6.9
84

Крути 1918 (2019)

Winter of The Braves

12+  •  1 год 50 хв  • 
Країни: Україна
Жанр: драма історичний воєнний екшн
Бюджет: 2 500 000 $ (52 000 000 UAH)
Касові збори в Україні: 269 622 $ (7 253 182 UAH) топ #1043
Прем'єра в Україні: 7 лютого 2019
Прем'єра в світі: 7 лютого 2019
Прем'єра в світі (цифрова): 12 червня 2020
Прем'єра на DVD: 9 листопада 2020
Прем'єра на Blu-Ray: 9 листопада 2020
Прокатник: B & H
Режисер: Олексій Шапарєв
КіноБаза: 6.9 (84)  IMDb: 5.9 (1123)
0
1
1
2
3
3
5
4
9
5
12
6
24
7
14
8
7
9
9
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо

Мужність. Кохання. Свобода.

Сюжет:

Коли більшовики підходять до останнього українського містечка на підступах до Києва, кількасот студентів стають пліч-о-пліч і чинять відчайдушний спротив.

Доступно в netflix (укр. аудіо, укр. субтитри)

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Ютуб

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Ukrainian State Film Agency, Good Morning Film, Stewopol

Актори: (Всі 40)
Андрій Федінчик
Олекса Савицький
Євген Ламах
Андрій Савицький
Євген Нищук
батько Піпського
Микола Перестюк
гімназист Колюнька
Віталій Салій
Муравйов
Дмитро Ступка
Симон Петлюра
Остап Ступка
червоний комісар
Олексій Тритенко
Аверкій Гончаренко
Наталя Васько
мати Софії
Богдан Юсипчук
Отаманський
Олександр Олексенко
гімназист Григорій Піпський
Дмитро Олійник
студент поляк

Режисер:
Сценарист: Костянтин Коновалов
Композитори: Марко Моріні, Marco Morini
Оператори: Sergey Pivnenko
Відео: (Всі 9)
Крути 1918. Офіційний трейлер 2
Крути 1918. Офіційний трейлер 2
Крути 1918. Офіційний трейлер 1
Зображення: (Всі 2)

Цікаві факти: (Всі 2)

Проект повнометражного художнього фільму «Крути 1918. Захист» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами). Державне агентство України з питань кіно надало компанії «Гуд Монінг Дістрібьюшн» державну фінансову підтримку розміром 26 мільйонів гривень.Загальний бюджет фільму склав 52 мільйони гривень.


8 веренся 2017 року у колишній резиденції Януковича, в Межигір'ї стартували зйомки фільму. Резиденція Януковича слугувала у фільмі Францією.

Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 2)
Фільми того ж режисера: (Всі 6)
Рецензії: (Всі 4)

Попередження: рецензія містить спойлери

https://www.radiosvoboda.org/a/vidguky-pro-film-kruty-1918/29775104.html
Стрічка «Крути 1918» стала найбільш неоднозначною цієї зими. З одного боку, глядачі тішаться тому, що українське кіно розвивається і стало досить непоганою альтернативою західному. З іншого боку – до фільму є багато питань, як у змістових, так і у технічних аспектах.

Чому «Крути 1918» мають стільки негативних відгуків? Та чи варто на нього йти? Радіо Свобода зібрало найяскравіші рецензії користувачів соціальних мереж.

Виробництво історичної драми «Крути 1918» звершилось у грудні 2018 року. Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, а продюсером – Андрій Корнієнко.

Проєкт отримав державну фінансову підтримку в розмірі 25,9 мільйона гривень. Загальна вартість виробництва фільму становить 52 мільйони гривень. Та чи окупились зусилля українських кінематографістів?

«​Ні, я чесно бажаю, щоби люди переживали під загибель наших героїв. Але таку історичну хрінь можна колись більше не давать?»​, –​ пише про фільм історик Кирило Галушко. https://www.facebook.com/kyrylo.galushko/posts/10218500469561632

Колишній український політв’язень Кремля Геннадій Афанасьєв назвав стрічку «​Непоганою для одного разу». https://www.facebook.com/HennadiiAfanasiev/posts/2246251728949040

Журналістка Катерина Гладка пише: «​В Крутах була не один раз, ці історії треба відчути нутром... вони живі... інакше не вийде. Поїхати, вдихнути, побачити це поле в якому навіть сховатися нікуди і стати на мить цими хлопчиками... І тоді розповідати їхню історію, від серця, а не від пропаганди. Навіть, якщо вона українська». https://www.facebook.com/katrusya.gladka/posts/10205692221903011

Журналіст і телеведучий Богдан Буткевич написав великий несхвальний відгук про фільм: «​Я давно не бачив стрічки, в якій погано все...Закликаю вас в жодному разі не ходити на цей сором. Шкідників треба бити гривнею». https://www.facebook.com/BogdanButkevych/posts/2119159288149332

«Крути» –​ насмішка. Насмішка державним коштом. Там немає України, а головне –​ Українців. Там є –​ вічні жертви (і їх у фільмі – жменька), що живуть на землі, яку кортить заграбастати всім кому не лінь.
Цей фільм –​ танці на могилах», ​–​ ділиться своїми враженнями письменниця Вікторія Стах. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2551665254874693&id=100000937291106

Письменник Андрій Кокотюха, пише, що не шкодує, що пішов на фільм, попри всі негативні сторони, адже: «Я проголосував через касу за фільм українського виробництва». https://www.facebook.com/andriy.kokotuha/posts/553823158456172

Голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів говорить про стрічку «Крути 1918», як про велику перемогу українського кінематографу. https://www.facebook.com/yuliya.kovaliv/posts/2110633468983369

Депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич пише, що фільм все-таки вразив її до глибини душі: «Сказати по правді, я плакала з перших хвилин, бо знаючи історію крутянців, по-іншому просто не могла реагувати». https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2175536899179509&id=100001696600377

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Попередження: рецензія містить спойлери

Перш за все, хочу сказати, що я радий, що в Україні нарешті почали знімати історичні фільми про схожі події. Але все ж, чому ми переходимо цю не дуже і тонку грань, яка відмежовує суто історичні факти і здоровий глузд від якогось дикого трешу і лютої награної театральності?

Я розумію, є моменти, де режисери можуть виплеснути свій "творчий потенціал". Але історичний фільм та ще й на таку серйозну тематику - не доречна площадка для цього. Маючи на увазі лютий треш - я говорю про кіберпанкового генерала Муравйова, і його надто ексцентричний образ як на цей фільм.

Окрім цього - затягнутість і деяка нудність і передбачуваність кінцівки теж розчарувала. І кажучи "передбачуваність" я не маю на увазі історичний аспект.

Шпигунська лінія сюжету - як на мене занадто замудрована, не сильно зрозуміло хто є хто і хто на чиєму боці, можливо це конкретно я не в'їхав в дані епізоди, але все ж...

Також не може не провести паралель з тими ж Кіборгами - чомусь там нема надлишньої драматургії і антагоністи теж показані якось нормально, не латентними гомо-наркоманами.

4/10

1 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Попередження: рецензія містить спойлери

Звичайно важко оцінювати фільм об'єктивно. Крути досі болять, тим більше включивши алюзію на сучасні події знімальна група ще більше роз'ятрила рану.

Пів фільму я сидів напружений. Чекав початку самого бою. Чекав, чекав. А коли він почався, я так і не зрозумів що то він. Ну як так можна всю кульмінацію спортити? 2.5 мільйонів - не великий бюджет. Проте в Кіборгів був 1.5. Чому там не було в мене розчарування в жодному моменті?
В Крутах хороший сюжет, хороша режисерська робота окрім сцени бою. Навіть музики для напруги не вставили. Виглядало ніби просто погралися у плентс вс зомбі. А Муравйов був ніби головним зомбаком що під наркотиками посилав все нові хвилі совєтів. А перебіг подій я взагалі не зрозумів. Сцена де один Муравйов бере в полон взвод солдат... Один Муравйов... Чому для того щоб зрозуміти що цей взвод попав в оточення мені потрібно читати історичні відомості? Чому не можна було показати декілька ворожих штиків навколо Муравйова. А то я довго думав чому весь озброєний взвод здався одному Муравйову...
Через такі аспекти зв'язані з самим поєдинком в мене враження про цілком хороший фільм, з хорошим сюжетом і не поганою грою акторів, спортились.
Тому, в порівнянні з Кіборгами (які я оцінюю на 10) Крутам ставлю 5. Через особисте розчаруванням халтурою режисера.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Назвав цей текст "спробою", бо фільм "Крути 1918" так само як складно оцінювати як і фільм "Кіборги", бо дуже часто емоції беруть верх і ти оцінюєш уже не стільки фільм, скільки події, які в ньому показані. Але для мене - це ознака якості. Значить знімальній команді вдалося мене зачепити, вдалося до мене, глядач, достукатися. Але все ж спробую оцінювати об"єктивно
1) Стосовно історичної достовірності. У фільмі латинська фраза "Si vis pacem, para bellum" озвучена як "Сі віс паКем, пара белюм", у той час як за усталеною тоді і зараз на цій території традицією вона б звучала "Сі віс паЦем, пара белюм". Адже саме звідси пішло слово пацифіст, пацифізм тощо. Якщо ВИ досі не зрозуміли, що я насправді іронізую, то поясню - це художнє кіно, відповідно не треба там шукати ніякої історичної достовірності!
2) Гра акторів. Досить непогана. Особливо сподобалося камео міністра культури Нищука. Особливо добре він передав емоції у сцен ... і наприкінці фільму. Талант. Інші актори, особливо молодші - непогано, але ще є куди розвиватися, чого й бажаю, адже в цьому фільмі заявку на звання актора, а не "актора" зробив не один персонаж. Зокрема цікаво буде подивитися за грою Євгена Ламаха у фільмі "Черкаси".
3) Озвучування. Це, мабуть, одна з найслабших сторін фільму. Ну не збігається звук з рухом губ, та й годі. І не тільки губ. Чого варта лише борода Грушевського, яка рухається, коли той "не говорить" і залишається непорушною, коли той "промовляє". Треба над цим працювати. Звісно, усе не так погано, як у "Легенді Карпат", але загалом справді певна штучність відчувається.
4) Саунд-трек. Дуже крутий. Дуже вдало підібрана музика, яка може у потрібний момент підбадьорити, а коли треба - розчулити. У фінальних сценах ридали усім залом. У тому числі завдяки хорошій музиці.
5) Операторська робота. Читав у різних інтерв"ю, що було багато труднощів, у тому числі неприємні сюрпризи приготувала "Укр.залізниця", але загалом картинка ніби не дуже провисає. Щоправда бувають певні косяки із дещо розмитими обличчями і, як на мене, дуже слабо відзнято сам по собі бій. Видається, що зараз так уже робити не можна, навіть попри убогий бюджет. Сцена бою досить слабка. Усе решта - відзнято на досить стабільному, нормальному рівні.
6) Сценарій - на тверду 4/5. Важко знімати фільм про події, коли всі знають, чим все закінчитсья. Але творцям серіалу "Спартак: кров та пісок" якось вдалося розтягти усі ті події аж на декілька сезонів. Тут сценаристи теж використали декілька вдалих ходів, як от кільце, алюзію на сучасні події, любовний трикутник, стосунки батьки-діти. Це все лише збагатило фільм. Хоч після перегляду говорив з людьми, які зі мною ходили в зал і в нас залишилися нерозкритими деякі питання, які пізніше не прочитаєш в історичних хроніках.

Загалом - у залі не було ЖОДНОГО вільного місця. Можливо це через те, що мережа "Кінопалац" запросила історика, який прочитав перед показом невеличку лекцію про ті події, а може через важливість того бою для українців, а може через вдалий трейлер. не знаю, треба буде подивитися на касові збори. Я ж особисто, попри певні неточності і перебільшені очікування, таки рекомендую обов"язково сходити на цей фільм!

3 з 4 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (1)

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: