7/10 Свіжі враження від перегляду

У день прем"єри традиційно пішов підтримувати гривнею українське кіно. І мушу визнати - не пожалкував, хоч і мав суб"єктивні враження після "Живої", що Химич - новий Олесь Янчук (не в найкращому розумінні). Радо повідомляю, що я помилився. Химич - це тепер не Янчук, це тепер Сільвестр Сталлоне та його фільм "Рокі 2", де він був і сценаристом, і режисером, і помагав оператору. Тобто вийшло кіно, яке цілком нормально дивитися. Таким чином Тарас Химич прогресує, і можливо доросте до рівня Клінта Іствуда (бо і той одразу режисер, сценарист і оператор).
Тепер по суті:
1) Сценарій - нормальний. Іноді логіку дій персонажів важко зрозуміти, іноді зміна локацій надто жвава (Київ, Холм, Галич, рим. Хортиця, Сарай...), іноді відчуваєш, що усі персонажі до кінця не розкриті. Але з іншого оку сценарій типовий, має елементи гумору (два друга-вояки), має пафосні фрази, має любовну лінію, гострі повороти. Єдине - кінцівка з Гордієм дуже змазана. Але як говорив режисер "Сторожової застави" в інтерв"ю для "Української правди" - зі сценаристами в Україні чи не найбільша біда. Тому більш-менш нормальний сценарій - вже добре.
2) Операторська робота - досить якісна, хоча постійно відчутно нестачу коштів. В баталіях додали слоу-мошн, але порівняно зі спартанцями Зака Снайдера виглядає бідно. Вечірні зйомки іноді "ряблять", сепія. Але колористика витримана майже однакова, гарна. 3-д ефекти досить дешеві. Ну, не було грошей. То й на тому дякую.
3) Звук - акторів переозвучували. Але набагато краще, ніж у "Легенді Карпат". А втім, є недолік - коли Данило говорить з матір"ю - якась його фраза залишилася неозвученою. Тобто ротом актор щось сказав, а звук накласти забули. І в залі постійно потріскувало з колонок. Не знаю, чи це кінотеатр підкачав, чи звук дійсно не всюди рівний. Окрема заслуга фільму - саундтрек. Він дуже доречний і приємний, хоч і нагадує західні зразки.
4) Кастинг - вдалий. Мало дерев"яних акторів, мало театральщини. Особливо сподобалися бояри та вбивця з півночі. Взагалі зовнішність акторів гарно підкреслює закріплену за ними роль.
5) Костюми - круті. Так, вони виглядають новесенькими, чистими, вперше одягненими, непрактичними, але все одно, красиві.

Отже загалом ставлю фільму тверду 7 з 10 і бажаю нашому кіно розвиватися і нарешті стати прибутковим.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: