p.chernitsov

29 березня у прокаті стартував українській фільм «Легенда Карпат» про ватажка опришківського руху Олексу Довбуша (Валерій Харчишин), якого іноді кличуть «українським Робін Гудом», але я б краще назвав Робін Гуда «англійським Олексою Довбушем».

Фільм зацікавить українського глядача хоча б тим, що він про Україну і в ньому знялись соліст гурту «Друга Ріка» - Валерій Харчишин і співачка Марія Яремчук, а співаків у кіно, як ми знаємо, не так багато. Після виходу фільму «Кіборги» для українського кінематографу планка піднялась не на одну сходинку вище, але одразу варто зауважити, що цей фільм є дебютним для його режисера Сергія Скобуна, тому чогось незвичайного очікувати не варто було.

Одразу почнемо з сильних сторін:

1. Ідея. В основу стрічки покладено історію про Героя Карпат - Олексу Довбуша. Хлопець з дитинства мав величезні проблеми, але протягом життя не складав рук. Начебто, типова історія для героїчних розказів, але тут можна зачепитись за тему Опришок, адже вони майже не фігурують в кіно, серіалах, передачах тощо.

2. Бюджет. Бюджет фільму склав 180 тисяч доларів, для того, щоб ви зрозуміли яка це сума, бюджет «Кіборгів» - 1.7 млн. доларів, а переможця Оскару 2017 «Форма води» - 19.4 млн. доларів. За такі гроші фільм знятий достатньо на високому рівні.

3. Марія Яремчук. Хоч ця прекрасна дівчина у реальному житті є співачкою, проте свою роль у фільми вона зіграла бездоганно, найкраща роль у цьому фільмі - однозачно.

4. Традиції. У фільмі дуже добре відображено повсякденне тогочасне життя українців, а саме гуцулів. Святкування Івана Купала, любов, посвята в Опришки. Дуже цікаво спостерігати за такими кадрами.

5. Локація. Шедевральні Карпатські гори. Фільм було знято на кордоні між Україною та Румунією.

Однак у кінострічки чимало мінусів:

1. Сценарій. Маючи чудову ідею, сценаристи не змогли написати якісні діалоги. Надто прямолінійні і не цікаві, а тема фільму розкрита не повністю, адже можна було "вижати" ще.

2. Акториський склад. Сказавши, що Марія Яремчук - плюс цього кіну, не варто забувати й про інших акторів, які відіграли свої ролі на дуже низькому рівні, окрім двух осіб.

3. Операторська робота. Дуже багато кіноляпів і погано відзнятих кадрів, навіть доходило до того, що об'єктив переміщували у процесі зйомки.

4. Якість картинки. Чимало кадрів знімали квадрокоптером, але таке враження ніби на телефон з хорошею камерою, проте ніяк не професійною. Розмитість, зернистість і багато чого іншого.

Беручи до уваги всю плюси і мінуси, можна сказати, що бюджет виправдано, проте певно краще б зняли короткометражний фільм, ніж розтягували маленький сценарій на 90 хвилин.
3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: