7.8
21

Експеримент 2 (2008)

The Wave

Die Welle

16+  •  1 год 47 хв  • 
Країни: Німеччина
Жанр: драма трилер
Бюджет: 7 500 000 $
Касові збори в світі: 19 000 000 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 17 квітня 2009
Прем'єра на Blu-Ray: 17 квітня 2009
Прокатник: Авангард Фильм
Режисер: Денніс Ґанзель
КіноБаза: 7.8 (21)  IMDb: 7.6 (104349)
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо
Сюжет:

Німеччина. Наші дні. Учитель гімназії Райнер Венджер вирішує провести незвичайний експеримент, для того щоб показати своїм учням як це, жити під диктатурою. Рівно на тиждень нацистський терор і тверда дисципліна починає в стінах школи існувати знову. Неймовірно швидко повчальна ідея виходить із під контролю, приводячи до жахаючих наслідків...

Код для перегляду рейтингу кінобази Ключові слова:

Викладач Навчання Диктатор Вища школа Освіта Клас Експеримент Група Тренер Середній школі вчителем Анархіст Класі Фашизм Автократія Нетрях Групова динаміка націонал-соціалізм насильство в школах навчання Домашня сторінка

Виробничі компанії:

Constantin Film Produktion, Bac Films, B.A. Produktion, Constantin Film, Rat Pack Filmproduktion, Medienfonds GFP

Актори: (Всі 48)


Режисер:
Сценаристи: Рон Джонс, Johnny Dawkins, Рон Бирнбах
Композитор: Heiko Maile
Відео: (Всі 1)
The Wave Trailer
3:09
The Wave Trailer
Зображення: (Всі 4)

Рекомендації: (Всі 16)
Фільми того ж режисера: (Всі 9)
Рецензії: (Всі 1)
10/10 Хвиля (Die Welle)

Попередження: рецензія містить спойлери

Якщо з цього фільму вилучити останні 15 хвилин штучної кривавої розв'язки, то отримаємо суто «фашистську» версію, яка ніколи б не потрапила на широкий екран. Шкільний вчитель фізкультури, який хоча й не читав Ніцше і не малював акварелями, протягом тижня стає справжнім вождем і кумиром молоді. Як він це зробив? За його словами, він лише «розставив все на свої місця».

Його вступна «маніпуляція» юними вразливими умами школярів звелася до того, що він пояснив їм деякі правила хорошого тону:
- Вставати, коли вчитель заходить в аудиторію;
- Звертатися до вчителя «пане Венгер», а не «агов, Райнер, що за хрінь ти несеш?"
- Чітко і лаконічно висловлювати свою думку, коли тобі дають слово;
- Допомагати товаришеві, захищати його в разі небезпеки і т.п.

Цікаво, що 90 відсотків учнів сприйняли на ура ці «фашистські» правила, завдяки чому вони за кілька днів з різнокольорового стада обкурених пофігістів перетворилися на злагоджену команду, здатну змінювати навколишній світ за своїм розсудом. Решта 10 відсотків, що складалися з двох розумних дівчаток з красивими єврейськими очима, організували жорсткий опір прийдешньому тоталітаризму. На запитання вчителя, які ж соціальні умови призводять до диктатури, одна з них повідомляє:
- Націоналізм. На чемпіонаті світу раптом скрізь з'явилися німецькі прапори ... це було жахливо!
- Але якщо німцям не дозволити пишатися своєю країною, це повернеться бумерангом - вони зненавидять інших, - дивується молодий турок-іммігрант.
Мабуть, саме завдяки тому, що подібні «фашистські» погляди масово розповсюджені серед турків, їхню країну вже понад двадцять років вперто не хочуть приймати до Євросоюзу.

Ну, а з німцями, слава Богу, поки що «все гаразд»: вони продовжують каятися за злочини, яких не скоювали і матеріально допомагати нащадкам далеких родичів жертв цих злочинів. Хотілося б при нагоді запитати у них, чи пишаються вони при цьому своєю країною?...

Примітка: Восени 1967 р. у каліфорнійському містечку Пало-Альто вчитель історії Рон Джонс провів у своєму класі експеримент на тему націонал-соціалізму. У цьому експерименті, що став основою для сюжету фільму, не було ніякої стрілянини і жодних трупів.

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: