Зоряні війни: Епізод VII — Пробудження сили (2015)

Star Wars: The Force Awakens

Хоча цей фільм не анонсувався (так само як і продаж Lucasfilm студії Disney) до листопада 2012 року, Марк Гемілл і Керрі Фішер заявили, що вони обговорювали свою участь у сьомому епізоді і наступних фільмах про зоряні війни з Джорджем Лукасом ще влітку 2012 року.
Це перший фільм франшизи, поширенням якого займатиметься компанія Walt Disney Pictures.
При виборі режисера фільму розглядалися кандидатури Меттью Вона, Стівена Спілберґа, Ґільєрмо дель Торо, Пітера Джексона, Крістофера Нолана, Бена Аффлека, Джосса Відона, Бреда Берда, Раяна Джонсона і Джеймса Кемерона. Вибір зупинився на Джей Джей Абрамсі. Згодом було оголошено, що Джонсон стане автором сценарію і режисером восьмої серії саги, призначеної до виходу в 2017 році, і що він візьме участь і створенні дев'ятої серії у 2019.
Після того як Джей Джей Абрамс публічно відмовився займатися режисурою нового фільму про зоряні війни, Кетлін Кеннеді відвідала його офіс. Їхні переговори тривали більше місяця. Головною проблемою для Абрамса було те, що цей проєкт неймовірно величезний і має велику культурну значимість.
Джонатан Різ Маєрс розглядався на роль у цьому фільмі.
Бред Берд і Меттью Вон відмовилися від посади режисера проєкту. Берд уже був підписаний на фільм «Земля майбутнього» (2014 року). Він почав переговори, і навіть покинув проєкт «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014 року) заради того, щоб очолити новий фільм про зоряні війни, але зрештою відмовився через «творчі розбіжності».
Режисер Джей Джей Абрамс вирішив спеціально для фільмування побудувати у найдрібніших деталях космічний корабель «Тисячолітній сокіл». Корабель був відтворений у масштабі 1:1, тобто в натуральну величину, а також повністю облаштований усередині.
Творці фільму намагалися по можливості використовувати реальні місця для зйомок і мініатюрні моделі, замість зелених екранів і комп'ютерної графіки, щоб домогтися естетичної подібності з оригінальною трилогією «Зоряних воєн».
Під час зйомок сцени у кораблі «Тисячолітній сокіл» Гаррісон Форд вивихнув кісточку. Приблизно рік тому режисер Джей Джей Абрамс розповів, що мало не надірвався, витягуючи Форда з-під важкої двері.
Дроїдів для зйомок виготовили Лі Таверсі і Олівер Стіплз, члени «Клубу R2-D2» (фан-об'єднання, яке створює дроїдів для франшизи). До послуг Таеврсі і Стіплза було вирішено вдатися після того, як на Кетлін Кеннеді справила незабутнє враження їхня робота на форумі шанувальників «Зоряних воєн». Виконавчий продюсер Джейсон Д. МакҐатлін зв'язався з ними і включив Тавурсі і Стіплза у команду, відповідальну за спецефекти.
Перш ніж Адам Драйвер отримав роль лиходія, на неї розглядалися Майкл Фассбендер, Лі Пейс і Гьюґо Вівінґ.
Хлоя Ґрейс Морец, Сірша Ронан, Зак Ефрон, Майлз Теллер, Майкл Б. Джордан, Алекс Петтіфер, Салліван Степлтон і Джек О'Коннелл зізналися, що проходили прослуховування на різні ролі у цьому фільмі.
Компанія Panavision надала для зйомок фільму дві виконані на замовлення камери Millennium XL2. Одна камера була названа «Зірка смерті», а друга «Тисячолітній сокіл».
На роль Фінна розглядалися кандидатури Джессі Племонс, Едварда Спелірс, Джона Боєґа, Меттью Джеймса Томаса і Рей Фішера. Роль отримав Джон Боєґа.
Судячи за статтею у червневому номері журналу Vanity Fair, Джей Джей Абрамс мав намір вставити у фільм так зване «Пасхальне яйце» — на мить показати у пустелі скелет Джа-Джа Бенкса.
За словам Марка Гемілла, Джордж Лукас якось сказав йому за обідом, що нову трилогію «Зоряні війни» зніматиме студія Disney, і якщо Геміллу це не подобається, його героя просто приберуть зі сценарію. Гемілл негайно погодився грати Люка Скайвокера.
Як розповідала президент компанії Lucasfilm Кетлін Кеннеді, коли Ган Соло і Чубакка піднялися на борт «Тисячолітнього сокола», знімальний майданчик огорнула мертва тиша. За словами Кеннеді, на майданчику було близько 200 чоловік, і всі вони спостерігали за цим історичним моментом, затамувавши подих і боячись мовити бодай слово.
На одну з ролей у «Зоряних війнах» був затверджений Саймон Пеґґ. Він став першим актором, що знявся у «Зоряних війнах» і у «Зоряному шляху». В обох фільмах режисером був Джей Джей Абрамс.
Ця серія «Зоряних воєн» стала дебютом у кіно для Біллі Лурд, доньки Керрі Фішер.
Стверджують, що величезна кількість бажаючих подивитися нову серію «Зоряних воєн» обрушило сайти продажів незабаром після оголошення про початок продажу квитків.
Першим нову серію «Зоряних воєн» побачив давній шанувальник франшизи Деніел Флітвуд з Техасу. Флітвуду було всього 32 роки, але він помирав від раку, і шансів дожити до виходу фільму в прокат у нього не було. Онлайн-кампанія на підтримку Флітвуда привернула увагу компанії Disney. Її керівництво дало дозвіл показати Флітвуду ще не змонтовану версію «Пробудження сили» у нього вдома. Перед переглядом Флітвуд подзвонив режисер фільму Джеффрі Джейкоб Абрамс. Флітвуд помер о 15 годині 59 хвилин 10 листопада 2015 року.
Це перший фільм, в якому титри починаються з імені Гаррісона Форда. В усіх інших серіях титри починаються з імені актора, зайнятого у ролі джедая.
Це перший фільм в історії франшизи, чий порядковий номер відповідає хронології сюжетної лінії.
Один з керівників Lucasfilm Story Group Пабло Ідальґо, заявив, початковий варіант назви сьомого епізоду "Зоряних воєн" відрізнявся від того, під яким картина вийшла у кінопрокат. За його словами, протягом деякого часу робочою назвою було: "Зоряні війни: Епізод 7 — Тінь Імперії". Таким чином, це було майже точне повторення назви новели, виданої 1997 року, події якої відбувалися між фільмами "Імперія завдає удару у відповідь" і "Повернення Джедая". Що стало причиною зміни назви, Пабло Ідальґо не уточнив.
Компанія Twizzle підрахувала приблизну вартість Тисячолітнього Сокола, з урахуванням необхідної кількості матеріалів, електричних схем, палива і річної оплати послуг екіпажу вартість корреліанської вантажівки, переобладнаної у швидкохідний корабель контрабандистів, склала близько 2,5 мільярда доларів. Приблизно стільки ж коштував один запуск важкої ракети-носія "Сатурн 5", яка доставила американських астронавтів на Місяць.
Нещодавно переглянуті: