7
14

Королева (2006)

The Queen

12+  •  1 год 43 хв  • 
Країни: Велика Британія США Франція Італія
Жанр: біографія драма
Бюджет: 15 000 000 $
Касові збори в світі: 123 384 128 $
Касові збори в США: 56 441 711 $
Касові збори в Україні: 23 423 $ топ #1905
Прем'єра в Україні: 1 березня 2007
Прем'єра в світі: 15 вересня 2006
Прем'єра на DVD: 12 березня 2007
Прем'єра на Blu-Ray: 12 березня 2007
Прокатник: Cent. Part.
Режисер: Стівен Фрірз
КіноБаза: 7.0 (14)  IMDb: 7.3 (101278)
Моя оцінка:
/10
oscar golden globe golden globe
1 оскар, 2 золотих глобуси детальніше
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази Сюжет:

Дізнавшись про загибель принцеси Діани у серпні 1997 р., королева Єлизавета ІІ з сім’єю ховається у замку Балморал, не розуміючи всього розмаху реакції суспільства на трагедію. У той же час нещодавно вибраний прем’єр-міністром Тоні Блер намагається всіляко завоювати авторитет і підтримку народу.

Ключові слова:

Палац Верхній клас Королева Олень Печаль На основі реальної історії Прем'єр-міністр Втрата матері Папарацці Мовлення Королівської сім'ї Втрата коханої людини Монархія Принцеси Діани вмирання та смерті Біографія Оскар Велика Британія Королева Єлизавета ii заголовок

Виробничі компанії:

France 3 Cinéma, Canal+, Granada Film Productions, Pathé Pictures International, Pathé Renn Productions, Scott Rudin Productions, BIM Distribuzione, Future Films

Актори: (Всі 68)
Tim McMullan
Stephen Lamport
Robin Soans
Equerry
Лола Піплоу
Janvrin's Secretary
Пет Лаффан
Head Ghillie
Amanda Hadingue
Queen's Dresser
John McGlynn
Balmoral Head Ghillie
Gray O'Brien
Charles' Valet
Долина МакЛеннан
Balmoral Switchboard Operator
Jake Taylor Shantos
Prince William
Dash Barber
Prince Harry
Майкл Шин
Tony Blair
Mark Bazeley
Alastair Campbell

Режисер:
Сценарист: Пітер Морган
Композитор: Олександр Деспла
Відео: (Всі 1)
The Queen - Trailer
2:11
The Queen - Trailer
Зображення: (Всі 4)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
Quiz (2020) Quiz
Quiz
Стан союзу (2019) Стан союзу
State of the Union
A Very English Scandal (2018) A Very English Scandal
A Very English Scandal
Допінг (2015) Допінг
The Program
Muhammad Ali's Greatest Fight (2013) Muhammad Ali's Greatest Fight
Muhammad Ali's Greatest Fight
Рецензії: (Всі 1)
6/10 Королева на троні vs королева сердець

Оскар - 2007, "Найкращий фільм", номінант

Фільм не дочекався буквально трохи до десятої річниці загибелі принцеси Діани, однак у певному сенсі виглядає як реквієм за нею, рефлексуючи не скільки на тему самої трагедії, скільки над реакцією суспільства, та вміло вплітаючи у розповідь документальні та псевдодокументальні зйомки.

Менш із тим, зрозуміло, що головна героїня тут - зовсім не Діана,, а королева Єлизавета, що вкотре у своєму житті стикається з ситуацією, коли вона перестає відчувати власний народ, а він, у свою чергу, перестає розуміти її. Одвічні британські цінності, за які так тримається королева, вже не працюють, традиції, що завжди об’єднували, викликають роздратування. Монархія повинна йти в ногу з часом і синхронізуватися з потребами своїх підданих, інакше вона втратить своє значення і стане просто чорною дірою, у яку провалюються мільйони коштів платників податків.

З іншого боку, нам демонструють образ Тоні Блера - переконаного ... реформатора з соціалістичним ухилом, який, менш із тим, британець до самих кісток, і в ситуації монархічної кризи раптово відкриває для себе всю важливість збереження традицій свого народу. Надбання поколінь - це те, на що варто спиратися у тяжку хвилину, те, що об’єднує різних людей в одне ціле і допомагає їм вистояти. Монархія потрібна Британії, неначе говорить нам Тоні Блер. Монархія готова змінюватися, неначе говорить нам Єлизавета.

Зрозуміло, що дана картина буде близькою в першу чергу британцям, так як ілюструє їх дійсність, те, що вони відчувають і як вони живуть, наповнена їх власними символами. Таким символом постає перед ними Діана - у шматочках інтерв’ю, документальних кадрах, фотографіях, справжня і не зіграна ніким, така, якою вони її знали. Такою постає перед ними і Єлизавета - максимально близькою до публічного образу королеви. Із втіленням цього образу прекрасно справляється Хелен Міррен, яка і зовні доволі сильно схожа на королеву, і, безумовно, переглядала її публічні виступи, щоб виконати свою роль максимально відповідно.

Фільм не намагається ні заглибитися у щось таке, що могло бути приховане від публічних очей, ні аналізувати стосунки всередині королівської сім’ї. Він спрямований на покоління людей, які і так пам’ятають ту ситуацію, а тому не потребують пояснень. Він апелює до їх спогадів і почуттів, водночас намагаючись відкрити для глядача завісу умовно прихованого, але зробити це так, щоб він побачив і усвідомив для себе найбільш прийнятний варіант того, що він собі уявляв.

Особисто для мене основним фактором, який, вочевидь, дещо спотворив моє сприйняття фільму, став перегляд серіалу “Корона”, який розповідає про правління королеви Єлизавети ІІ із самого сходження на престол. Даний серіал створює і послідовно розвиває образи героїв, заглиблюється у деталі, характери та мотивацію, і навіть намагається “залізти за лаштунки” та вгадати своїх героїв у повсякденному житті. На фоні цього фільм “Королева”, на жаль, виглядає лише як епізод подібного серіалу, тільки без необхідної передісторії, яка надавала б персонажам достатньої рельєфності. Розраховуючи в першу чергу на сучасників, які “в темі”, через 14 років після прем’єри він виглядає як урізана ілюстрація, що претендує на документальність, та насправді подає максимально зручну для всіх та лояльну версію подій серпня 1997 року.

Все сказане вище, у принципі, робить фільм цілком прийнятним і навіть цікавим для перегляду. Він наповнений іронічними та осмисленими діалогами, сприймається легко і приємно. Він розказує цілісну історію і подає ті ідеї, які хоче подати. Але при цьому кінокартина лишається якоюсь аж занадто нейтральною і навіть трохи беззубою. Одним словом, доведеться чекати четвертого та п’ятого сезону серіалу “Корона” - там якраз очікується детальна розповідь про шлюб Чарльза та Діани, про стосунки останньої з королівською сім’єю та про її смерть. І, можливо, мені вдасться побачити кінематографічну ілюстрацію фрази принца Чарльза із фільму “Королева”: “Мої батьки все думають, що суспільство побачить Діану такою, якою знали її ми, не розуміючи, що ця Діана і та Діана, якою бачило її суспільство - це дві абсолютно різні Діани”. Адже сам фільм залишив цю фразу на рівні рушниці, яка висіла на стіні, але так і не вистрелила.

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: