Країни: | Японія США |
---|---|
Жанр: |
анімація
жахи
аніме
детектив
фантастика та фентезі |
Прем'єра в світі: | 29 вересня 2024 |
Режисери: | Наґахама Хіроші, Yûji Moriyama |
Курозу – маленьке японське містечко. За словами Шюїчі Сайто, друга головної героїні Кіріе Ґошіми, це місто прокляте спіралями. Вони помітні всюди – як в рослинах або урагані, так і в людях. Батька Шюїчі оволодіває нав'язлива ідея, і поступово кожен житель міста занурюється у вир подій, з якого неможливо повернутися…
Код для перегляду рейтингу кінобази
Production I.G, Williams Street, Adult Swim, Drive, Akatsuki, Fugaku
Виробничі канали:Режисери: Наґахама Хіроші, Yûji Moriyama
Сценаристи: Акі Ітамі, Дзюндзі Іто
Композитор: Колін Стетсон
Манґа "Спіраль" Джюнджі Іто є одним з небагатьох творів жахів, які викликали в мене реальні сильні емоції. Це книга, в якій незрозумілість причин описаних подій кидає в дрижаки. А на наступній сторінці змушує сміятися. В місті Куродзу більшає спіралей... Вода закручується вирами, вітер утворює вихори, гончар ліпить спіральні вироби, люди починають блукати по спіралі. Потім у спіралі закручує людські тіла й дим крематорію, божевілля шириться містом... Над усім панує Спіраль. Ми так і не дізнаємося, що це таке. То такий дух? Божество? Закон природи? Та провідна тема Джюнджі Іто ‒ неадекватно жорстоке покарання за невиконання незбагненних правил. Це ваші проблеми, що ви чогось не розумієте. Треба було тікати, поки можна було.
Екранізація "Спіралі" створювалася довгенько, адже це всього 4 епізоди. І ось вони вийшли. Як воно? Не так вже й погано, але й хорошим це аніме не назвати.
Картинку стилізовано під чорно-білу манґу, якою і є оригінал. Цікаве і доречне рішенн ... я. Проте місцями дуже видно, що використано прості 3D-моделі. А в другому епізоді картинка просто сміховинна. Ніби анімувати посадили школярів за оцінку "зарах".
Сюжет майже дослівно повторює манґу, та це якраз і не є перевагою. Бо переходи між сценами читачі уявляють. А в аніме там просто різкі пропуски. Тому весь сюжет складається з низки епізодів, між якими ледь-ледь видно зв'язок. Антологіям коротких творів Джюнджі Іто личив формат 2-10-ихвилинних частин. А тут все-таки маємо екранізацію цілого томиська з наскрізним сюжетом.
У трейлері звучала психоделічна музика Коліна Стетсона, що дуже пасує до присутності незбагненної Спіралі. А знаєте що в аніме? Цієї музики там буквально декілька секунд. Зате вона продається окремим саундтреком на стильній вініловій платівці.
Гадаю, дивитися "Спіраль" варто тільки в разі, якщо ви або читали манґу, або намірені прочитати її після аніме. Оригінал, однозначно, вартий уваги, незалежно від ваших вражень від екранізації.
Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію
Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати