Серіал "Рим", або антична історія так, як ви ще її не бачили

Так, "Рим" можна назвати "перлиною" історичних серіалів колаборації BBC та HBO. Перлиною, покритою кров'ю Помпея, Цицерона, Цезаря, Марка Антонія та інших. Перлиною, яка поєднала в собі протиріччя: вірність попри все чи особиста вигода, холодний розум чи пристрасть, життя раба чи героїчна смерть... продовжувати можна ще довго.
З перших хвилин глядач поринає в атмосферу Риму, у всіх його проявах: вулиці, на яких пияки та повії, одні прагнуть розважитись, інші вижити, ринки, де торгують рабами-галами, бо людське життя тут має не таку і велику ціну, лицемірство та пафос вищих кіл римлян...
Скрізною сюжетною лінією буде історія двох воїнів 13-го легіону. На початку вони постають протагоністами, та через кілька серій стає зрозуміло, що вони ідеально доповнюють одне одного. Співпереживання цим, та іншим героям змушує ковтати всі історичні події, неначе ти спраглий воїн в залізних обладунках посеред гарячої єгипетської пустелі.
Майже постійна емоційна напруга,дає можливість ще глибше відчути моменти спокійного затишшя, що мабуть і найкраще передає реалії тодішнього життя. Змови, зради, лицемірство, розпуста, крадіжки, жорстокість, все це панувало в Римі. Це мимоволі викликає 2 запитання: чи лише в Римі, та лише тоді?
Натомість історичні особи змальовані досить неупереджено, як "також люди, що відчувають відчай, пристрасть, страх, не позбавлені вад", вони змушують співпереживати кожному з них по черзі.
Не дивлячись на те, що антична історія всім відома, обгортка інтригуючого сюжету змушує глянути на неї свіжим поглядом. На мою думку, саме це можна вважати великим успіхом HBO та BBC.
Серіал прийдеться до душі любителям "видовищ", кривавих війн, інтриг, античності та стане непоганим доповненням до "колекції" палкого серіаломана.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: