6+  •  2 год 8 хв  • 
Країни: США
Жанр: комедія драма
Бюджет: 16 400 000 $
Касові збори в світі: 235 860 116 $
Касові збори в США: 95 860 116 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра в світі (цифрова): 23 лютого 2021
Прем'єра на DVD: 21 травня 2009
Прем'єра на Blu-Ray: 17 вересня 2002
Режисер: Пітер Вір
КіноБаза: 8.2 (224)  IMDb: 8.1 (544721)
1
1
0
2
2
3
0
4
3
5
11
6
33
7
70
8
63
9
41
10
Моя оцінка:
/10
oscar
1 оскар, детальніше
Є українське аудіо

Він був їхнім натхненням. Він зробив їхні життя екстраординарними.

Сюжет:

У фільмі йдеться про вчителя англійської мови та літератури, який надихає своїх учнів змінити бодай щось у своєму житті і пробуджує у них інтерес до поезії та літератури. Дія фільму відбувається у підготовчій школі міста Велтон у штаті Вермонт. Джон Кітінґ – новий викладач англійської мови у консервативному коледжі. Кітінґ надихає учнів відродити «Товариство мертвих поетів», а на своїх заняттях допомагає кожному юнакові знайти свій власний голос у безликому хорі, відкрити для себе прекрасний світ природи та поезії. Результат боротьби студентів за право самовираження — трагічний, а цей фільм нікого не залишає байдужим.

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Купити в Google Play (укр. субтитри)

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Touchstone Pictures, Silver Screen Partners IV, Witt/Thomas Productions, Buena Vista International, A Steven Haft Production

Актори: (Всі 66)

Режисер:
Сценарист: Tom Schulman
Композитор: Моріс Жарр
Оператори: Джон Сіл
Відео: (Всі 5)
Dead Poets Society (1989) Trailer Full HD
Dead Poets Society (1989) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers
Dead Poets Society (1989) - Trailer HD Remastered
Зображення: (Всі 11)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 1)

Найкращий кандидат на Оскар - 1990 у номінації "Найкращий фільм"

Епіграф: “Hay, teacher! Live the kids alone!”

Про важливість вибору. Яким би не був вибір, він має бути. Чи не найважливіша річ, яку варто б винести із учбового закладу, але якраз такому там, в основному, і не навчають. Навчальний заклад як частина системи покликаний виховувати члена системи, а не того, хто в теорії може систему зламати.
Цікаво виходить, що навіть той, хто закликає ламати систему, все одно є її частиною. До кінця не доламаєш, та, мабуть, і не варто, бо “яка розумная цьому альтернатива?”

Наприкінці фільм дещо збивається на необ’єктивність, адже, шляхом демонстрації одного конкретного випадку підводить до висновку про шкідливість усієї системи. З іншого боку, може систему можна не ламати, та модифікувати її варто. Те, що приводить до смерті, не варте життя, те, що покликане давити у людині творче начало, двічі його не варте. Вочевидь, це та ключова думка, яку намагаються донести до нас а ... втори.

Із плюсів: атмосфера повертає нас у ті благословенні часи, де кожен був готовий бунтувати проти правил задля того, щоб написати свої, і мріяв змінити світ на краще. І кожен готовий знову розривати на грудях гранітну сорочку, навіть якщо у реалі він перетворився на того, ким так боявся стати у дитинстві - офісний планктон на дивані із пивом.

Із мінусів: однобокість висвітлення. Хоча, якби фільм був з усіх боків об’єктивний, не було б у ньому того посилу, яким він і цінний.

Цікаві цитати:

“Рвите розы, пока не поздно. На латинском эта фраза звучит как carpe diem. Дословный перевод — лови мгновение.”

“Правда – это короткое одеяло, одеяло, под которым всегда мерзнут ноги. Его можно натянуть, завернуть, но его всегда не хватает. Можно ворочаться, брыкаться, но укрыться им нельзя. И с рождения до самой смерти оно закрывает только наше лицо, искаженное плачем, воплем и визгом.”

1 з 4 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (1)

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: