10/10 Видовище, рівного якому не бувало, або Десять років тому

Оскар - 2010, "Найкращий фільм", номінант

Більше 10 років тому вийшов фільм “Аватар”, який по суті започаткував еру 3Д кіно в кінотеатрах вітчизняних широт і встановив новий касовий рекорд, що доблесно протримався ті ж таки десять років і скорився тільки “Месникам. Завершенню” в 2019 р.

Більше 10 років тому фільм “Аватар” перетворив звичайну глядачку на ще одного демона від кінорецензування, і виглядала ця проба пера приблизно так:

“Видовище, рівного якому не бувало. Саме так в двох словах можна розповісти про цей фільм, фантастичний і казковий в одному флаконі.

Так, як і будь-якому фільму подібного жанру, йому можна закинути: простоту сюжету (кількість сюжетних поворотів можна перерахувати на пальцях однієї руки, а несподіваних - так і зовсім можна не пробувати рахувати), жанрові кліше, полярність характерів ... Але це все насправді ні для кого не важливо!

А важливо тут - ЯК це все намальовано, зроблено і показано. А зроблено на найвищому, вражаючому візуальному рівні! З детальною розробкою дрібниць, які власне і створюють неповторну атмосферу цього фільму.

Як на мене, так вагома така каменюка полетіла від пана Кемерона в бік керівників та підприємців, що руйнують екологію нашої планети. Тому що епізод з руйнуванням красивого дерева бульдозером землян дивитися спокійно просто неможливо - рука сама тягнеться кинути чимось у екран!

Емоційний заряд отриманий! Значить, фільм досягнув мети, яка перед ним стояла. Браво, Кемерон!”

Хтозна, можливо за 10 років “Аватар” вже і застарів. Або, принаймні, вже вийшла купа не менш технічно якісних та в цілому хороших картин. Але ті, перші, враження, після перегляду цього знакового фільму, хочеться лишити собі назавжди.

3 з 3 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Доктор Смалець
Доктор Смалець
Не застарів. Я записав собі і періодично переглядаю. На відміну від недолугого ендґейму месників.
 
Lilia Omelianenko
Lilia Omelianenko
Ну, Ендґейм - це взагалі не самостійний фільм, а фінальна серія серіалу. Якщо вже підзабув, що було всередині, кінець переглядати нецікаво...
 
Доктор Смалець
Доктор Смалець
Радите передивитись ще раз всі 20 серій, щоб все згадати? 😉 Не думаю, що це мені допоможе...
 
Lilia Omelianenko
Lilia Omelianenko
Ну, тут вже радити недоречно, діло, як то кажуть, хазяйське... Першого Айронмена хіба можна... то така штука, що має самостійну цінність безвідносно до всіх подальших філерів
1  

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: