Кіборги (2017)

Кіборги. Герої не вмирають

Зйомки фільму розпочалися 9 лютого 2017 року, а завершилися у квітні 2017, після чого розпочався етап монтажу.
Кінострічка є одним з переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно та отримала державну фінансову підтримку в розмірі 23,97 млн грн. Загальна вартість кінофільму оцінюється в 47,9 млн грн.
Консультантом стрічки виступив один з військових, які брали участь у захисті Донецького аеропорту від російсько-сепаратистських сил, Кирило Недря з позивним «Доцент». Викладач Дніпровського університету внутрішніх справ, Недря отримав контузію в терміналі аеропорту незадовго до того, як його покинув.
Знімальний майданчик розташований у селі Крюківщина Київської області. Частина матеріалу відзнята в Чернігівській області: на Гончарівському полігоні відтворили сцени танкових боїв, а на злітно-посадковій смузі запасного Чернігівського аеродрому — екстер'єр аеродрому.
Під час львівського допрем'єрного показу подивитись картину захотіло так багато глядачів, що адміністраціїї кінотеатру довелось показувати фільм додатково. Загалом фільм йшов відразу у чотирьох залах. В Дніпрі до прем'єри фільм захотіло побачити ще більше глядачів — довелось ораганізувати показ у шести залах. Такого ажіотажу не було на жодному перегляді українського кіно.
З нагоди виходу фільму в прокат, команда «Кіборгів» та Фонд «Повернись живим» організували ініціативу #ЯНебайдужий!. У рамках ініціативи з кожного квитка, придбаного на фільм «Кіборги» 5 гривень будуть перераховані на допомогу сім’ям загиблих у боях за Донецький аеропорт.
Першими глядачами фільму «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва стали військові Маріуполя, що побачили фільм 26 листопада 2017 року. Наступні допремєрні покази фільму відбулися: у Запоріжжі (27 листопада), Дніпрі (28 листопада), Львові (30 листопада), Тернополі (1 грудня), Івано-Франківську (2 грудня), Чернігові (3 грудня), Києві (6—7 грудня), Харкові (8 грудня) та Одесі (9 грудня).
Військовими консультантами "Кіборгів" стали реальні українські герої: Кирило Недря з позивним "Доцент", в реальному житті – кандидат наук, Андрій Шараскін з позивним "Богема" – актор, режисер, боєць Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" та "людина Яроша", Євген Жуков, позивний "Маршал", який зараз очолює патрульну поліцію України, Євген Межевікін з позивним "Адам", Герой України, Олександр Тріпак, позивний "Редут", який декілька місяців очолював захист Донецького аеропорту.
Автор сценарію "Кіборгів" Наталія Ворожбит створила сюжет для 4-серійного фільму. На основі цього сценарію зробили повнометражний фільм. Тому, за словами сценаристки, близько 60% сценарію до "Кіборгів" не увійшли. Але, за словами продюсера фільму Іванни Дядюри, 4-серійний фільм буде знятий, його покажуть по телебаченню у 2018 році.
Виконавець ролі Серпня В'ячеслав Довженко і один із прототипів цього персонажа Андрій "Богема" Шараскін – близькі друзі, товаришують ще зі студентських років.
Епізод стрічки з викраденням одним із "кіборгів" машини у "сєпарів" – майже правда. Тільки у фільмі це джип, а в реальності, за словами Кирила Недрі, був "Урал".
Усіх акторів для "Кіборгів" обрали за результатами акторських проб. На 6 головних ролей, за словами режисера, переглянули близько 150 акторів.
Використати пісню "Гуцулка Ксеня" у фільмі запропонував В'ячеслав Довженко, бо знав, що саме її прототип його героя вважає "стильовою українською, не схожою ні на що". Режисер Ахтем Сеітаблаєв ідею підтримав, назвав пісню "стильним закарпатським танго". У фільмі "Гуцулку Ксеню" виконав сам В'ячеслав.
Гурт "Океан Ельзи" не лише подарував "Кіборгам" саундтрек "Мить", всю іншу оригінальну музику до фільму написав клавішник "ОЕ" Мілош Єліч у співавторстві з молодим українським композитором Андрієм Пономарьовим.
Як повідомила продюсер "Кіборгів" Іванна Дядюра, прокатом фільму зацікавлені у країнах Прибалтики, Польщі, Канаді. Також є домовленість із Міністерством закордонних справ України про показ стрічки упродовж року в українських посольствах в різних куточках світу.
Нещодавно переглянуті: