9.1
243

Зелена миля (1999)

The Green Mile

16+  •  3 год 9 хв  • 
Топ #2 фільм
Країни: США
Жанр: кримінальний драма фентезі детектив
Бюджет: 60 000 000 $
Касові збори в світі: 286 801 374 $
Касові збори в США: 136 801 374 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 13 лютого 2001
Прем'єра на Blu-Ray: 1 травня 2001
Режисер: Френк Дарабонт
КіноБаза: 9.1 (243)  IMDb: 8.6 (998249)
Моя оцінка:
/10
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази Сюжет:

Пол Еджкомб – у молодості працював у блоці смертників в’язниці «Холодна гора», прозваному «Зелена миля» – за колір підлоги у в’язничному коридорі... Було це в 1934 році, за часів Великої Депресії ... Звинувачений у страшному злочині, Джон Коффі опиняється в блоці смертників. Новий в’язень був дуже величезний на зріст і дуже спокійним, що, втім, ніяк не вплинуло на ставлення до нього начальника блоку – звик до всякого, за роки роботи в «Зеленій милі». Здоровань здивував усіх пізніше, коли з’ясувалося, що він володіє неймовірною магічною силою ... Саме Джонові Коффі судилося зіграти головну роль у долі усіх героїв цієї історії. Про це, через багато років і згадує, в будинку для людей похилого віку - дідусь Пол Еджкомб.

Ключові слова:

Зло В'язниця В'язниці Вбивство 1930-х років В'язень Тюремний наглядач Смертної кари Зла людина За мотивами роману Велика депресія Добра зі злом Надприродне Електричний стілець За творами Стівен Кінг Зцілення у США ув'язнений камері смертників розумово недієздатний в'язниці гвардії

Виробничі компанії:

Universal Pictures, Warner Bros., Castle Rock Entertainment, Darkwoods Productions, Warner Bros. Pictures

Актори: (Всі 61)
Том Генкс
Paul Edgecomb
Девід Морс
Brutus 'Brutal' Howell
Бонні Хант
Jan Edgecomb
Майкл Джитер
Eduard Delacroix
Грем Грін
Arlen Bitterbuck
Сем Роквелл
'Wild Bill' Wharton
Джеффрі ДеМанн
Harry Terwilliger
Даббс Грір
Old Paul Edgecomb
Eve Brent
Elaine Connelly
Mack Miles
Orderly Hector
Рай Таско
Man in Nursing Home
Едрі Уорнер
Lady in Nursing Home
Паула Малкомсон
Marjorie Detterick


Режисер:
Сценаристи: Стівен Кінг, Френк Дарабонт
Композитор: Томас Ньюман
Відео: (Всі 2)
The Green Mile ≣ 1999 ≣ Trailer
2:24
The Green Mile ≣ 1999 ≣ Trailer
The Green Mile Trailer [HD]
2:20
The Green Mile Trailer [HD]
Зображення: (Всі 12)

Цікаві факти: (Всі 4)

Ініціали Джона Коффі (J. C.), як писав сам Кінг, відповідають ініціалам Ісуса Христа (англ. Jesus Christ).


Стівен Кінг до самого кінця написання книги не міг визначитися, як закінчиться історія для Джона Коффі — чи залишиться він жити.


У фільмі знялись відразу 30 мишей, які грають Містера Джинглса. Всі миші були названі на честь акторів і членів знімальної групи.


Насправді в штаті Луїзіана електричний стілець став способом страти лише в 1941 році. В 1935 році, що значиться часом дії фільму, засуджених злочинців страчували шляхом повішення.

Цитати: (Всі 7)

Все, що відбувається на Милі — залишається на Милі. Це закон.


Злісна, боягузлива, дурна людина — це погана комбінація для такого місця.


Ми всі приречені на смерть, всі без винятку, я це знаю, але, о Господи, іноді Зелена миля така довга…


Мене звуть Джон Коффі — як напій, тільки пишеться по-іншому.


Я втомився, бос… Втомився бути в дорозі, самотній, як горобець під дощем… Я втомився, що в мене ніколи не було друга, з яким можна поговорити про те, куди ми йдемо, звідки і навіщо… Я втомився, що всі люди жорстокі і нещадні! Я втомився від болю, який я відчуваю і чую у світі кожен день… Це занадто багато! Тут, в голові, наче скалки скла. Кожен день! Ти можеш зрозуміти?


Вони допомогли йому вбити себе. І так відбувається щодня у всьому світі.


Так, я завжди тягаю в гаманці запасну мишу на такий випадок.

Фільми того ж режисера: (Всі 9)
Mob City (2013) Mob City
Mob City
Імла (2007) Імла
The Mist
Raines (2007) Raines
Raines
Щит (2002) Щит
The Shield
Маджестик (2001) Маджестик
The Majestic
Втеча з Шоушенка (1994) Втеча з Шоушенка
The Shawshank Redemption
Buried Alive (1990) Buried Alive
Buried Alive
Жінка в кімнаті (1983) Жінка в кімнаті
The Woman in the Room
Рецензії: (Всі 1)
10/10 Анти "Втеча із Шоушенка"

Оскар - 2000, "Найкращий фільм", номінант

Це один із тих фільмів, при перегляді яких три години пролітають, немов 15 хвилин, не дивлячись на те, що літературне першоджерело було екранізоване доволі близько до тексту і явно не покликане брати глядача динамікою. Причина успіху полягає скоріше у гармонійному творчому симбіозі Стівена Кінга та Френка Дарабонта, які, вочевидь, вирішили спробувати увійти вдруге в ту саму ріку. Першим спільним творчим доробком була “Втеча з Шоушенка” - також про тюрму, також кілька номінацій на “Оскар” і, на жаль, жодної отриманої статуетки.

Таким чином, нема нічого дивного у тому, що “Зелена миля” стилістично і певними смисловими моментами доволі сильно нагадує “Втечу з Шоушенка” (так само і ці два романи Кінга схожі між собою, стверджую як людина, яка читала обидва). Зокрема, обидва художніх твори імплементують думку про те, що хороші люди можуть бути по обидві сторони грат, так само, як і не надто хороші. Обидва наголошують, щ ... о навіть найстрашніші злочинці мають право на повагу і людське ставлення, бо інакше у чому тоді різниця між ними і нормальними, хорошими, людьми? Обидва зображують персонажів, які влилися у систему задля того, щоб задовольняти свою потребу у владі і приниженні ближнього соціально прийнятним способом і акцентують увагу на тому, що ці персонажі насправді не так далеко відійшли від тих, кого вони охороняють, і за несприятливих обставин мають всі шанси опинитися на їх місці.

Обидва фільми мають один і той самий, успадкований з літературних першоджерел, невеликий недолік, а саме: більшість в’язнів чомусь виглядають занадто милими, ввічливими, прилизаними, неначе ми дивимося не про тюрму смертників/тяжких злочинців, у яку, як правило, просто так не потрапляли, а про блок невинно ув’язнених людей. Так само і наглядачі виглядають занадто добрими відносно людей, які коїли страшні злочини. Однак, думаю, автори збиралися нам сказати, що перебування у такому місці в очікуванні своєї неминучої смерті справді змушує практично будь-якого (хоч і не кожного) замислитися над прожитим життям і переосмислити скоєне. Наглядачі ж у переважній більшості - це професіонали, які мають робити роботу чітко, спокійно, виважено, і не дозволяти виходити назовні ненависті до людей, яким уже винесли вирок і які скоро отримають по заслугах.

Однак якщо загальна тональність “Втечі із Шоушенку” все ж світла і обнадійлива, а насамкінець дана кінокартина перетворюється на гімн свободі, інтелекту і торжеству справедливості, то “Зелена миля” працює з точністю до навпаки. Ніхто не вийде з неї на свободу, навіть той, хто на це заслуговує, і нікому таке торжество справедливості не принесе радості, навіть тим, хто мав би у принципі йому радіти.

Ще одне питання, яке піднімає “Зелена миля” - про те, де закінчується професійність і починається людяність. Так само, як надмірна емоційність заважає демонструвати професіоналізм, надмірний же професіоналізм заважає залишатися людиною, а це важливо. Чи правильно вчинив головний герой і чи зміг він лишитися людиною? Думаю, однозначної відповіді немає. Особисто у мене його вчинок не викликає захоплення, але і звинувачувати його я б не стала. Він - частина системи, а система має працювати. Не завжди її можна обійти і абсолютно точно не варто ламати, хай навіть її помилки призводять до, хоч і грандіозних за масштабом, та, як правило, разових наслідків.

Резюмую: Часто буває, що коли фільм чіпляє, він просто не розбирається на складові частини. Так і тут: після перегляду лишається тільки порожнеча, втома і роздуми про те, наскільки довгою і тяжкою буде твоя власна зелена миля.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: