8.2
120

Людина дощу (1988)

Rain Man

16+  •  2 год 13 хв  • 
Країни: США
Жанр: драма
Бюджет: 25 000 000 $
Касові збори в світі: 354 825 435 $
Касові збори в США: 172 825 435 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 23 липня 2009
Прем'єра на Blu-Ray: 20 жовтня 2011
Режисер: Баррі Левінсон
КіноБаза: 8.2 (120)  IMDb: 8.0 (441348)
Моя оцінка:
/10
oscar oscar oscar oscar golden globe golden globe
4 оскари, 2 золотих глобуси детальніше
Є українське аудіо
Сюжет:

Чарлі - молодий підприємець. Він рано почав самостійне життя і вже встиг навчитися використовувати людей і отримувати вигоду з будь-якої ситуації. Його батько, з яким він не бачився багато років, вмирає і залишає свій чималий статок старшому синові Раймонду. Хворий на аутизм Раймонд, ще в дитинстві таємно поміщений в психіатричну клініку, поняття не має, що таке гроші і для чого вони потрібні. Однак, може майже не замислюючись, моментально і безпомилково вирішувати складні математичні задачі. Обурений, що батько зберігав у таємниці існування брата, а ще більше тим, що весь спадок дістався не йому, Чарлі викрадає Раймонда з клініки. Брати сідають у стару машину їх батька і відправляються в повну цікавих пригод і трагічних несподіванок поїздку, яка, можливо, приведе їх до розуміння один одного.

Код для перегляду рейтингу кінобази Ключові слова:

Повія Кабріолет Психіатр Вчений Останньої волі і заповіту Подорожі Buick Дорожні пригоди Аутизм Успадкування Дорожній фільм Пішохід світло Лас-Вегас Назва автосалону Блекджек Втрата коханої людини Твій телефон Яппі Криза duringcreditsstinger

Виробничі компанії:

United Artists, Star Partners II Ltd.

Актори: (Всі 71)

Інформація про українське дублювання/закадрове озвучення:


Режисер:
Сценаристи: Беррі Морроу, Роналд Бесс
Композитор: Ганс Ціммер
Відео: (Всі 2)
Rain Man - Trailer
2:16
Rain Man - Trailer
Rain Man Official Trailer #1 - Tom Cruise, Dustin Hoffman Movie (1988) HD
2:14
Rain Man Official Trailer #1 - Tom Cruise, Dustin Hoffman Movie (1988) HD
Зображення: (Всі 6)

Фільми того ж режисера: (Всі 10)
The Survivor (2021) The Survivor
The Survivor
Happy Valley (2018) Happy Valley
Paterno
Маестро брехні (2017) Маестро брехні
The Wizard of Lies
Shades of Blue (2016) Shades of Blue
Shades of Blue
Рок на Сході (2015) Рок на Сході
Rock the Kasbah
Приниження (2014) Приниження
The Humbling
Затока (2012) Затока
The Bay
30 for 30 (2009) 30 for 30
30 for 30
PoliWood (2009) PoliWood
PoliWood
Рецензії: (Всі 1)
7/10 Яка різниця між особливістю і хворобою, і до чого тут любов

Оскар-1989, "Найкращий фільм", переможець
Золотий глобус - 1989, "Найкращий фільм - драма", переможець

Епіграф: “Аутисты в силу самой природы своего заболевания с трудом поддаются внешним влияниям. Они обречены на изоляцию и, следовательно, на оригинальность.” Олівер Сакс

Перший перегляд цього фільму припав на моє дитинство - період, коли я із великим пієтетом ставилася до слова “Оскар” поряд із назвою кінокартини. Саме тому довелося переглянути його ще раз, щоб мати можливість оцінити свої емоції вже із дорослої позиції.

Цитати:

Сюзанна: Ты используешь меня, используешь Рэймонда. Ты используешь всех.
Чарли: Использую Рэймонда? Эй, Рэймонд, я использую тебя?
Рэймонд: Да.
Чарли: Заткнись. Он отвечает на вопрос, который ему задали полчаса назад.

Одразу не можна не згадати, що це кіно на доволі модну і на той момент оригінальну тему. Так, за рік до цього був фільм “П ... робудження”, присвячений людям, що опинилися у стані кататонічного ступору. Ще через рік з’явиться “Моя ліва нога” - про людину, хвору на ДЦП. Тим не менш, “Людина дощу” стала знаковою подією і на багато років вперед визначила образ людини із розладом аутичного спектру, і не тільки у кіно, а і в очах пересічного громадянина. Зокрема - у плані наявності у такої людини надзвичайних здібностей і талантів (що не завжди відповідає дійсності, але добре відповідає кінематографічній задачі - показати людину, у якої природа забрала дещо цінне, але і дала дещо натомість).

Ряд ситуацій, змальованих сценарієм, приводить нас до роздумів на тему, чи можливо взагалі насправді полюбити людину, яка, з одного боку, талановита і по-своєму цікава, а з іншого - ніколи не зможе повноцінно полюбити тебе у відповідь, бо не розуміє своїх емоцій. Мене ці самі роздуми привели до висновку, що якщо ставитися до людини як до розумово неповноцінної, вона тебе однозначно буде дратувати своєю “неадекватною” поведінкою. Якщо сприймати як генія - ти, навпаки, зробиш для неї все і для цього навіть поступишся власними інтересами. І тільки якщо сприймати таку людину просто як звичайну, тільки зі своєю специфікою мислення, тоді можливо її прийняти і навіть прив’язатися до неї, що нам і демонструють. Але чи можливо її полюбити - для мене особисто це питання так і лишилося відкритим, не дивлячись на показане у фільмі.

Із плюсів: зазвичай виділяють акторську гру, і я приєднаюся до того, що зазвичай. Також фільм наповнений правильними ідеями - сприяє розвитку у людині милосердя, терпимості, а також, у силу своїх скромних можливостей, і деякому розширенню світогляду, виконує виховну функцію, завдяки чому його варто подивитися, і бажано у юному віці, для того, щоб не стати людиною, яка впадає у конвульсивний припадок від страшного слова “толерантність”

Із мінусів: один із головних героїв висловлює бажання зробити правильний вибір, і зробити його він готовий із радістю. Тим не менш, момент його несподіваного “переродження” для нас як глядачів лишається не зовсім зрозумілим і виправданим. Адже людина, тим більше доволі егоїстична, не міняється одномоментно. І загалом, відчути симпатію до людини і взяти на себе відповідальність за неї - це речі трохи різні, і такий вчинок свідчить скоріше не про переродження, як намагається продемонструвати нам фільм, скільки про те, що герой так і лишився доволі-таки легковажною істотою.
Також однозначність, із якою фільм розправляється із полемічним питанням проростання щирої родинної любові до людини, яка навіть не може тобі адекватно відповісти, фільм не зовсім прикрашає, як на мене. Але, з іншого боку, у цій однозначності якраз і криється основна ідея фільму, так що, імовірно, я просто нічого не тямлю у родинній любові…

0 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: