7.8
25

Лоуренс Аравійський (1962)

Lawrence of Arabia

12+  •  3 год 36 хв  • 
Країни: Велика Британія
Жанр: пригоди біографія драма історичний
воєнний
Бюджет: 15 000 000 $
Касові збори в світі: 964 562 $
Касові збори в США: 482 281 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 11 грудня 2002
Прем'єра на Blu-Ray: 13 листопада 2012
Режисер: Девід Лін
КіноБаза: 7.8 (25)  IMDb: 8.3 (243344)
Моя оцінка:
/10
oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar golden globe golden globe golden globe golden globe golden globe golden globe
7 оскарів, 6 золотих глобусів детальніше
Є українське аудіо
Сюжет:

Фільм є розповіддю про події з життя офіцера британської розвідки Т. Е. Лоуренса, який працював у роки Першої світової Війни в Аравії в активній взаємодії з арабськими кочівниками і отримав з цієї причини прізвисько «Аравійський». Лоуренс активно увійшов до арабів, перейнявся їхнім духом і по суті очолив партизанську війну арабів проти Османської імперії (так звану «Війну в пустелі»). Сценарій заснований на книзі Лоуренса «Сім стовпів мудрості», а також на історичних дослідженнях біографів Лоуренса.

Код для перегляду рейтингу кінобази Ключові слова:

Насильство Повстанських Єрусалим Арабські Пустеля Історичних романів Кінь На основі реальної історії Верблюд Аварії мотоцикла Бедуїни Британська армія Османська імперія Гомосексуальні підтекст Партизанська війна Британський військовий війна Каїр першої світової війни Арабський

Виробничі компанії:

Columbia Pictures, Horizon Pictures, Horizon Pictures (II)

Актори: (Всі 71)

Інформація про українське дублювання/закадрове озвучення:


Режисер:
Сценаристи: Т. Е. Лоуренс, Роберт Болт, Майкл Вілсон
Композитор: Моріс Жарр
Відео: (Всі 6)
Lawrence of Arabia - official trailer - presented in 70mm
2:03
Lawrence of Arabia - official trailer - presented in 70mm
Lawrence Of Arabia - Trailer
4:44
Lawrence Of Arabia - Trailer
Lawrence of Arabia - official HD trailer for the new restoration
2:03
Lawrence of Arabia - official HD trailer for the new restoration
Зображення: (Всі 21)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Ryan's Daughter (1970) Ryan's Daughter
Ryan's Daughter
Міст через річку Квай (1957) Міст через річку Квай
The Bridge on the River Kwai
Summertime (1955) Summertime
Summertime
Hobson's Choice (1954) Hobson's Choice
Hobson's Choice
Breaking the Sound Barrier (1952) Breaking the Sound Barrier
Breaking the Sound Barrier
Madeleine (1950) Madeleine
Madeleine
The Passionate Friends (1949) The Passionate Friends
The Passionate Friends
Рецензії: (Всі 1)
8/10 «Лоуренс Аравійський», Дейвід Лін — Володимир Войтенко, Арґумент-Кіно (27.11.2012)

Попередження: рецензія містить спойлери

У програмі з 2 на 3 грудня рівно опівночі – вікопомний епічний фільм знаменитого британського кінорежисера Дейвіда Ліна «Лоуренс Аравійський» / Lawrence Of Arabia (1962, Велика Британія – США) – надзвичайне, пам’ятне кіновидовище. Британський кіноінститут поставив його на третє місце серед сотні найвидатніших британських фільмів усіх часів.

Це своєрідний фільм-пам’ятник, у якому йдеться про життя й пригоди офіцера британської розвідки Томаса Едварда Лоуренса, що він працював у Сирії та за часів Першої світової війни досяг об’єднання арабських племен проти турків і став леґендою свого часу.

Лоуренс не тільки активно й тісно співпрацював, він дружив з арабами, перейнявся їхнім духом і фактично очолив арабську партизанську війну проти Османської імперії, так звану «Війну в пустелі». Про це – у фільмі Дейвіда Ліна. А також – про саму абсолютно незвичайну, харизматичну постать Лоуренса Аравійського. Власне, сценарій картини базується на автобіографічній книжці, на бестселері самого Томаса Едварда Лоуренса, що має назву «Сім стовпів мудрости»; ну, й також – на незалежних історичних дослідженнях його біографії.

Багато в чому цей фільм став важливим і для подальшого поступу світового кіномистецтва. От, скажімо, Стівен Спілберґ і Мартін Скорсезі були такими палкими прихильниками творчости Ліна та особливо ж цієї його картини, що наполягли на реставрації та повторному випуску «Лоуренса Аравійського» в кінотеатральний прокат 1989 року.

І, певне, цілком закономірно, що кінодослідники вбачають уплив цієї стрічки на фільми «Список Шиндлера», а також серію про пригоди Індіани Джонса того ж Спілберґа, а ще – на «Останню спокусу Христа» Скорсезі.

Також «Лоуренс Аравійський» явив світові одного з найфеноменальніших акторів – Пітера О’Тула, це його дебют, виконання заголовної ролі. О’Тул – фантастичний! Він наповнив образ Лоуренса своєю дитячою безпосередністю й шаленим авантюризмом щирої й захопленої людини. Його погляд сповнений жаги пригод, його пластика – легка, майже летка, летюча.

Кінофільм «Лоуренс Аравійський», окрім того, що зробив абсолютними зірками акторів Пітера О’Тула й Омара Шаріфа, котрий уперше в цій картині знімався поза рідним Єгиптом, фактично став вінцем кар’єри кінорежисера Дейвіда Ліна.

Хоча фільмування було непростим – утім, певне, як і творення будь-якої епічної стрічки, де постановник як справжній полководець, має рухати масами людей і, сказати б, боротися за творення нового світу. Тим паче, що ув’язався до цього кінобою, знімати стрічку Лін розпочав, не маючи закінченого сценарію. Можливо й від того фільм часом дихає такою неймовірною свободою! Та, в кожнім разі, з Дейвідом Ліном міцно пов’язують уявлення про потужний епічний стиль у кінематографі. Послідовно, у програмі демонструватиметься сюжет про творчий шлях цього режисера.

Насамкінець лишається зауважити, що «Лоуренс Аравійський» мав десять номінацій на «Оскара» й отримав сім заповітних статуеток. І, зрештою, процитую критичні відгуки чи, радше, вигуки на адресу фільму: «Блискучий приклад, на жаль, зниклого покоління епічного кіновиробництва», «Лоуренс Аравійський лишається одним із найбільш інтеліґентних, шляхетних і впливових воєнних епосів», «Фільм на всі часи», «Досі змушує перед ним схилятися і приголомшливо вражає»…
Джерело: http://kinokolo.ua/argument/2225/

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: