Мар'ян Крушельницький

Marian Krushelnytskyi

Дата народження: 18 квітня 1897

Знак зодіаку: Овен

Дата смерті: 5 квітня 1963 (65 років)

Місце народження: Pyliava, Kingdom of Galicia and Lodomeria, Austria-Hungary [now Buchach Raion, Ternopil Oblast, Ukraine]

Всього фільмів (на сайті): 4

Ролі: актор

Біографія
Український актор, театральний режисер, народний артист УРСР (з 1939 року), народний артист СРСР (з 1944 року), професор, один із фундаторів українського театру. Депутат Верховної Ради УРСР 3-го скликання.
Народився 18 квітня 1897 року в селі Пилява, нині Бучацького району Тернопільської області (тоді Бучацький повіт, Королівство Галичини і Володимирії, Австро-Угорщина) в родині небагатих галицьких селян Михайла Антоновича та Марії Йосипівни Крушельницьких. У віці трьох років з батьками п ... ереїхав до села Глещава.

Навчався у парафіяльній школі в Глещаві, у Теребовлянській (з 1907), потім Львівській українській, з 1910 року в Тернопільській українській гімназіях[2] (в 1913/1914 навч. році був учнем VIIb класу, його однокласником був Антін Король[3]). Був учасником трупи «Тернопільські театральні вечори».[4]

У період існування маріонеткової Галицької ССР мав якусь посаду.[5] Наприкінці 1923 року театр товариства «Руська Бесіда» було ліквідовано, а згодом у Галичині закрили всі українські культурні заклади. Крушельницький виїжджає до Праги, де вступає на філософський факультет Празького університету. У 1924 році їде в Українську РСР, а в грудні цього ж року вступає до театру «Березіль» у Києві (з 1926 року — в Харкові), де працювали такі видатні діячі театрального мистецтва, як режисер-постановник і художній керівник театру Лесь Курбас, актори Амвросій Бучма, Данило Антонович, Наталя Ужвій.

Першою режисерською роботою М. Крушельницького в Харкові була постановка п'єси В. Катаєва «Квадратура кола» на сцені театру «Веселий Пролетар» у 1928 році.[6]

У 1933—1952 роках — художній керівник, режисер та актор Харківського українського драматичного театру імені Тараса Шевченка. Член ВКП(б) з 1943 року.

У 1952—1963 роках — актор та головний режисер Київського академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Працюючи в Києві, Крушельницький досяг розквіту акторської і режисерської майстерності в ролі Омелька і Борулі в п'єсі «Мартин Боруля» Карпенка-Карого. Падури «Маклена Граса» М. Куліша, Б. Хмельницького у виставі «Б. Хмельницький» О. Корнійчука, Ліра «Король Лір» В. Шекспіра; як режисер постановок «Дай серцю волю, заведе в неволю» М. Кропивницького, «Ярослав Мудрий» І. Кочерги. Знімався в кінофільмах «Ягідка кохання», «Кривавий світанок», «Мартин Боруля», «Суєта» та інших. З 1952 року і майже до останніх днів працював у Київському інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого, вів курс режисури та майстерності актора.

Світлина звідси: https://openkurbas.org/collection/mar-yan-krushelnytskyy-aktor-rezhyser-f-17232/

у російських фільмах як Марьян Крушельницкий / Maryan Krushelnitsky
Фільмографія

Знайдено 4 результати

Krovavyy rassvet (1957) актор у ролі Andrey Volyk 0.0 imdb 6.7

Krovavyy rassvet (1957)

Krovavyy rassvet

актор у ролі Andrey Volyk
СРСР   1 год 20 хв
КіноБаза: 0.0 (0)  IMDb: 6.7 (8)
Моя оцінка:
/10
Мартин Боруля
Мартин Боруля (1953) актор у ролі Omelko 8.2 imdb 8.2
Сюжет Головний герой фільму — чиншовик Мартин Боруля вирішив стати дворянином через сварку з паном Красовським. Паралельно він відправив старшого сина Степана в місто на державну службу, а свою дочку Марисю хоче видати заміж за регістратора з міської ратуші.
Мартин Боруля Трейлер

Мартин Боруля (1953)

Martyn Borulia

актор у ролі Omelko
СРСР   1 год 35 хв
Читати опис Головний герой фільму — чиншовик Мартин Боруля вирішив стати дворянином через сварку з паном Красовським. Паралельно він відправив старшого сина Степана в місто на державну службу, а свою дочку Марисю хоче видати заміж за регістратора з міської ратуші.
КіноБаза: 8.2 (4)  IMDb: 8.2 (36)
Моя оцінка:
/10
Коліївщина
Коліївщина (1933) актор у ролі Polish Pan 0.0 imdb 5.9
Сюжет У картині зроблена спроба відобразити одну із сторінок визвольного руху в Україні — повстання Коліїв (кріпаків, ремісників і рибалок) проти свавілля феодалів і польської шляхти, яке завершилося жорстокою розправою царськими каральними експедиціями в 1768 році. Кінострічка розповідає про події 1768 року, коли на Правобережній Україні спалахнуло народне повстання проти польського гніту. Герой фільму Семен Неживий — це одна з найкращих і небагатьох ролей у кіно чудового театрального актора Олександра Івановича Сердюка (батька популярного українського актора Леся Сердюка). Поблукавши по чужині, повертається в рідне село, де застає страхітливу убогість і голод. Герой організовує бідноту на повстання, але його гаряча душа не бачить, що найближчі його сподвижники — представники козацьких старшин Максим Залізняк і Іван Ґонта — в своїх інтересах використовують повстання. Врешті-решт саме вони і зраджують повстанців.
Коліївщина

Коліївщина (1933)

The Czarina Commands

актор у ролі Polish Pan
СРСР   1 год 20 хв
Читати опис У картині зроблена спроба відобразити одну із сторінок визвольного руху в Україні — повстання Коліїв (кріпаків, ремісників і рибалок) проти свавілля феодалів і польської шляхти, яке завершилося жорстокою розправою царськими каральними експедиціями в 1768 році. Кінострічка розповідає про події 1768 року, коли на Правобережній Україні спалахнуло народне повстання проти польського гніту. Герой фільму Семен Неживий — це одна з найкращих і небагатьох ролей у кіно чудового театрального актора Олександра Івановича Сердюка (батька популярного українського актора Леся Сердюка). Поблукавши по чужині, повертається в рідне село, де застає страхітливу убогість і голод. Герой організовує бідноту на повстання, але його гаряча душа не бачить, що найближчі його сподвижники — представники козацьких старшин Максим Залізняк і Іван Ґонта — в своїх інтересах використовують повстання. Врешті-решт саме вони і зраджують повстанців.
КіноБаза: 0.0 (0)  IMDb: 5.9 (34)
Моя оцінка:
/10
Ягідка кохання
Ягідка кохання (1926) актор у ролі Jean Kolbasuk  ✓ укр. аудіо 7.0 imdb 6.5
Сюжет Друга (після «Васі-реформатора») комедія Олександра Довженко є «радянською» комедією. Розповідає про незаконнороджене немовля, якого вперто хоче позбутися його «творець» перукар Жан Ковбасюк. Йому це вдається, але коли він дізнається, що мати дитини у народному суді спромоглась здобути аліменти, обіцяє бути гарним батьком. Все, що йому залишається — знайти дитину, якої він тільки-но з великими труднощами позбувся. Фільм густо насичений карколомними трюками, комедійними ситуаціями та гонками. «Головним клоуном» фільму є Дмитро Капка, який навчався драматичного мистецтва у Варшаві під час дипломатичного відрядження, у якому перебував разом з Довженком. Переобтяжену довжелезними кадрами, затянуту 20-хвилинну картину врятовує монтажер Григорій Гричер-Чериковер. Після цього фільму виникне талановитий дует: Довженко та Демуцький, який буде знімати разом ще декілька фільмів.
«Ягідку кохання» Довженко не вважатиме своїм творчим доробком.
Ягідка кохання

Ягідка кохання (1926)

Love's Berries

актор у ролі Jean Kolbasuk
СРСР   27 хв
Читати опис Друга (після «Васі-реформатора») комедія Олександра Довженко є «радянською» комедією. Розповідає про незаконнороджене немовля, якого вперто хоче позбутися його «творець» перукар Жан Ковбасюк. Йому це вдається, але коли він дізнається, що мати дитини у народному суді спромоглась здобути аліменти, обіцяє бути гарним батьком. Все, що йому залишається — знайти дитину, якої він тільки-но з великими труднощами позбувся. Фільм густо насичений карколомними трюками, комедійними ситуаціями та гонками. «Головним клоуном» фільму є Дмитро Капка, який навчався драматичного мистецтва у Варшаві під час дипломатичного відрядження, у якому перебував разом з Довженком. Переобтяжену довжелезними кадрами, затянуту 20-хвилинну картину врятовує монтажер Григорій Гричер-Чериковер. Після цього фільму виникне талановитий дует: Довженко та Демуцький, який буде знімати разом ще декілька фільмів.
«Ягідку кохання» Довженко не вважатиме своїм творчим доробком.
Є українське аудіо
КіноБаза: 7.0 (2)  IMDb: 6.5 (183)
Моя оцінка:
/10

Фільтр

Включати жанри:


Не включати жанри:


Включати країни:

Не включати країни:


Виберіть існуюче ключове слово.
Виберіть існуючу компанію.
Виберіть існуючу персону.

Якщо вибраний статус, фільтрує тільки фільми з цим статусом.

Впишіть від 1 до 10.
Впишіть від 1 до 10.
Впишіть від 1 до 100.
Впишіть від 1 до 100.
Впишіть від 1 до 18.











Показати тільки
Нещодавно переглянуті: