«Рим» — історичний серіал, проект студії HBO та BBC.

Попередження: рецензія містить спойлери

Цей серіал здебільшого вигаданий, але має історичне підґрунтя, а також включає в себе історичних персонажів, таких як Цезар, Помпей, Марк Антоній, Атій та інші. Показаний час, коли Римська республіка корумпована, а за владу борються високопоставлені римляни, такі як Юлій Цезар та Помпей. Історичні події в Римі розповідаються в очах двох римлян, які проходять службу в армії,Луція Ворена і Тіта Пуло. Ворен - суворий, відданий громадянин Риму, працьовитий сотник, війська якого підкоряться йому. Пуло — м'язистий, безтурботний, любитель вечірок, але він також є надійним другом, вірним супутником та загалом має хороший характер. Пуло, як і багато інших персонажів, розкриває свій характер протягом серіалу. Ці двоє військових служать в армії Юлія Цезаря і живуть у Римі. Через них ми отримуємо уявлення про те, яким було життя середнього римлянина та солдата в цей період.

Щодо сценарію, він є досить реалістичний, з деякою ненормативністю та насильством.На відміну від більшості зображень стародавнього міста, тут образ Риму показаний в комплекті з п’яницями, скандалістами, бабниками, повіями та перелюбниками. Цей серіал не намагається приховати «брудні» аспекти Римської імперії. Скоріше, це чесне зображення Імперії, що відображає її переваги та недоліки.

Попри те, що глядач слідкує за життям двох вигаданих персонажів під час піднесення та падіння Юлія Цезаря, їхні історії відчуваються справжніми і ви швидко переймаєтеся їх долею.

Перший сезон в основному зосереджується на встановленні персонажів, за якими ми будемо слідкувати протягом серій. Підйом влади Цезаря та подальше вбивство є основним сюжетом першого сезону, тоді як конфлікт між Октавіаном у Римі та Антонієм в Єгипті стає рушійною силою другого сезону. І все ж, попри всі інтриги та політику, серіал ніколи не втрачає з поля зору своїх другорядних персонажів, незважаючи на всі значні особистості, що підіймаються на престол, Луцій Ворен і Тіт Пуло завжди є в центрі уваги глядачів. Сезон другий також характеризується стрибками в часі між епізодами, іноді роками, і залишається настільки ж захоплюючим, як перший сезон.

Окремо хотілося б виділити те, що в серіалі відображається не тільки життя та вчинки відомих осіб та знаті, але й життя та побут простих людей. Це дає змогу краще зрозуміти реалії тогочасного життя.
Ідеальним в серіалі є засіб порівняння різних класів суспільства — їхнього любовного життя, соціального життя, як вони ставилися до слуг, як вони практикували свою віру, як вони билися.

Признаюся, що мені, як людині, яка зазвичай не дивиться фільми чи серіали з подібними жорстокими та кривавими епізодами, моментами все ж таки було неприємно та навіть страшно дивитися деякі сцени в серіалі. Але загалом, я б не відносила це до мінусів, це швидше застереження для чутливих та вразливих майбутніх глядачів;)

Мені дуже сподобалися костюми, декорації та реквізити, які показані дуже реалістично та ніби переносять глядача в ту давню епоху Риму. Відчувається клопітка робота усіх, хто брав участь у створенні серіалу. Від сценаристів та акторів до костюмерів і візажистів.

Гадаю, саме усе вище згадане є тим, що зацікавлює глядача.
Загалом, хороший серіал. Той, хто любить історію, драму та видовище, мабуть, буде в захваті. Особливо сподобається усім шанувальникам античної історії, сцен кривавих баталій і тим, хто б хотів поринути у світ Стародавнього Риму та поспостерігати за життям усіх прошарків тогочасного суспільства.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: