9
409

Форрест Ґамп (1994)

Forrest Gump

12+  •  2 год 22 хв  • 
Топ #3 фільм
Країни: США
Жанр: комедія драма романтичний
Бюджет: 55 000 000 $
Касові збори в світі: 677 945 399 $
Касові збори в США: 329 694 499 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 1 грудня 2009
Прем'єра на Blu-Ray: 28 серпня 2001
Прем'єра в світі (цифрова): 8 вересня 2011
Режисер: Роберт Земекіс
КіноБаза: 9.0 (409)  IMDb: 8.8 (1614504)
Моя оцінка:
/10
oscar oscar oscar oscar oscar oscar golden globe golden globe golden globe
6 оскарів, 3 золотих глобуси детальніше
Є українське аудіо

Світ вже ніколи не буде колишнім, після того як ви побачите його очима Форреста Ґампа

Сюжет:

Від особи головного героя Форреста Ґампа, недоумкуватого нешкідливого чоловіка з благородним і відкритим серцем, разповідається історія його незвичайного життя. Фантастичним чином перетворюється він у відомого футболіста, героя війни, успішного бізнесмена. Він стає мільярдером, але залишається таким же нехитрим, придуркуватим і добрим. Форреста чекає постійний успіх у всьому, а він кохає дівчину, з якою дружив в дитинстві, але взаємність приходить дуже пізно.

Доступно в netflix (укр. субтитри)

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Код для перегляду рейтингу кінобази Ключові слова:

Кохання В'єтнам Ампутованими кінцівками Військові Вашингтон Дружба Родині стосунки Bully Матері В'єтнамська війна Расизм Хіпі Матері син зв'язок Ветеран В'єтнам Герой війни Ветеран в'єтнамської війни Дитина відносини батько Поранений солдат Ветеран інвалідів Обіймати

Виробничі компанії:

Paramount Pictures, The Steve Tisch Company, Paramount, Wendy Finerman Productions

Актори: (Всі 174)


Режисер:
Сценаристи: Вінстон Ґрум, Ерік Рот
Композитор: Алан Сілвестрі
Оператори: Дон Берджесс
Відео: (Всі 8)
FORREST GUMP 25th Anniversary Trailer [1994]
1:01
FORREST GUMP 25th Anniversary Trailer [1994]
Forrest Gump (1994) Original Trailer [FHD]
3:58
Forrest Gump (1994) Original Trailer [FHD]
FORREST GUMP | Official 25th Anniversary Trailer | Paramount Movies
1:01
FORREST GUMP | Official 25th Anniversary Trailer | Paramount Movies
Зображення: (Всі 16)

Цікаві факти: (Всі 17)

У ході зйомок однієї з сцен Том Генкс говорить: «Моє ім'я — Форрест Гамп. Люди називають мене Форрест Гамп». Насправді актор зробив помилку, але режисерові Роберту Земекісу вона дуже сподобалася, і він включив саме цей дубль під час монтажу.


Режисерами стрічки могли стати Баррі Зонненфельд і Террі Гілліам.


Під час зйомок футбольних сцен Том Генкс був хворий на грип, проте стійко витримав випробування і відпрацював у ці дні.


Том Генкс погодився взяти участь у зйомках з однією умовою: всі події картини повинні перегукуватися з реальними історичними подіями.


В епізодичних ролях були задіяні Олександр Земекіс (син режисера) і Елізабет Генкс (дочка Тома Генкса).


Після того, як Дженні помирає, Форрест приходить відвідати її могилу. Він каже: «Ти померла в суботу». Проте напис на могильному камені свідчить, що вона померла — 22 березня 1982 року (понеділок).


Ім'я персонажа Forrest Gump співзвучно словосполученню «forest gamp» — що в перекладі з англійської означає «лісова парасолька». Самі слова, однак, перекладаються як «лісовий житель» і «придурок».


Цитата з фільму «Життя це як коробка цукерок» повністю протилежна думці з роману «Бути ідіотом це не коробка цукерок».


Кінокомпанія «Warner Bros.» відмовилася від прав на цей фільм в 1988 році, порахувавши, що реалізація цього проекту буде комерційно невигідна після виходу фільму «Людина дощу».


Відірвані ноги Гері Сініза при зйомці були обгорнуті спеціальним синім полотном, що дозволило їх потім «стерти» з кадру за допомогою комп'ютерних спецефектів


Оригінальний акцент Форреста Гампа Том Генкс підглянув у Майкла Коннера Гамфріса, який грав молодого Гампа і дійсно в житті говорив з таким акцентом.


Майже всі репліки Джона Леннона для цього фільму були взяті з його пісні «Imagine».


Сцена, в якій Форрест Гамп отримує Медаль Пошани, була змонтована з архівної плівки нагородження рядового 1-го класу Семмі Л. Девіса (19 листопада 1968), який мав поранення спини і сідниць у результаті «дружнього вогню».


Прізвище Дженні (Каррен) фігурує тільки один раз в фільмі: на конверті, надісланому Форресту у В'єтнам.


Саллі Філд, яка грала маму Форреста, всього на 10 років старша за Тома Генкса.


На головну роль розглядалися Білл Мюррей, Джон Траволта і Чеві Чейз.


Під час зйомок бігу, Тома Генкса часто підміняв дублер, його брат Джим Генкс

Цитати: (Всі 11)

Моя мама завжди говорила: «Життя схоже на коробку шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, що тобі трапиться»


Мама каже: «дурень той, хто чинить нерозумно».


Я біг 3 роки, 2 місяці, чотирнадцять днів і шістнадцять годин.


Мене посилають до В'єтнаму… Це в іншій країні.


Одного разу почався дощ і не припинявся чотири місяці. За цей час ми дізналися про всі види дощу: прямий дощ, косий дощ, горизонтальний дощ, і навіть дощ, який йде знизу вгору.


Я не дуже розумний, але я знаю, що таке кохання.


Моя мама завжди говорила: «Ти повинен залишити минуле позаду, щоб рухатися вперед».


Моя мама завжди казала, що смерть — це всього лише частина життя.


Дженні: Форресте, ти вже знаєш, ким станеш, коли виростеш?
Форрест Гамп: Ким буду я?
Дженні: Так.
Форрест Гамп: А хіба я не буду самим собою?


Лейтенант Ден: Гампе, ти вже знайшов Ісуса?
Форрест Гамп: Я не знав, що я повинен його шукати.


Форрест Гамп: Якби я знав, що це буде наша остання розмова з Бабіт, я б напевно сказав щось інше…
Форрест Гамп: Привіт, Бабба…
Бабба: Привіт, Форресте.

Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 1)
Laal Singh Chaddha (2022) Laal Singh Chaddha
Laal Singh Chaddha
Рецензії: (Всі 1)

Оскар - 1995, "Найкращий фільм", переможець

Епіграф: “Хранит Господь простодушных…” Біблія, Пс 114:6

Як не дивно, вказане в заголовку і справді спершу видається основною, найбільш поверховою, темою фільму. Здається, що Форрест пливе по життю абсолютно не проблематично, виходячи із таких ситуацій, із яких люди часто і не вибираються. Цікаво, що свого часу у релігійному вченні протестантів-кальвіністів був постулат про те, що людина може дізнатися, наскільки прихильний до неї Бог, уже під час свого земного життя. Його прихильність виражається зазвичай у тому, що людині у житті всіляко щастить. От ми і робимо висновок, що раз Форресту щастить, то Бог його любить. За що? Відповідь очевидна. За його простодушність і “золоте серце”.

Автори фільму спробували втілити оригінальну задумку: показати світ очима людини, яка нездатна на складні інтелектуальні роздуми і висновки, але за рахунок цього - абсолютно позбавлена підступності, хитрості ... , вміння брехати. Така людина по суті - апарат для виконання інструкцій, і якщо в цей апарат із самого початку закласти інструкції правильні, підкріпити їх любовним ставленням, можна отримати на виході людину, яка несе добро всім оточуючим, але не тому, що так правильно або у неї є глибинна внутрішня потреба, а тому, що її по-іншому не навчили (і слава Богу). Думаю, якби така людина існувала насправді, психіатрія цілком могла б назвати це явище “феноменом Форреста Гампа”.

В силу його розумової неповноцінності у нього також проявився “побічний ефект” - майже повна відсутність внутрішніх протиріч і психічна стабільність, що також зводить нанівець , будь-яку тягу до саморуйнування і схильність до депресії. При цьому прості і наївні речі, які він іноді говорить з упевненістю, можуть служити опорою для тих, хто до цього якраз схильний, нагадуючи, що іноді, у повній відповідності до принципу “бритви Оккама”, не варто ускладнювати там, де можна спростити.

Примітним виглядає той факт, що, не дивлячись на феноменальну везучість Форреста, автори не перегинають палицю. Адже успіху він досягає саме у тих сферах, де інтелект - не головне (спорт, служба в армії), зате грають роль, зокрема, наполегливість, витривалість, вміння виконувати накази, а цього добра у героя якраз вистачає. Таким чином, оформлюється ще одна ідея фільму - про те, що будь-яка людина має якісь сильні сторони, завдяки яким може знайти собі справу до душі і місце у суспільстві

Цікавою також є ідея про те, що якщо ти відкриваєшся світові, то світ у відповідь відкривається тобі. Вона хоч і дещо утопічна, але приваблива своєю простотою і однозначністю, тож знаходить свій відгук. Ще простіша думка - про те, що варто слідувати за своїми бажаннями, навіть якщо вони дивні і нелогічні - досі годує хлібом мільйони психологів, клієнтам яких варто б просто подивитися цей фільм. Адже вийти одного разу з дому і безперервно бігти протягом трьох років - насправді дуже просто, варто тільки подивитися на світ очима Форреста Гампа.

Із плюсів також: Відмовившись від сатиричності, яка була характерною для оригінального роману (у ньому Форрест був савантом і циніком), автори фільму несподівано зробили гарний вибір, адже таким чином вони принесли в образ героя і саму кінокартину ту світлу, оптимістичну і навіть трохи магічну атмосферу, завдяки якій глядач начебто сприймає те, що відбувається, як казочку, але внутрішньо готовий повірити, що все саме так і було. Останньому додатково сприяють “документальні” кадри участі Форреста у низці історичних подій - ідея не нова, та незмінно вдала.

Також не можна не зазначити у якості плюсу очевидну біблійну інтертекстуальність та символічність історії, яка проявляється як у самій сюжетній канві, так і в різноманітних деталях, ну і, звичайно ж, у образах героїв - Форреста Гампа, щедро наділеного рисами Спасителя (доброта, безкорисливість, нечутливість до матеріальних благ), і Дженні, класичної Марії Магдалини. А розуміння того факту, що за сюжетом Форрест має низький коефіцієнт інтелектуального розвитку, наводить на іронічну думку про те, що тільки справді нерозумна людина бути жити і жертвувати собою заради інших, але ж і в Ісуса Христа IQ начебто ніхто не перевіряв… Або у нас просто неправильні тести на інтелект? ;-) Відповіді немає, додумайте самостійно. А загалом, підтексти - це прекрасно.

Із мінусів: Прямою протилежністю Форреста є Дженні, яка повністю позбавлена як його консервативності, так і життєвої мудрості. З точки зору психології можна було б сказати, що Дженні - це уособлення архетипу Тіні відносно Форреста. Але, оскільки показаний герой здається повністю зрозумілим і позбавленим якихось прихованих пластів і тіньових бажань, то спадає на думку, що автори все ж протиставляють цих двох героїв і, відповідно до результатів життя кожного із них, озвучують свою мораль відносно того, яким чином потрібно жити. І виглядає вона надто правильною, надто зрозумілою і навіть трохи ханжеською відносно героїні, яка, вочевидь, в силу свого інтелекту і психотипу не здатна іти по життю шляхом Форреста, навіть якби хотіла, і її провини у цьому немає ніякої.

Тим не менш, долю Дженні можна трактувати і по-іншому: іноді треба об’їхати півсвіту і пережити все на світі, щоб повернутися на самий початок.

Також слід зазначити, що через заявлену розумову неповноцінність героя пересічному глядачеві цікаво за ним спостерігати, але майже неможливо (і навіть трохи неприємно) себе із ним асоціювати. Це не те щоб заважає правильному сприйняттю кінокартини, але трохи нівелює бажання глядача наслідувати вчинки героя там, де цілком можна було б це робити.

Резюмую: любителям неоднозначності, великої кількості смислових пластів, шукачам інтертекстуальності, а також поціновувачам оптимістичних казкових історій - однозначно дивитись. Не рекомендовано - повністю приземленим “реалістам”, які і при перегляді “Гаррі Поттера” будуть кричати “магії не існує!”.

Цитати:

Когда я родился, мама назвала меня в честь героя Гражданской войны генерала Натана Бэдфорда Форреста. Вроде бы они были дальними родственниками. Этот генерал основал клуб Ку-Клукс-Клан. Мама говорила, что это имя должно напоминать мне, как часто мы совершаем поступки, в которых нет никакого смысла.

Не позволяй никому говорить, что они лучше тебя, Форрест. Если бы Бог хотел создать всех одинаковыми, он бы всем надел на ноги скобы.

―Га-а-амп!!! Какова высшая цель вашего служения в армии? ―Выполнять все ваши приказания, сержант! ―Черт возьми, Гамп. Да вы просто гений! Это самый блестящий ответ из всех, что я слышал! Должно быть, у вас коэффициент умственного развития 160, не меньше! Вы чрезвычайно талантливы, рядовой Гамп!

―Что мне нравилось во Вьетнаме - это то, что здесь всегда было куда идти. И всегда было чем заняться

4 з 4 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: