7
149

Захар Беркут (2019)

The Rising Hawk

12+  •  1 год 44 хв  • 
Країни: Україна США
Жанр: пригоди історичний драма екшн
Бюджет: 4 237 300 $ (113 500 000 UAH)
Касові збори в світі: 1 560 697 $
Касові збори в Україні: 1 493 129 $ (35 810 907 UAH) топ #218
Прем'єра в Україні: 10 жовтня 2019
Прем'єра в світі: 10 жовтня 2019
Прем'єра в світі (цифрова): 30 листопада 2020
Прем'єра на DVD: 30 листопада 2020
Прем'єра на Blu-Ray: 30 листопада 2020
Прокатник: Мульти Медіа Дистриб’юшн
Режисери: Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн
КіноБаза: 7.0 (149)  IMDb: 5.7 (4471)
0
1
0
2
0
3
6
4
11
5
36
6
44
7
28
8
12
9
12
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо

У свободі моя сутність.

Сюжет:

Монгольські війська просуваються на захід. Група мисливців розробляє план, як зупинити загарбників і захистити своє поселення в Карпатах.

Доступно в netflix (укр. аудіо, укр. субтитри)

Код для перегляду рейтингу кінобази

Виробничі компанії:

Ukrainian State Film Agency, Kinorob, Cinema Day

Актори: (Всі 44)

Режисери: ,
Сценаристи: Річ Ронат, Ярослав Войцешек, Іван Франко
Композитор: Josh Atchley
Оператори: Юрій Король
Відео: (Всі 7)
Захар Беркут - Офіційний трейлер
Захар Беркут. Офіційний трейлер (прем'єра фільму 10.10.2019)
Захар Беркут. Офіційний Тизер-трейлер (прем’єра фільму 10.10.2019)
Зображення: (Всі 5)

Цікаві факти: (Всі 1)

Бюджет картини - 113.5 млн грн, з яких державна підтримка складає 30 млн грн.

Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 1)
Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 3)

Це все-таки "The Rising Hawk", аніж "Захар Беркут". Стандартний американський фільм. Тішить одна річ - в нашій культурі та літературі є безліч мотивів, за якими можна знімати круте кіно. А зараз йду перечитувати оригінального "Захара Беркута" :)

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Фільм спрямований на Захід. Подібне кіно повинно було з'явитися в Україні. Але повірте, фільм не позбавлений українського. Так само, не покидало відчуття вторинності, що Я вже таке бачив, але в кращому виконанні. Але при такому бюджеті було видно, що всі старалися. Переглядати не буду.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

В український прокат вийшов ще один фільм від компанії "Кінороб", яка подарувала нам досить якісну стрічку "Незламна" і чудове фентезі "Сторожова застава". Ніщо не віщувало біди, адже до зйомок залучені актори, хай не на піку, але все ж світового рівня, два режисери, один з яких шанований в Україні Ахтем Саїтаблаєв, трейлер просто дивовижний, інтерес публіки підігрітий до максимуму, про що свідчив повний зал на третій день прем"єрного тижня.
Але особисто для мене фільм вийшов досить посереднім. У мене ще до перегляду були такі побоювання, бо ж пам"ятав досвід "Хайтарми", коли ніби цікава історія, непогані зйомки, але настільки розмитий сценарій і змазана кінцівка, що по завершенні фільм видається надміру слабким. Другий гучний постріл Саїтаблаєва - "Кіборги". Тут ністільки важко щось оцінювати, наскільки важко говорити на цю тему. І от "Захар Беркут": непогана гра Роберта Патріка та молодших акторів, ботоксне обличч ... я матері Максима і... слабка графіка й затягнений сценарій. Про два останні пункти детальніше.
Графіка починає різати око ще на початку, коли нам показують якісь штучні карпатські гори. Неприємні відчуття не покидають протягом усього фільму, починаючи від надто немної сцени в печері до розмови Митрослави і Максима на фоні розмитих в "ефекті Боке" свічок (обличчя Мирослави аж надто доводить, що за нею - зелений екран) і на кінець знову ті штучні карпатські гори, немов у якійсь комп"ютерній грі. Щоправда, у бочці дьогтю знайшлася і своя ложка меду - батальні сцени на висоті, як і події на річці.
Стосовно сценарію - мені видалося задовго. Публіці у залі - теж. Знайомим, які бачили фільм - так само. Але навіть відійшовши від суб"єктивного сприйняття, складно абстрагуватися від того, що сцену про стосунки брата Максима і його сина показують досить одноманітно десь тричі, непотрібні сцени, де показно як люди сидять і говорять біля багаття - теж показані кілька разів. Одним словом - повтори, повтори, повтори. Здається, у сцені свята Перуна навіть використали двічі ті самі кадри з опудалом. Але може просто здалося. Якщо сценаристи вже й вирішили відійти від основної сюжетної лінії із затопленням Тухлі, то могли б пожертвувати або пришвидшити й інші епізоди повісті Франка. Зробити фільм на 30 хв коротшим і всі залишилися б задоволені. А так...
Коротко підсумовуючи: фільм не надто поганий, трішки кращий за середнячок, "для України" - взагалі непогано, але... навіть у нас були вже кращі фільми, а міжнародну команду запросили, щоб продавати цей фільм в інші країни, а на міжнародномі рівні він може здатися нижче середнього, В-муві, а то й С. Хай там як, зичу Саїтаблаєву нових творчих успіхів, а нашому кінематографу - гриміти на весь світ. Бажано позитивно:)

7 з 7 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Sempaї 5/10
Посередній фільм, але який має право на існування особливо в нашій країні. Але я більше б не рекомендувала його дивитись, ніж навпаки, бо сама половину фільму ледве подивилась, а іншу половину перемотувала чисто щоб побачити чим закінчилось. Драматичні моменти не спрацьовували.
1  
Анастасія Шевченко 6/10
Стара екранізація була ближча до першоджерела, а це – попсовий бойовичок з голлівудськими штампами, в якому, правда, є і непогані моменти. Патрік в ролі Захара сподобався. А от дружина Захара – жертва пластичної хірургії – повеселила своїм зовнішнім виглядом.
 

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: