6.5
128

НОУ (2022)

Nope

16+  •  2 год 10 хв  • 
Країни: США Японія
Жанр: жахи фантастика трилер детектив
вестерн
Бюджет: 68 000 000 $
Касові збори в світі: 196 434 663 $
Касові збори в США: 123 151 340 $
Касові збори в Україні: 75 132 $ (2 747 472 UAH) топ #1703
Прем'єра в Україні: 18 серпня 2022
Прем'єра в світі: 20 липня 2022
Прем'єра в світі (цифрова): 20 вересня 2022
Прем'єра на DVD та/або Блюрей: 25 жовтня 2022
Прокатник: B & H
Режисер: Джордан Піл
КіноБаза: 6.5 (128)  IMDb: 6.8 (261710)
2
1
1
2
1
3
6
4
17
5
33
6
30
7
26
8
9
9
3
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо
Сюжет:

Віддалене від гамірної цивілізації невеличке містечко у Каліфорнії живе своїм спокійним життям. Мешканці ранчо будували плани на подальше життя аж поки не почали відбуватися вкрай дивні речі. Нажаль, тікати вже пізно, тож вони на власні очі побачать усі жахіття, які принесла з собою невідома сила, що нависла над містом.

Доступно в rakuten (укр. аудіо, укр. субтитри)
Укр. субтитри +
Укр. звук (стерео) +
Ціна купівлі (SD) 124 грн
Ціна купівлі (HD) 209 грн
Ціна купівлі (UHD) 240 грн

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Universal Pictures, Dentsu, Monkeypaw Productions

Актори: (Всі 62)
Кеке Палмер
Emerald Haywood
Brandon Perea
Angel Torres
Стівен Йон
Ricky 'Jupe' Park
Кіт Девід
Otis Haywood Sr.
Девон Ґрає
Ryder Muybridge
Донна Міллс
Bonnie Clayton
Jacob Kim
Young Ricky 'Jupe' Park
Sophia Coto
Mary Jo Elliott
Дженніфер ЛаФлер
Phyllis Mayberry / Margaret Houston
Ендрю Патрік Ралстон
Tom Bogan / Brett Houston
Lincoln Lambert
Kolton Park
Pierce Kang
Phoenix Park
Roman Gross
Max Park
Актори озвучення:

Студія: LeDoyen Studio
Тип: Дублювання

Фільм надано компанією Universal, дубльовано на замовлення компанії В&H Film Distribution
Переклад: Олега Колеснікова
Режисер дубляжу: Павло Скороходько
Звукорежисер: Богдан Клименко
Звукорежисер перезапису: Олег Кульчицький
Координатор проекту: Ірина Кодьман

Ролі дублювали:
О-Джей — Роман Молодій
Емеральд — Юлія Шаповал
Енджел — Павло Скороходько
Гольст — Борис Георгієвський
Джуп — Юрій Кудрявець
Отіс — Олександр Шевчук
Мотоцикліст — Юрій Сосков

А також: Володимир Гурін, Артур Проценко


Режисер:
Сценарист: Джордан Піл
Композитор: Майкл Абельс
Оператори: Гойте Ван Гойтема
Відео: (Всі 33)
НОУ. Фінальний трейлер (український)
НОУ. Офіційний трейлер (український)
НОУ. У кіно 11 серпня
Зображення: (Всі 31)

Фільми того ж режисера: (Всі 2)
Рецензії: (Всі 2)

Цей фільм, чию назву було б краще перекласти «Е ні», продовжує традиції Піла, проте робить це як качка. Знаєте, качка і ходить, і плаває, і літає, але все це виходить не дуже добре.

Є ранчо, яким давно володіє родина темношкірих американців. Вони розводять коней для зйомок у фільмах. Несподівано голова родини незбагненним чином гине і ранчо успадковують його син О'Джей і дочка Емералд. Після цього над ранчо починає літати НЛО, фото якого могло б принести чамало грошей. Отож, починається полювання за НЛО, в якому самі люди скоро виявляються здобиччю.

Режисер оригінально обіграв тему НЛО, пропонуючи аж три пояснення літаючої тарілки: інопланетяни, невідома тварина і янгол. З цього виростає цікава інтрига, яка однозначного пояснення причому не потребує. Справа не в тому, що люди зустріли, а в тому, як вони реагують на порушення звичайного для них плину життя.

У фільмі паралельно присутні багато тем і образів, але не всі достатньо чіткі. В «Ми» того ж режисера розгадування си ... мволів були не обов’язкові, проте розгадки досить зрозумілі. А тут і таємнича левітація взуття, і НЛО, що порівнюється з ковбойським капелюхом, і містичний квадрат, і нарешті оскаженіла від страху мавпа, об яку зламано вже скільки мізків.

Серед тем, які досить чіткі та до яких фільм робить висновки:
- Фальшивість почуттів. Посмішка, привітність, сміливість – усе це для публіки, для отримання матеріальної вигоди. Мені спала на думку та весела японка на одній минулих виставок E3, що вся така «єєєй, народ, дивіться як класно». Ось так поводиться на публіці Емералд. Хоча на самоті чи з братом вона зовсім інша.
- Життя під об’єктивами камер. Всі бачать одні одних, а чого немає на фото чи відео, того наче й не існує. Сучасні люди прагнуть спершу засвітитися на картинці, а потім думають куди її приткнути. Звідси фанатична довіра до зображень і як наслідок продукування різних ідолів. Їх тут повно дуже буквальних, від цілого поля аероменів і аеростату-маскота місцевого парку розваг, і до авторитетних шоуменів і кінооператорів.
- Нездоровий потяг до видовищ. Цитата з книги пророка Наума на початку демонструє зміну ставлення людей до дива. В сучасному світі нема поганого піару, твори, руйнуй, кривляйся, роби дурниці, програвай і страждай – головне, щоб це привертало увагу. Ти живеш, поки тебе бачать інші. А щоб бачили подовше, ти мусиш дивувати, чого б це не коштувало.
- Люди не хочуть дива як джерела особистого духовного досвіду. Вони хочуть, аби інші бачили як з ними стається диво. Якщо до тебе прилітає янгол, ти сфоткаєш його і зароблятимеш на цьому бабки, замість спілкуватися з тим янголом, який тобі може щось важливе має повідомити.
- Втрата страху. Страх добре продається, з загибелі людей і тварин за жахливих обставин легко зробити видовище. В «Воно» Кінга клоун Пеннівайз живився зляканими людьми, бо вони смачніші. Тепер люди смакують чужий страх. Страх перестав захищати нас, він відвертає від небезпеки одиниць, як-от О'Джея, що проявляє розумну боязливість.
- Бог покарав людей, пославши їм НЛО, але люди такі зіпсуті, аж не розуміють, що їх узагалі покарано. Емералд навряд чи пережила якесь духовне переродження, поки її брат бачив справжній вигляд янгола. Та принаймні в них тепер є фото, ікона, якщо хочете. З якої можна зробити святиню, а можна нового ідола.

Велика кількість тем, присутніх у фільмі, роблять його напруженим і місцями тривожним. І через це ж він не так струнко побудований, як «Пастка». Хоча актуальність «в точку», і операторська робота на висоті, «Ноу» бракує ясності, він лишає глядачів із сумнівами чи дійсно вони все так зрозуміли, як слід. Але Джордан Піл уже сам став таким собі ідолом для кінокритиків, тому цей фільм... може він теж «фальшиве диво».

5 з 6 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (1)

Попередження: рецензія містить спойлери

Хоча я і дуже чекала на новий фільм Піла, але від Nope, складається враження, що він трошки загрався в своїй неординарності. Так, фільм все ще складається як пазл шматочок за шматочком, от тільки картинка в кінцевому результаті вийшла не такою гарною, як здавалось на перший погляд.
В нас давно не було фільмів про НЛЯ, і новий виток міг би стати легендарним зі свіжим подихом, тим паче від Піла, але склалося, не як бажалося. Але то таке.
У фільм вклали таку купу різних меседжів від «не експлуатуйте тварин за для шоу», до «не гайпуйте на трагедіях», що дуже легко в них заблукати і забути про що ж взагалі цей фільм. При чому, ці месседжи б‘ють просто в лице тобі.
Але є і приємні моменти. По-перше, я в захваті від назви, така проста, зрозуміла і працююча.
Ноуп - досить напружений. Не страшний, але я в деяких моментах, я помітила, що я просто дуже сильно напружити м‘язи, і тримаюсь за сидіння.
Поєднання здавалось би непоєднаного - вестерн і сай-фай. Минолого разу цей мікс провалився зовсім, а тут воно дуууже гарно зіграло.
Ну і фінал. Це було просто прекрасно, не вдаваючись в подробиці. Але мені прямо дуже сильно це підняло настрій.

5 з 6 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Sergiy Homenko 4/10
Як на мене якась фігня по сюжету але атмосфера певна є.
3  
Анастасія Шевченко 5/10
Не цікаво, не страшно, взагалі ніяк. Сюжету в фільмі на короткометражку, а розтягнули на дві години.
1  

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: