12+  •  2 год 1 хв  • 
Країни: США
Жанр: біографія драма
Бюджет: 31 000 000 $
Касові збори в світі: 52 096 475 $
Касові збори в США: 52 096 475 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра в світі (цифрова): 21 червня 1994
Прем'єра на DVD: 23 серпня 2007
Прем'єра на Blu-Ray: 30 вересня 2010
Режисер: Пенні Маршалл
КіноБаза: 8.3 (157)  IMDb: 7.8 (158639)
0
1
1
2
1
3
1
4
1
5
4
6
20
7
56
8
44
9
29
10
Моя оцінка:
/10
Є українське аудіо
Сюжет:

Доктор Сейер винаходить нові ліки, які повинні допомогти в лікуванні хворих, що знаходяться в коматозному стані. Але окрім нього самого, ніхто не вірить в цей експериментальний засіб. На свій страх і ризик лікар наважується застосувати його на практиці.
І відбувається диво: пацієнт прокидається після тридцятирічного сну, щоб вперше поглянути на світ очима дорослого. Вони стають друзями, поступово Сейер сам прокидається від своєї соромливості і замкнутості.

Код для перегляду рейтингу кінобази Виробничі компанії:

Parkes/Lasker productions

Актори: (Всі 79)

Режисер:
Сценаристи: Олівер Сакс, Стівен Зелліан
Композитор: Ренді Ньюмен
Оператори: Мирослав Ондржичек
Відео: (Всі 4)
Awakenings (1990) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers
Awakenings - Trailer - (1990) - HQ
Awakenings - Trailer
Зображення: (Всі 8)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Рецензії: (Всі 1)

Оскар - 1991, "Найкращий фільм", номінант

Епіграф: “Життя - це сон”

У рамках зображення реальних подій, а саме - епідемії летаргійного енцефаліту (хвороби, ускладненням якої є ступор і повний параліч внаслідок пошкодження мозку), фільм намагається імплементувати кілька важливих ідей. А саме: що треба цінувати кожну мить свого життя, бо шанс на життя випадає не кожному; що деякі люди сплять у кататонічному ступорі, а деякі - примудряються спати і без нього, спати наяву, безучасно спостерігаючи, як саме собою проживається їхнє життя. Також фільм намагається дослідити ситуацію, у якій людина раптово прокидається і розуміє, що їй 40-60 років, і більшої частини її життя взагалі не було.

Формат байопіку концентрується значною мірою на подіях і двох головних персонажах, дозволяючи глядачеві самостійно промислити і прожити показане і зробити ті висновки, які йому близькі. Із усіх оскарівських полотен того року - найменш епічне і найбільш камерне, але від того не менш щире і ... емоційне.

Із плюсів: реальність описуваних подій сама по собі створює додатковий драматизм і викликає неймовірне співчуття. Тим не менш, фільм не маніпулює глядачем, він показує без прикрас, як було насправді і як може бути, не опираючись на критерії справедливості/несправедливості. Адже у тому, що у житті відбувається часто немає не те що вищого, а навіть найменшого сенсу, і нерезонно задаватися питанням “чому?” і “за що?”, бо воно, скоріш за все, буде задане у порожнечу.

Із мінусів: підвішуючи вказані вище питання, фільм, тим не менш, зачіпає їх доволі поверхово і навіть не зовсім вдало. Наприклад, розкриття дилеми “людина “спить наяву” - людина починає жити” відбувається через появу у персонажа особистого життя, що виглядає трохи дивним, так як життя персонажа, як на мене, і так було доволі наповненим, причому важливими для нього речами, і аж ніяк не можна сказати, що він “не жив, а спав”. Подібна ж ситуація відбувається і з розкриттям решти філософських дилем.

4 з 4 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію


Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Обговорення (форум)
Нещодавно переглянуті: