6.4
277

Вічні (2021)

Eternals

16+  •  2 год 36 хв  • 
Країни: Велика Британія США
Жанр: екшн пригоди фентезі фантастика
драма
Бюджет: 200 000 000 $
Касові збори в світі: 402 027 582 $
Касові збори в США: 164 870 234 $
Касові збори в Україні: 1 388 663 $ (37 761 774 UAH) топ #248
Прем'єра в Україні: 4 листопада 2021
Прем'єра в світі: 3 листопада 2021
Прем'єра в світі (цифрова): 11 січня 2022
Прем'єра на DVD та/або Блюрей: 15 лютого 2022
Прокатник: Кіноманія
Режисер: Хлої Чжао
КіноБаза: 6.4 (277)  IMDb: 6.3 (381838)
4
1
1
2
6
3
17
4
32
5
76
6
72
7
47
8
11
9
11
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо

На початку...

Сюжет:

Протягом кількох тисячоліть безсмертні герої Вічні захищали Землю від своїх давніх ворогів, Девіантів. У сучасному світі Девіанти несподівано з'являються знову і роз'єднана команда Вічних мусить зібратися знову, щоб захистити світ він катастрофи та з'ясувати правду про своє призначення.

Доступно в itunes (укр. субтитри)
Укр. субтитри +
Укр. звук (стерео) -
Укр. звук (dolby) -
Ціна купівлі (SD) $5.99
Ціна купівлі (HD) $6.99
Перейти в itunes
Доступно в rakuten (укр. аудіо, укр. субтитри)
Укр. субтитри +
Укр. звук (стерео) +
Ціна купівлі (SD) 89 грн
Ціна купівлі (HD) 99 грн

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо, укр. субтитри)

Доступно в megogo (укр. аудіо, укр. субтитри)

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Marvel Studios, TSG Entertainment

Актори: (Всі 80)
Актори озвучення:

Студія: LeDoyen Studio
Тип: Дублювання

Режисерка дубляжу: Анна Пащенко
Перекладач: Олег Колесніков
Мікс-студія: Shepperton International
Творчий консультант: Maciej Eyman

Ролі дублювали:
Серсі — Катерина Борисюк
Ікаріс — Сергій Гутько
Тена — Лариса Руснак
Аяк — Олена Узлюк
Дейн Вітмен — Андрій Федінчик
Кінґо — Дмитро Усов
Спрайт — Єлизавета Зіновенко
Фастос — В'ячеслав Дудко
Друїґ — Остап Вакулюк
Ґільґамеш — Сергій Кияшко
Арішем — Олексій Богданович

А також: Олександр Ярема, Роман Солошенко, Вячеслав Хостікоєв, Андрій Корженівський, Роман Куліш, Діна Куца, Олександр Чернов, Едуард Кіхтенко, Діана Кузьмінова, Олександр Голованов, Єлизавета Кучеренко, Артур Проценко, Іван Кокшайкін, Юлія Бондарчук, Амалія Штонда, Олександр Томко, Олена Григор'єваРежисер:
Сценаристи: Хлої Чжао, Патрік Берлі, Ryan Firpo
Композитор: Рамін Джаваді
Оператори: Бен Девіс
Відео: (Всі 51)
ВІЧНІ | Офіційний український трейлер
ВІЧНІ | Офіційний український тизер-трейлер
НОВИЙ НАЙГІРШИЙ ФІЛЬМ MARVEL?😨ОГЛЯД ФІЛЬМУ «ВІЧНІ» від GEEK JOURNAL
Зображення: (Всі 47)

Фільми того ж режисера: (Всі 3)
Рецензії: (Всі 1)

«Вічні»… можуть бути. Це точно не найгірший фільм Marvel, але реклама спонукала до завищених очікувань.
«Вічні» належать вже аж четвертої фази кіновсесвіту Marvel, головні конфлікти розв’язані і глядачів уже 2 роки мляво підводять до чогось нового. Ми звикли, що кіно про супергероїв – це драма+комедія, винаходи+магія, яскраві барви та жвава дія. Переглянути штампи саме на часі. Саме цього «Вічні» прагне, і саме тут просідає. Головна його проблема в тому, що фільм погано стикується з рештою саги про супергероїв.
Отож, перед нами історія про групу безсмертних героїв, Вічних, посланих космічними богами Селестіалами захищати людей. Щоправда, Селестіали (тобто, буквально «Небесні»), яких ми досі бачили в парі кадрів, скупі на пояснення та взагалі мають з цього лише прагматичний інтерес, що межує зі свавіллям. «Привіт» від давньої міфології тут не просто дружнє підморгування, частина героїв – це буквально саме її персонажі (Тена – Афіна, Ікаріс – Ікар, Гільгамеш у ролі самого себе).
Вічн ... і лише схожі на людей, режисерка Хлоя Чжао зобразила героїв без людяності, які проте людяність здобувають. А разом з тим і отримують змогу не коритися долі. І це чудова ідея, з якою фільм ступає на територію, котру досі фільми Marvel оминали. Це питання про цінність життя кожної окремої людини, що опиняється під загрозою через дії (або бездіяльність) супергероїв. Не просто натовп, що тікає з «аааа» серед вибухів чи символічна дитина в нетрях, а дійсно окремі конкретні особи.
Нам багато показують чим займалися Вічні в минулому, у Вавилоні та інших мальовничих місцях. Але Вічних багато, а хронометражу мало (навіть при двох з половиною годинах!). Не вірте постеру, Анджеліна Джолі в ролі Тени очолює команду лише формально. Тому в результаті фільм виходить про всіх разом. Пригадуючи «Месників», там усі головні супергерої мали сольні фільми, а потім збиралися в команду. Тут команда виходить на екран одразу, а потім додатково навантажується контрастом: ось минуле – вона єдина, ось сучасність – вона роз’єднана. І з цього виростають безкінечні тяжкії думи, що світ змінився, люди те, а ми се, в нас було завдання, і ось давнє зло ожило, а як же так, а ми ж отакі, а тепер отак-то…
Приємно, що фільм уникає подавати чергового лиходія-мегаломана і протиставляє Вічним майже що природний катаклізм – за тиждень Земля вибухне. Але цю величну катастрофу постійно заступають Девіанти – одвічні вороги Вічних. Коміксні Девіанти, що були командою людиноподібних антигероїв, стали в фільмі найбанальнішими інопланетними тварюками – чимось середнім між собакою та динозавром. Такі почвари вже були у «Війні завтрашнього дня», «Великій стіні» та купі інших фільмів.
Коли зауважити, що це все ж фільм Marvel, ще й з тієї серії, де були Залізна Людина, де зараз десь є Людина-павук, новий Капітан Америка, Галк, Локі наводить шуму в УЧЗ, а по паралельних всесвітах літає Альтрон з комплектом Каменів Нескінченності, виникає кілька незручних питань.
Вічні – це по сутні роботи, створені для захисту людей від Девіантів. Вічні досконалі та безсмертні. Та при цьому серед них чомусь є глухоніма героїня та героїня – вічна дитина. Чому Селестіали створили їх позбавленими звичайних можливостей решти? Можна було б подумати, що саме ці особливості якось несподівано стануть у пригоді. Але ж ні, ці Вічні саме такі просто тому що, і страждають не через нерозуміння суспільством, а через свою... природу? Тобто, для репрезентації меншин. І треба зауважити, в цьому випадку один з суперегероїв, який гей (вкотре «перший гей/бі» у фільмі Marvel) нарешті виглядає (з якої спроби?) органічно вплетеним до сюжету. Прогресивний Захід, кажете?
Та це ще не найбільша проблема сюжету. Ми дізнаємося, що Селестіалам потрібно досягти великої населеності на кожній планеті, що є «яйцем» нового Селестіала. Чому ж у такому разі вони не завадили Таносу, який знищивши раніше половину всіх істот, відклав народження нових Селестіалів у цілому всесвіті?
Починати нову епоху в фільмах від Marvel «Вічні» намагаються, але виходить фільм замкнутий у самому собі з ледве протягнутими місточками до решти кінофраншизи. Новий початок? Можливо. Але швидше фальстарт.

7 з 8 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Анастасія Шевченко 6/10
Картинка красива, а персонажі та сюжет особливо не зачепили. Якось цей фільм не вписується в КВМ. Хоча такого хейту він не заслуговує і від нього немає відчуття халтури, як від останніх Тора та Стренджа чи серіалу «Жінка-Галк».
 

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Зовнішні рецензії
Нещодавно переглянуті: