Попередження: рецензія містить спойлери

Десь у сонячній Лівії злий найманець Рахмат (Іко Уайз) ріже голови невірним і краде детонатори від ядерної бомби, які потрібні якомусь супер-лиходію Оцелоту. ЦРУшник Марш (Енді Гарсія) без зайвих питань, підписує команду Барні Росса на пошук та ліквідацію терорриста. Спроба в штурм провалюється: Лі Крістмас відпускає главвражину, щоб врятувати Барні, але той все одно розбивається в літаку і гине. Команда вважає Крістмаса винним у провалі, тож він "здає жетон і починає власне розслідування". Залишок команди вислежує Рахмата на якомусь суховантажі, проте спроба в штурм знову провалюється і загін потрапляє у полон (який позор). Лі Крістмас знаходить тайського рибалку-кунфуїста (Тоні Джаа), який по-сумісництву ще й старий друг Барні і вони разом штурмують суховантаж. Замість команди, герої знаходять заряджену ядерну бомбу і дізнаються, що агент Марш і є Оцелот...

Максимально всратий бойовичок, який буквально робить все, щоб здаватися дешевше і гірше, ніж він є насправді. Фільм запустили в роботу ще у 2013-му, до виходу триквела. Тоді франшиза була на підйомі - були оголошення і триквел з квадриквелом і жіноча версія "Нестримні красуні" і сольники про самих метичних персонажів, першим з яких якраз і був сольник Стетхема. "Крістмас сторі" забуксувала після посередніх зборів не менш всратого триквела і ожила аж через 9 років, коли мода на олдскул остаточно пройшла. В результаті проект використовували для відмивання грошей через страхову як оці ваші АННАПУРНА та інші. Бюджет у фільму заявлений на рівні 100 млн, але він коштував явно не дорожче 30. З бюджетних же обмежень з фільму випали всі не основні актори, яких замінили ПРОДУКТОМ ІДЕНТИЧНИМ НАТУРАЛЬНОМУ. Так, Ронду Роузі замінила Меган Фокс, Бандераса - Джейкоб Скіпіо, а Крюса - Фіфтісент (заміна пряма повна, при всіх атрибутах персонажів включаючи діалоги і поведінку - і як бачиш, зовсім нерівнозначна).

Технічно фільм помірковано фіговий: оператора-паралітика не було, але за нього віддувався монтажер із тривожним розладом. Наприклад, мене здивувала сцена коли Стетхем придивившись до зоряного неба побачив СУПУТНИК НА ОРБІТІ (реально, маркування розгледів) - зір як у орла. У фільмі дуже багато хромака, але зроблений він на рівні руських бойовичків з Куріциним - ну ви зрозуміли. Діалоги неймовірно тупі, ванлайнерів немає зовсім, а всі жарти строго про сечу (от як Бандерас жартував того разу, отак тепер тут всі жартують). Але головне для нас це екшен, правда? А він, курво, огидний і його так багато, що це натурально починає втомлювати (я ніколи в житті не бачив стільки перерізаних горлянок, а бойовиків я побачив за своє життя).

По-перше, у фільмі всього 2 великих екшен-сцени: власне, перша висадка загону і друга висадка загону. Перша виглядає непогано: вся (майже) команда в зборі, намагається в погоню (буквально калька з третього фільму - ота погоня на джипах у Сомалі), і ти навіть починаєш вірити що це і справді НЕСТРИМНІ. Але вся друга половина фільму відбувається на довбаному суховантажі (знову ж калька з перестрілки на початку першого фільму). І вона прям ДУЖЕ фігова.

По-друге і головне: все, що відбувається на кораблі, відчувається як типовий фільм зі Стетхемом, який в соло розрулює ядерну кризу. Саме тут фільм втрачає весь шарм командної франшизі та повністю зливається. Щось схоже було і минулого разу, але в кадрі маячила розбита фізіономія Слая, яка сама по собі додає +50% до олдскульності, а наприкінці вони ще й намагалися в хаотичний фінішфайт "нове проти старого". А тут Стетхем, якого я хоч і люблю, але точно не чекаю від нього сорокахвилинної сольної месилівки проти ботів в однакових дешевих декораціях.

За акторами складно щось сказати – часу у, власне, "Нестримних" тут мало. Скажу так - я пам'ятаю, як уперше дивився перший фільм і думав: "Який ще Крюс? Який ще Кутюр?" Але зараз я справді відчув, що прив'язався до старої команди (тільки Кутюр остаточно дістав із жартом про вухо) і тепер уже питав "Який ще до біса Фіфтисент"? Дідки постаріли. Найгірше виглядає Лундгрен - цього вже не приховати за гримом. У нього рак, хто не в курсі, так що він сильно схуд і кульгує на праву ногу. Йому максимально полегшили роботу, посадили, де можна і не можна, придумали відмазку (що кинув пити і почав сліпнути), тож я просто радий, що побачив старого. Можливо, востаннє.

Новачки такі, що простіше сказати, хто з них не дратував (немає таких). Особливо хочеться відзначити Меган "кам'яна пика" Фокс. Як же фігово вона виглядає - як же фігово вона виглядає в екшені - як же фігово вона виглядає в олдскульному екшені про "Нестримних". Я буквально ненавидів кожен-курва-кадр з її участю. Іко Увайз чесно відпрацьовує главгада, але йому забули написати хоч якісь діалоги. Хто він такий? Шо йому треба? Хтозна. У Тоні Джаа діалогів ще менше, але фізично свій гонорар він теж відстрибав як слід.

За підсумками: важко сказати, що я отримав задоволення, але я, щоправда, і не нудьгував. Неприємно бачити, як франшиза буквально вмирає у тебе на очах. Третій фільм був дзвіночком - тут уже лунає дзвін. І що найприкріше - тут нема чого виправляти. Це дуже вимучене і непрезентабельне видовище, яке могли б витягнути сюжетом (але його тут немає), жартами (але їх тут майже немає), акторами (але їх тут мало), екшеном (але він поганий) або хоча б фансервісом (але і на його вже сил не залишилося). Дивно, але виявилося, що франшиза під "типові олдскульні бойовички", як не дивно, мала свій власний стиль і навіть само-імітація стилю із замінниками, все одно краще, ніж нічого. Фільм змусив мене ще сильніше полюбити оригінальну трилогію (навіть всратий минулий фільм).

Епоха бойовичків 80-х минула давно. Тепер я зрозумів, що й епоха бойовичків "під 80ті" теж.

2 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати
Нещодавно переглянуті: