюсь, що колись якась поважна студія візьметься за екранізацію саме "Сильмариліону".

5 з 5 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Цей відгук періодично оновлюється, тож не дивуйтесь. І хоча враження трохи покращало після перших двох епізодів, «Персні влади» не дотягують до звання великої передісторії великої саги. Перший сезон виявився величезною розтягненою експозицією.

«Персні влади» швидше розраховані на людей, поверхнево знайомих із творами Толкіна. Тих, які знають, що «Володар перснів» видатний, але самі його не читали. Якщо ж ви наперед знаєте хто такі валари чи що таке сильмарили, мабуть лишитеся спантеличені лавіюванням авторів між частинами канону і додумуванням свого, виправдовуючись, що Толкін про це не писав (насправді писав, але в тих творах, на який немає ліцензії).

Якісь геть нові ідеї серіал не пропонує та й не повинен. Як і не мусить нагадувати кінотрилогію Джексона. Екранізувати такі основоположні твори завжди важко, бо їхні новаторства уже стали кліше. Та серіал не став ні точним слідуванням канону, ні блискучим неканоном, ні маранням усіх основ. Щось середнє, всього по трохи. Насправд ... і «Персні влади» дуже несміливо йдуть уперед, маленькими кроками. Але йдуть надто довго.

Найцікавіший персонаж поки – це «не Ґандальф» у якомусь ще невідомому нам першому відрядженні до Середзем’я. У хутроногів і гномів цікавий образ, а на інших чомусь забракло унікальності. Хлопчик Тео та юний Ісілдур узагалі ніякі, персонажі-опудала. Лиходій Адар хоча б трохи здивував своїм ставленням до підлеглих орків. Ґаладріель поводиться, ніби одягнула такий колючий светр, у якому не можна ні миті всидіти. І темношкірий ельф Арондір усе ж стає цікавим героєм аж... у 6 епізоді.

Персонажі говорять так, ніби хочуть виглядати розумнішими, ніж є насправді. Кожен обов’язково промовляє якусь повчальну цитату в стилі тих мемів з вовками. Як приклад діалог: чим відрізняється корабель від каменя? Я можу назвати багато відмінностей, але знаєте що розповідає персонаж? «Камінь дивиться вниз, а корабель вперед». Уххх, мудро.

Ідеї «Володаря перснів» ясні: «маленька людина змінює світ, якщо має велику мету», «найбільше добро робиться тихо, коли ніхто не бачить і просто сумлінно робить те, що правильно», «гординя – початок усіх гріхів», «ми не вибираємо часи, але вибираємо ким у них бути», «диво станеться лише тоді, коли ти використаєш усі можливості». Але в «Перснях влади» принаймні поки що все навпаки: «велика людина/ельф змінює світ», «гординя відкриває правду», «всі мають долю, всі роблять як визначено наперед». Як із дивами ще побачимо, але християнського чи хоч якось релігійного підтексту, що був у Толкіна (і без якого «Володаря перснів», на відміну від «Гобіта» бути не може), чекати, схоже, не слід.

Картинка просто на сучасному рівні, без відкриттів. Дизайн Нуменору вдався, а от в інших держав немає візуальної самобутності. Є непогана музика, але всю таку музику ви вже чули в «Володареві перснів» та «Гобіті».

Серіал багато обіцяє, але виконує обіцянки дуже скупо. І поки він розкручується, щоб чимось здивувати, стає просто нудно.

4 з 4 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (4)

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Bohdan Kryvoruchko 7/10
Другий сезон вийшов в дечому навіть кращим за перший. Сюжетна гілка з Сауроном та Келебрімбором тут найцікавіша, а саундтрек як завжди на максимальній висоті. Музика Бера МакКрірі витягує тупо кожну сцену своїм геніальним звучанням
1   2
IxI_JOKER_IxI 8/10
Кому цікаво, можете долучитись до створення статей https://silmarillion.fandom.com/uk/wiki/Головна_сторінка
  1
Антін 6/10
Щоб не ображати поціновувачів казки Толкіна зазначу лише що 2-гий сезон це провал (максимально розмазано, роздуто). А гучний шаблон «Темряву перемагає не сила, а світло» (схід сонця, новий день) звучить максимально тупо (ще на 3-5 сезонів розмазувати), бо без сили (фізичної, сили волі, злості, тощо) світло нового дня не побачити, навіть самого себе не перемогти, не те щоб темряву.
 

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: