6
29

Легенда Карпат (2018)

Legend of Carpathians

Legends of Carpathians

12+  •  1 год 32 хв  • 
Країни: Україна
Жанр: екшн пригоди історичний драма
Бюджет: 180 000 $ (4 500 000 UAH)
Касові збори в світі: 181 521 $
Касові збори в Україні: 59 421 $ (1 553 657 UAH) топ #1801
Прем'єра в Україні: 29 березня 2018
Прем'єра в світі: 14 лютого 2018
Прокатник: Ukrainian Film Distribution
Режисер: Сергій Скобун
КіноБаза: 6.0 (29)  IMDb: 5.0 (137)
1
1
0
2
2
3
1
4
6
5
8
6
6
7
3
8
0
9
2
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо
Сюжет:

Фільм присвячений життю знаменитого ватажка визвольного руху карпатських опришків в XVIII столітті. Олекса Довбуш був своєрідним Робіном Гудом, який в ім'я справедливості грабував маєтки поміщиків і роздавав здобуте бідним селянам. Основною зоною, на якій діяв українець Довбуш і його соратники, була територія Карпат. Після смерті Довбуша в 1745 році його ім'я було увічнено в народних піснях і легендах. Ідея серіалу показати глядачеві, що історія українського народу настільки багата і різноманітна, а національний дух свободи і справедливості - це як частина нашого буття.

Код для перегляду рейтингу кінобази

Виробничі компанії:

Magnat-Media

Актори: (Всі 38)

Режисер:
Композитори: Леонід Бєлєй, Іван Мороко, Надія Одесюк
Оператори: Олександр Альошечкін, Дмитро Никонов
Відео: (Всі 2)
Легенда Карпат | Офіційний український трейлер | HD
Legend of Carpathians (2018) | Trailer | Valeriy Kharchyshyn | Mariia Yaremchuk | Mykhailo Hrytskan

Цікаві факти: (Всі 3)

Гурт «Друга ріка» за участю Національного академічного оркестру народних інструментів записав у новій обробці пісню «Хто, якщо не ти?», яка стала головною темою телесеріалу.


Робота і підготовка до зйомок телесеріалу «Легенда Карпат» почалися восени 2014 року.


Серіал знімали у гуцульських Карпатах та на Буковині – як українській, так і румунській її частині.

Рекомендації: (Всі 4)
Схожі фільми, запропоновані учасниками: (Всі 2)
Рецензії: (Всі 3)

29 березня у прокаті стартував українській фільм «Легенда Карпат» про ватажка опришківського руху Олексу Довбуша (Валерій Харчишин), якого іноді кличуть «українським Робін Гудом», але я б краще назвав Робін Гуда «англійським Олексою Довбушем».

Фільм зацікавить українського глядача хоча б тим, що він про Україну і в ньому знялись соліст гурту «Друга Ріка» - Валерій Харчишин і співачка Марія Яремчук, а співаків у кіно, як ми знаємо, не так багато. Після виходу фільму «Кіборги» для українського кінематографу планка піднялась не на одну сходинку вище, але одразу варто зауважити, що цей фільм є дебютним для його режисера Сергія Скобуна, тому чогось незвичайного очікувати не варто було.

Одразу почнемо з сильних сторін:

1. Ідея. В основу стрічки покладено історію про Героя Карпат - Олексу Довбуша. Хлопець з дитинства мав величезні проблеми, але протягом життя не складав рук. Начебто, типова історія для героїчних розказів, але тут можна зачепитись за тему Опришок, адже вони майже не ... фігурують в кіно, серіалах, передачах тощо.

2. Бюджет. Бюджет фільму склав 180 тисяч доларів, для того, щоб ви зрозуміли яка це сума, бюджет «Кіборгів» - 1.7 млн. доларів, а переможця Оскару 2017 «Форма води» - 19.4 млн. доларів. За такі гроші фільм знятий достатньо на високому рівні.

3. Марія Яремчук. Хоч ця прекрасна дівчина у реальному житті є співачкою, проте свою роль у фільми вона зіграла бездоганно, найкраща роль у цьому фільмі - однозачно.

4. Традиції. У фільмі дуже добре відображено повсякденне тогочасне життя українців, а саме гуцулів. Святкування Івана Купала, любов, посвята в Опришки. Дуже цікаво спостерігати за такими кадрами.

5. Локація. Шедевральні Карпатські гори. Фільм було знято на кордоні між Україною та Румунією.

Однак у кінострічки чимало мінусів:

1. Сценарій. Маючи чудову ідею, сценаристи не змогли написати якісні діалоги. Надто прямолінійні і не цікаві, а тема фільму розкрита не повністю, адже можна було "вижати" ще.

2. Акториський склад. Сказавши, що Марія Яремчук - плюс цього кіну, не варто забувати й про інших акторів, які відіграли свої ролі на дуже низькому рівні, окрім двух осіб.

3. Операторська робота. Дуже багато кіноляпів і погано відзнятих кадрів, навіть доходило до того, що об'єктив переміщували у процесі зйомки.

4. Якість картинки. Чимало кадрів знімали квадрокоптером, але таке враження ніби на телефон з хорошею камерою, проте ніяк не професійною. Розмитість, зернистість і багато чого іншого.

Беручи до уваги всю плюси і мінуси, можна сказати, що бюджет виправдано, проте певно краще б зняли короткометражний фільм, ніж розтягували маленький сценарій на 90 хвилин.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Дякую за вашу думку. Думаєте мене це зачипило ,абсолютно НІ. Нехай це чипляє тих ,хто навчався десятками років в кіношних Вишах , хто брав десятки мільйонів у держави на проекти, хто отримував «державні нагороди і премії» ,а в результаті нічого ,або кіно на полицю яке ніхто не бачив ,або мертвий проект.
В нашому випадку ми незалежні і робили все своїми силами і ресурсами ,це те що нервує багатьох .
Ми завершили проект у якого є свій глядач, як в Україні ,так і за кордоном!
У нас є національний і міжнародний прокати, премії українських і міжнародних фестивалей, є армія прихильників які підтримують нас .
Є бажання рухатись вперед ,набуваючи досвіду і ми це вже робимо,поки хтось сидить на кухні в розтянутій майці і пише коментар «восхищаясь собственному превосходству» про те як потрібно правильно жити і знімати кіно.
Якщо можете зробити краще, то покажіть!
З повагою, початківець режисер «Легенди Карпат» Скобун С.

3 з 6 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Друзі, прикро про це писати, але фільм дуже слабкий. Цього мабуть і слід очікувати від фільму, де дві головні ролі намагаються зіграти співаки. Але спробую обгрунтувати свою думку:
1) Озвучення: мабуть найбільший мінус. бо використали дубляж, тобто фільм озвучували наново після зйомок на студії і тоді накладали на зображенняж. Вийшло так, що актор вже закрив рот, але ще чути, як він дихає, чи кряхтить, чи позіхає тощо - це дуже відволікає, бо вся акторська грає стає штучною.
2) Сюжет - надзвичайно прямолінійний. Я не буду придиратися до якихось історичних подій, бо ж фільм художній, але все ж сюжет однолінійний, простий. нецікавий. Результат - половина залу сиділа в кінотеатрі, але замість фільму дивилиася в екрани мобільних, переписуючись у месенджерах.
3) Операторська робота - теж мінус. Бо зробивши гарну зйомку з квадрокоптера, навіщо її повторювати по 3 а то і 4 рази. Тільки спершу зображення "їде" на гори. потім з гір, потім над горами. Але гори ті самі. Дуже одномані ... тно. Ще було декілька місць, де половину екрану закривала якась гілка, або ж нарізка була надто швидка.
4) Деталі: не пропрацьовані. Зйомка соснового лісу згори - ліс зелений, але млий Довбуш чогось іде серед кленів та дубів, листя яких опало і зжовкло, тобто десь якраз бабине літо, чи ранній листопад. У Довбуша, який живе в лісі постійно чиста сорочка, попрасована. гладенька. Все якесь дуже штучне.

5) Інших мінусів теж багато, це і саундтерк, і міскаст, і мотивація героїв

Висновок: для чого було тце знімати? Ми ж не голівуд, де якщо зняли погано спайдер-мена, через рік знімуть нового, а потім ще нового і ще нового. Довбуш - дуже цікава тема, але враховуючи те, що в нас не так багато можливостей знімати фільми про одних і тих самих персонажів, мубть не варото було це кіно знімати. БО тільки-но завдяки "Кіборгам", "Сторожовій заставі", "Поводирю" чи "Незламній" люди трішки потяглися в кінотеатри на українське кіно, бо воно стало асоціюватися з твердим середнячком, як тобі на. Впевнений, що усі глядачі в залі наступного разу добре подумають, перш ніж купувати квитки на український фільм. Але я куплю:)

6 з 8 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: