7.1
6

Відточене лезо (1996)

Sling Blade

16+  •  2 год 15 хв  • 
Країни: США
Жанр: драма
Бюджет: 890 000 $
Касові збори в світі: 24 475 416 $
Касові збори в США: 24 444 121 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 5 жовтня 1999
Прем'єра на Blu-Ray: 5 жовтня 1999
Режисер: Біллі Боб Торнтон
КіноБаза: 7.1 (6)  IMDb: 8.0 (73844)
Моя оцінка:
/10
oscar
1 оскар, детальніше
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази

Іноді герой приходить з найнесподіванішого місця.

Сюжет:

Карл Чайлдерс виходить з психіатричної лікарні, де він пробув 20 років після того, як дванадцятирічним хлопчиком убив свою матір і її коханця. Він визнаний безпечним для суспільства і поводиться цілком спокійно та раціонально, хоч і виглядає розумово відсталим. Повернувшись у рідне місто, Карл знаходить підходящу роботу та знайомиться з новими людьми...

Ключові слова:

Друг Вбивство Маленьке місто Арканзас Психіатричну лікарню Незалежний фільм Погроза вбивством Ремонтна майстерня Південний Історія Батька-рисунок релігійного мистецтва розумовою інвалідністю

Виробничі компанії:

Miramax Films, Miramax, Shooting Gallery

Актори: (Всі 35)

Режисер:
Сценарист: Біллі Боб Торнтон
Композитор: Daniel Lanois
Відео: (Всі 7)
Sling Blade (1996) Official Trailer - Billy Bob Thornton Movie HD
1:48
Sling Blade (1996) Official Trailer - Billy Bob Thornton Movie HD
Sling Blade | Official Trailer (HD) - Billy Bob Thornton, Lucas Black, John Ritter | MIRAMAX
1:58
Sling Blade | Official Trailer (HD) - Billy Bob Thornton, Lucas Black, John Ritter | MIRAMAX
Sling Blade | 'Bags Full of Warsh' (HD) - Billy Bob Thornton, Lucas Black | MIRAMAX
3:23
Sling Blade | 'Bags Full of Warsh' (HD) - Billy Bob Thornton, Lucas Black | MIRAMAX
Зображення: (Всі 3)

Рекомендації: (Всі 16)
Breast Men (1997) Breast Men
Breast Men
La Nuit de Varennes (1982) La Nuit de Varennes
The Night of Varennes
Släpp fångarne loss, det är vår! (1975) Släpp fångarne loss, det är vår!
Release the Prisoners to Spring
Classic Albums: Pink Floyd - The Making of 'The Dark Side of the Moon' (2003) Classic Albums: Pink Floyd - The Making of 'The Dark Side of the Moon'
Classic Albums: Pink Floyd - The Making of 'The Dark Side of the Moon'
Майже ангел (1990) Майже ангел
Almost an Angel
The Brothers McMullen (1995) The Brothers McMullen
The Brothers McMullen
Rang-e khoda (1999) Rang-e khoda
The Colour of Paradise
Флетч (1985) Флетч
Fletch
Фільми того ж режисера: (Всі 3)
Daddy and Them (2001) Daddy and Them
Daddy and Them
Нестримні серця (2000) Нестримні серця
All the Pretty Horses
Рецензії: (Всі 1)
9/10 Не убий?

Попередження: рецензія містить спойлери

Багато людей щиро переконані у тому, що найпершою і найголовнішою християнською заповіддю є просте правило нікого не вбивати, якого пересічній людині дуже легко дотримуватись, не докладаючи зайвих зусиль для уникнення нібито найтяжчого гріха. Ця примітивна ілюзія полонила їх тому, що вони ніколи уважно не читали Біблію, як це кілька разів зробив Карл Чайлдерс, маючи час і натхнення.

Англійською мовою позбавити людину життя можна не тільки kill але й murd, що не зовсім одне й те саме. Так само, як і українською: убити (в загальному сенсі) – не обов’язково означає замордувати. Очевидно, що фізичне знищення ворога, який зазіхає на твоє життя і життя твоїх рідних чи навіть просто співгромадян, не є жодним гріхом, а зовсім навпаки - праведним і богоугодним ділом. Аналогічно, не є грішником людина, яка виконує смертний вирок, винесений судом, і навіть найманий убивця (кіллер) несе тільки вторинну кармічну відповідальність - як "знаряддя" убивства. Зовсім інше – замордувати невинну людину з тих чи інших причин, але за власним вибором.

Попри вроджену олігофренію, Карл чудово розрізняє Добро і Зло і знає, як допомогти хорошим людям позбутися дурних страждань та ілюзій та захистити від злого вітчима такого ж підлітка, яким він колись був сам. Завдяки набутому 20 років тому фатальному досвіду застосування відточених холодних інструментів, дорослий хлопчик Карл ретельно розпланував і здійснив операцію з миттєвого переміщення безнадійного покидька Дойла в інший вимір. Так би мовити, для остаточного перевиховання, і у цілковитій відповідності до християнських традицій. Недарма важливою преамбулою цього плану було водохрещення Карла баптистським пастором у місцевій річці.

У психіатричній клініці разом з Карлом Чайлдерсом «лікується» ще один Карл – Чарльз Бушман. Зовні він нічим не нагадує психічно хвору людину, але це справжній психопат-убивця, який отримує насолоду не тільки від знущання над жертвою, але ще й розповідаючи (з живописними подробицями) про свої злочини головному герою. Можна було би і його цюкнути до пари, не переймаючись гріхом, але оскільки за ґратами психушки він нікому не загрожує, Карл просто попросив його відчепитись. Він розуміє, що для таких вчинків має бути дуже вагома причина і досі щиро шкодує, що тоді (підлітком) послухався батька-нелюда, який наказав йому закопати живцем новонародженого брата.

Висновки.
1. Не треба бути надто розумним, щоб побачити, де чорне, а де біле.
2. За жодних обставин не варто знущатись над дітьми – це матиме для вас обов’язкові фатальні наслідки, ймовірно, ще у цьому житті.
3. Іноді буває достатньо невеликого топірця або просто замашної залізяки, щоб допомогти Творцеві ще трошки вдосконалити цей прекрасний світ.

PS Попри описані вище жахіття, у фільмі зовсім немає натуралістичних сцен відвертого макабричного насилля, а є багато тонкого гумору; цікаві та неоднозначні персонажі викликають симпатію і посмішку, а з їхніх вуст часто злітають прості але небанальні думки. Ну, а Біллі Боб Торнтон у ролі "недоумка" Карла - взагалі неперевершений і впізнати його можна тільки на нечисленних кадрах, коли він дивиться прямо у камеру.

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

Нещодавно переглянуті: