6.5
14

Народжений четвертого липня (1989)

Born on the Fourth of July

16+  •  2 год 25 хв  • 
Країни: США
Жанр: біографія драма воєнний
Бюджет: 14 000 000 $
Касові збори в світі: 161 001 698 $
Касові збори в США: 70 001 698 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 5 грудня 2006
Прем'єра на Blu-Ray: 4 лютого 2004
Режисер: Олівер Стоун
КіноБаза: 6.5 (14)  IMDb: 7.2 (78381)
Моя оцінка:
/10
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази Опис:

Фільм, заснований на реальних подіях, розповідає про життя ветерана В'єтнамської війни Рона Ковіка. Наївним школярем з патріотичних міркувань він записується добровольцем в морську піхоту і, пройшовши через пекло війни у В'єтнамі, повертається додому паралізованим інвалідом. Всі його мрії, сподівання та переконання летять шкереберть. Борючись з ПТСР (посттравматичним стресовим розладом) та намагаючись віднайти себе в нових реаліях, він приєднується до руху за припинення в'єтнамської війни.

Ключові слова:

В'єтнам, Бар, 1950-х років, 1970-х років, Пустеля, 1960-ті роки, Посттравматичний стресовий розлад, В'єтнамська війна, Інвалідний візок, Пияцтво, Ветеран В'єтнам, протестували проти війни у В'єтнамі, Дата в назві, посттравматичний стресовий розлад, плювали в обличчя

Виробничі компанії:

Universal Pictures, Ixtlan

Актори: (Всі 182)

Режисер:
Сценаристи: Рон Ковик, Олівер Стоун
Композитор: Джон Вільямс
Відео: (Всі 2)
Born on the Fourth of July 1989 TV trailer
0:32
Born on the Fourth of July 1989 TV trailer
BORN ON THE FOURTH OF JULY - Trailer ( 1989 )
2:43
BORN ON THE FOURTH OF JULY - Trailer ( 1989 )
Зображення: (Всі 5)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 1)
7/10 Як перетворити мілітариста на пацифіста? Дуже просто! Відправте його на війну

Кандидат на Оскар - 1990 у номінації "Найкращий фільм"

Епіграф: “Это гребаный Вьетнам, сынок” (с) Джерело не знайдено

Епіграф № 2:
“Війна, війна, зусилля й намагання
втоптала в бруд сердець братання
прокльони ворогів і поминання
нещасних душ, загублених в пітьмі”
(с) Одна українська поетеса

Вочевидь, фільми на в’єтнамську тематику - це окремий жанровий пласт американського кіно. У певний період намітилася тенденція, яка відображала настрої у суспільстві - роздуми на тему “кому воно треба, що ми там робили і нащо це нам впало”. Сходу можна згадати “Цільнометалеву оболонку” Кубрика і “Апокаліпсис сьогодні”. Фільм Стоуна у такому контексті бачиться як міцна трендова драма, у принципі, таким часто Оскари і перепадають.

Фільм про кардинальну зміну особистісних переконань шляхом проходження через певний катарсис. Про спроби зберігати хорошу міну при поганій грі, коли вже і тобі самому, і оточуючим зрозуміло, що там ніяка хороша міна і поряд не лежала. Імовірно, про те, що іноді для того, щоб піднятися, треба опуститися аж на саме дно, як би банально це не звучало.

Головного героя жаль, і його має бути жаль. Тут у нас ніяких несподіванок не відбувається. Пропаганда у голові потроху відмирає, заміняючись власними думками, які поступово, не одномоментно, проростають. Щоправда, іноді людина платить за це надмірну ціну, як от у цьому випадку. От ця поступовість і викликає певні питання. Складається таке враження, що у хлопця ноги відмирають по сантиметру в день, так повільно він міняється, так патріотично продовжує чіплятися за свої застарілі мисленнєві шаблони. А потім навпаки - різко починає відвідувати демонстрації людей, яких ще сам позавчора запльовував як зрадників і антипатріотів…

І так, фільм яскраво демонструє авторське ставлення до проблеми війни у В’єтнамі, але не до проблеми війни як такої, що було б цікавіше і неоднозначніше. А тут… хтозна, може у 1989 році думки були новаторськими, а фільм відповідав соціальним запитам, а зараз… зараз це просто фільм.

Із плюсів: Демонструються важливі для суспільства ідеї. І так, такі фільми треба знімати, незважаючи на їхню передбачуваність і неоригінальність, знімати постійно, щоб народ не забував і не вдарявся у захмарний мілітарі-патріотизм. Також слід згадати юного мальчіка-красавчіка Круза, який на диво на своєму місці, за нього окремий плюс.

Із мінусів - передбачуваність. Але так, ловлю камінці на свою адресу, бо хочете непередбачуваності - не ходіть на байопіки.

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті:
Народжений четвертого липня (1989)