1 год 15 хв  • 
Країни: Україна
Жанр: пригоди анімація фантастика екшн
сімейний
Бюджет: 31 000 000 $ (31 117 000 UAH)
Касові збори в Україні: 5 146 $ (141 303 UAH) топ #2502
Прем'єра в Україні: 24 червня 2021
Прем'єра в світі: 24 червня 2021
Прокатник: Артхаус трафік
Режисер: Анатолій Лавренішин
КіноБаза: 8.1 (27)  IMDb: 7.4 (147)
0
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
6
6
7
10
8
4
9
5
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо
Сюжет:

Далеке майбутнє. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити — дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником — крихітним роботом Віктором — вирушає на його пошуки. Так починаються захопливі пригоди двох друзів.

Доступно в sweet.tv (укр. аудіо)

Доступно в megogo (укр. аудіо, укр. субтитри)

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Ukrainian State Film Agency, Chervonyi Sobaka Animation Studio

Актори: (Всі 18)

Режисер:
Сценарист: Анастасія Лавренішина
Композитор: Антон Байбаков
Відео: (Всі 3)
ВІКТОР_РОБОТ / VIKTOR_ROBOT, офіційний український трейлер, 2021
ВІКТОР_РОБОТ / VIKTOR_ROBOT, другий офіційний український тизер, 2020
Віктор_Робот – офіційний тізер
Зображення: (Всі 1)

Рекомендації: (Всі 6)
Фільми того ж режисера: (Всі 2)
Рецензії: (Всі 1)

Скільки ми знаємо українських повнометражних мультфільмів? Їх зовсім небагато, але "Віктор Робот" із тих, якими справді варто пишатися. Дивлячись його, мені спало на думку, що таких мультфільмів у моєму дитинстві не вистачало. "Віктора Робота" можна порівнювати багато з чим. З "Титан A.E", з "Таємницею третьої планети", навіть з "Бразилією" Террі Гілама та "Метрополісом". Але цей мультфільм пропонує власний стиль і власну історію.

Отож, дія відбувається десь у далекому майбутньому. Залізна Зірка, створена інженером Маркіяном, призначена освітлювати штучні планети, чомусь погасла, а її творець зник. Щоб дізнатися в чому справа прилітають син Маркіяна, його дружина, та дочка Віка. І виявляють, що роботи, котрі повинні підтримувати Залізну Зірку, працюють неправильно. За винятком одного - який потім отримує ім'я Віктор.

Головна героїня, дівчинка Віка, що нагадує суміш Аліси Селезньової зі Стефані з "Байдиківки&quo ... t;, водночас мила та смілива, вирушає з роботом шукати Маркіяна. Але ще вона (це й рухає сюжет) не вельми чесна. Стати місцевою "гамма-променистою" майже спасителькою їй вдається, тільки привласнивши заслуги маленького робота Віктора, чия роль дещо менша, ніж можна подумати. Отож потім доводиться отримати по заслузі й переглянути свою поведінку. Загалом мораль: "до булави треба голови", "чого не знаєш, не соромся навчитися" та "не зловживай довірою". Особливо останнє. Віктор і Віка зрештою не стільки дійсно стають друзями, як об'єднуються спільною метою.

Залізна Зірка не тільки доволі мальовнича, а навіть по-своєму затишна. Вже не раз стиль мультфільму порівнювали з грою "Машинаріум". Естетика покритих патиною клепаних залізних плит, труб, валів тут повсюдно. Але при цьому "залізячний" вигляд доповнено голограмами, що виглядають доречною частиною світу. Окремо слід похвалити поєднання 2D й 3D графіки. Переходи між ними дуже плавні, 3D використовується тільки в змінах ракурсу, де воно дійсно виправдане.

Мультфільм трохи обманює з жанрами, насправді це на чверть мюзикл. Пісень, нехай коротких, тут багато. Зате виконані чудово. Від протяжного "На робоооту" з початку до фінальної "Честь-хвала" - вони дивно, проте вдало, поєднують тему роботів і народні мотиви. Можна втім і сказати, що пісні розтягують сюжет, навіть поява головного лиходія Роботила не обходиться без пісні в стилі "ух який я злий". І тут мене здивувало, що її виконує не Дзідзьо. Бо Роботило - це просто залізний він, просто погляньте як він виглядає та поводиться.

"Віктор Робот" дуже доладний, цілісний фільм, який вдало експериментує там, де експериментів не чекаєш. Хоча його сюжет розтягнений піснями, він не має дірок і на всі питання отримуються відповіді.

Якось мені трапилося відвідати зустріч з письменницею Орестою Осійчук, де вона розповідала про свою книгу "Айхо". Як вона згадувала, книгу хтось критикував, мовляв, не досить українські персонажі. На що потім хтось із літературознавців сказав їй: Оресто, не слухай, в тебе типова українська історія. "Віктор Робот" - це також типово українська історія, яка чудово обходиться без козаків, вишиванок і борщу, доводячи, що наша культура різноманітна і історіям про майбутнє в ній теж є місце.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Кирило Смаль 7/10
Картинка якісна, стильна, дуже приємна. Музика взагалі 10 з 10: що пісні, що мелодії. Такого свіжака та кача навіть в топ студій рідко зустрінеш. Сюжет би сюди насиченіший, і був би шедевр.
1  

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: