7.1
122

Джуно (2007)

Juno

12+  •  1 год 36 хв  • 
Країни: США
Жанр: комедія драма романтичний
Бюджет: 7 500 000 $
Касові збори в світі: 231 411 584 $
Касові збори в США: 143 495 265 $
Касові збори в Україні: 14 284 $ топ #2350
Прем'єра в Україні: 3 квітня 2008
Прем'єра в світі: 5 грудня 2007
Прем'єра в світі (цифрова): 26 лютого 2013
Прем'єра на DVD та/або Блюрей: 15 квітня 2008
Прокатник: JRC
Режисер: Джейсон Рейтман
КіноБаза: 7.1 (122)  IMDb: 7.4 (551584)
0
1
0
2
0
3
0
4
12
5
21
6
40
7
34
8
13
9
2
10
Моя оцінка:
/10
oscar
1 оскар, детальніше
Є українське аудіо
Сюжет:

Коли 16-річна школярка Джуно (Елен Пейдж) взнає, що вагітна, вона приймає нетривіальне рішення: народити дитя і віддати його на усиновлення. Заручившись підтримкою батьків, Джуно вирішує самостійно зайнятися пошуками мами і тата для свого маляти і у результаті зупиняє вибір на доброчесній і спроможній бездітній парі. Марк (Джейсон Бейтман) і Ванесса (Дженніфер Гарнер) – дійсно чудові люди і напевно будуть прекрасними батьками, проте чи вистачить Джуно духу віддати своє маля хай і в хороші, але все таки чужі руки?

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Mr. Mudd Production, Fox Searchlight Pictures, Mandate Pictures, Mandate International

Актори: (Всі 56)

Режисер:
Сценарист: Діабло Коді
Композитор: Метт Мессіна
Оператори: Eric Steelberg
Відео: (Всі 1)
JUNO Trailer
Зображення: (Всі 11)

Рецензії: (Всі 1)

Оскар - 2008, "Найкращий фільм", номінант

Не здивуюся, якщо цей фільм спонсорувала якась пролайферська організація… але якщо і так, то це непоганий приклад того, як слід знімати подібне кіно: тонко, з позитивом, без надриву та істеричних криків. Менш із тим, явного посилу проти абортів фільм не містить, а неявний подано у доволі-таки гумористичному ключі. Просто всі жінки різні, неначе говорить фільм. Хтось буквально народжується, щоб стати матір’ю, а хтось ні. Благо, у благополучному американському світі кожна може знайти прийнятний для себе варіант.

Також фільм явно не намагається “виховувати молоде покоління” шляхом демонстрації проблем і перешкод, пов’язаних із ранньою вагітністю, адже по суті для головної героїні її стан ніяких особливих проблем не створює. Може, американське суспільство гідно прокачало скілл толерантності, може, нам просто демонструють разовий випадок, а може, підкреслюють, що тобі все під силу, коли ти маєш адекватних батьків, філософськи ставишс ... я до життя і не схильна робити з мухи слона. В кінці-кінців, вагітність - це ж не привід не ходити в школу…

І, на диво, фільм не перетворюється на сопливу мелодраму-агітку про те, як у горе-матері прокидається інстинкт, і вона готова йому принести в жертву все на світі, що було б повчально, та водночас по-ханжеськи неправдоподібно. Він просто розповідає цікаву і доволі логічну історію про те, що всяке в житті буває, приправивши її дрібкою нервозного гумору і парою дрібок гумору цілком пристойного, чим приємно дивує.

Головна героїня, чиїм іменем названий фільм - це, звісно ж, основна окраса і зірка цього шоу. Дівчина, покинута мамою, яка живе з дещо флегматичним батьком, не може не розуміти, що в нього нова сім'я, а вона - лиш відголосок старої. Відчуття безпеки, яке одного разу було порушене, так просто не відновиш, хай навіть і батько, і мачуха добре до неї ставляться. Дівчата в такій ситуації рано дорослішають, звикають вирішувати свої проблеми самостійно, і ця звичка визначає всі вчинки нашої героїні, починаючи від явно ініціативної поведінки у стосунках, і закінчуючи тим, як вона, не задумуючись, бере на себе вирішення питання власної незапланованої вагітності, намагаючись створювати рідним якомога менше проблем, і вони, по суті, платять їй тим самим.
Так що, хоч нашу героїню і не можна назвати повноцінним прикладом для наслідування, та її поведінка викликає однозначну симпатію. А ще від батька вона успадкувала характер і дещо іронічний погляд на світ, що всіляко допомагає їй приймати життя таким, як воно є.

У певному сенсі антиподом Джуно виступає Марк, майбутній всиновлювач, який начебто схожий на нашу героїню і має з нею купу спільних інтересів, але у віці близько 40 років виглядає менш зрілим, ніж вона. У якийсь момент ця 16-річна, ще наївна, дівчина із докором скаже йому: "Ти ж дорослий!", щиро не розуміючи, що здатність брати на себе відповідальність за власні вчинки не завжди корелює з віком. У той час, як Джуно твердо приймає важливі у її житті рішення і неухильно їх притримується, Марк немовби чи то до кінця не розуміє власних бажань, чи то не довіряє власним відчуттям, але на виході буквально перевзувається в повітрі. Менш із тим, краще пізно, ніж ніколи.

З іншого боку, мабуть, якраз для юних людей і характерна така категорична впевненість у собі та власних вчинках. Коли тобі 16, ти віриш, що в тебе ще все попереду, і іншим разом ти обов'язково все зробиш як треба. Коли тобі 40, ти можеш довго зважувати всі за і проти, а так нічого і не вирішити, побоятися вчергове зробити помилку і втратити останній шанс на власне щастя, що б це не означало. І так іноді не вистачає цієї юної та абсолютно безпричинної впевненості в тому, що те, що ти робиш - правильно… так хочеться зберегти її і з роками не втрачати...

Резюмую: Навряд чи дана кінокартина тягне на шедевр, але вона створює світлий і позитивний настрій, навіть оперуючи такою нелегкою і доволі полемічною темою.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: