8
1

Вася-реформатор (1926)

Vasya, the Reformer

49 хв  • 
Країни: СРСР
Жанр: комедія драма
Прем'єра в світі:
Режисери: Олександр Довженко, Faust Lopatinsky
КіноБаза: 8.0 (1)  IMDb: 8.1 (8)
Моя оцінка:
/10
Сюжет:

Васю, сина фабричної робітниці, вабить романтика пригод. Він подається їх шукати. Витягує з води потопаючого п’яничку — той намагається його побити. Вася рятується від нього в автомобілі, що стоїть на березі. Але автомобіль належить завгоспові, який, не побачивши авто на місці, симулював його крадіжку. Тим часом Вася в церкві викриває попів перед богомольцями. В результаті церкву переробляють на кінотеатр, попа — на кіномеханіка. І, нарешті, останній Васін подвиг — у себе вдома він ловить злодія і передає його до міліції.

Сатира непівських часів. Перша робота в кіно Олександра Довженка.

Код для перегляду рейтингу кінобази Ключові слова:

втрачені фільм

Виробничі компанії:

VUFKU (All-Ukrainian Photo-Cinema Administration)

Актори: (Всі 9)


Режисери: ,
Сценарист: Олександр Довженко

Рецензії: (Всі 1)

Так, дивно описувати враження від фільму, який втрачено. Подивитися "Васю-реформатора", на жаль, неможливо. Проте на сайті ВУФКУ викладено сценарій, що дає уявлення про "Васю".

За ним це життєствердна комедія про винахідливого хлопчика, чиї витівки повсякчас обертаються на користь. Він викриває обманщиків, лицемірів, ловить злодія, та перевиховує свого дядька-пияка. Ще мала нова людина, нового суспільства, постає культурним героєм, який з наполегливістю пророка-трикстера несе цивілізацію на такий собі "дикий захід", де стикаються минуле з майбутнім, а традиція з революцією. Вася встигає багато, і навіть не шукає собі пригод зумисне. Здається, сама його присутність несе якусь ауру веселого перетворення.

Коли знімали фільм, це ще були часи НЕПу, і віра в побудову різних "Нью-Васюків" багато в кого була щирою. Як і віра в те, що всілякі "реакційні елементи" врешті стануть пліч-о-пліч з бравими молодими комуніс ... тами та підуть єдиною родиною у світле майбутнє. Фінал сценарію показує утопію, де ідейних ворогів не лишається, всіх єднає спільна справа, прогрес, а особливо - кіно, найважливіше, за словами Леніна, мистецтво.

"Вася-реформатор" - це пам'ятник наївності тих недовгих років, коли, як багатьом здавалося, все йде правильним шляхом у найбільшій на світі державі. Напевне й наївності самого Довженка, що вже скоро особисто відчув - стало не до жартів.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: