JackParry

Ось і фінальна частина трилогії Нолана про всім відомого персонажа. До цього фільму найбільше претензій та невдоволень, проте, дивлячись на рейтинг, можна сказати, що й шанувальників у нього достатньо. Я належу саме до останніх. Можу сказати, що я вважаю цю частину справді найслабшою, але винятково на тлі попередніх. Перша стрічка ідеальна історія про Бетмена, а друга це один із найсильніших фільмів, не лише за коміксами, а й у сучасності загалом.

Сюжет завершального розділу стартує через вісім років. За цей час утворюється нове угруповання, яке дуже пов'язане з першим фільмом. По ходу дії буде багато перетинів з оригіналом. Не можу сказати, що це погано, тому що все вбудоване цікаво та захопливо. Тож претензій до креативності не маю. А наш герой усі ці роки жив пустельником, бо місто більше не потребувало його. Може здатися, що персонаж Брюса Уейна трохи повернули до основ і поставили перед ним уже пройдений шлях. Але знову ж таки, подібне трапляється з багатьма і цей період буде зрозумілим глядачам. Тим більше Крістіан Бейл все ще харизматичний і якісно відіграє роль.

Що я люблю у всіх фільмах цієї трилогії, це їхня атмосфера. Щоразу створюється нагнітання невизначеності майбутнього. Лиходії є не абстрактними істотами, а цілком можливими образами зі своєю історією. Їхні характери опрацьовані й ти усвідомлюєш, що ніщо не здатне зупинити їхні задуми. Але якщо порівнювати з Джокером, звичайно, Бейн програє на його тлі. Бо перший все ж таки застосовував у більшості психологічну атаку і морально тиснув опонентів. Коли ж у нашому випадку злодій насамперед використовує фізичну силу. Хоч і не можна скасовувати його інтелектуальних здібностей. І в будь-якому випадку він вселяє страх і справляється зі своєю роллю. Як і персонаж Жінки-кішки видався непоганим і з гарною акробатикою рухів. Але запасти сильно у серці не встигла.

Крім гідної історії, акторської гри та опрацювання героїв другорядні аспекти також радують. Звичайно це візуальні та звукові ефекти. Багато хто сприймає фільми про супергероїв як екшен розваги, однак у цій трилогії це ніколи не було на першому плані. У цьому і є частина успіху, але й у кожній частині ніколи не було проблем із видовищем. Так і тут присутні все ті ж елементи, що і раніше, і навіть нова фішка від Бетмена, яка багатьох порадує. Щодо цієї частини планка не просіла, ні на мить. І головна тема стрічки пробирає до глибини під час кожного свого звучання. Вона доповнює історію та робить перегляд більш вишуканим.

Підсумок. Нехай це не такий сильний продукт, як раніше, і в ньому немає кардинально нових ідей, але це все ще вдала робота. Можу сказати, без сумніву, це красиве і правильне завершення такого масштабного проєкту. Кожен фільм я люблю по-своєму незалежно від низки припущень чи недоліків. І в жодному разі не можна сказати, що творці не довели все до логічного кінця. Їм вдалося створити ще одну привабливу картину і для цього не потрібно було перескакувати через себе. 8/10
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: