Doramyeon

Хан Те Джу очолює групу з розслідування злочинів. Він пережив стрімкий злет у кар'єрі і довіряє даним більше, ніж людям. Розслідуючи справу про серійне вбивство, він потрапляє в аварію. Прокинувшись, Хан Те Джу опиняється у 1988 році. Він не знає чому, але тепер він детектив, призначений на роботу в поліцейський відділок у маленькому містечку. Щоб повернутися в сьогодення, Хан Те Джу намагається розкрити справу про серійне вбивство.

Кінець 80-х у Південній Кореї - це все ще епоха грубих поліцейських методів, таких як побиття підозрюваних. Більш наукові методи тільки почали впроваджуватися в основні поліцейської процедури, сексизм процвітає, а про політкоректність ніхто не чув. Збір інформації відбувається вручну, оскільки немає можливості зайти в інтернет чи пробити по якійсь базі двома кліками, і найшвидший спосіб дізнатися щось - це часто просто вийти на місце події.

На початку кожного епізоду вказано, що серіал засновано на однойменному британському серіалі 2006 року. Але дана драма не є копіпастом. Я подивився оригінал і я просто в захваті наскільки сценаристи та режисери корейської версії постарались та все змінили. Це просто два різних серіали з деякими спільними елементами.
Концепт такий же - головний герой попадає в кому і повертається в минуле, але на цьому якби й все. Частина справ в корейській версії є оригінальними. Є також ті, що відсилають нас до британської версії та випадковим чином розподілені з обох сезонів, але кардинально перероблені маючи лиш схожі елементи, а частина з них вплетені в основну сюжетну лінію, що одночасно пов'язана з дитинством Хан Те Джу, якої немає в оригіналі.

Персонажі теж відрізняються в корейській версії вони більш відкриті у вираженні почуттів і вони розвиваються, а в британській версії вони незмінні та загалом є два основних персонажі інші є менш помітними.

Рімейк приділяє значно більше увагу взаємодії між усіма персонажами та самим персонажам, всі вони є частиною ансамблю, ми стаємо свідками того як їхній зв'язок міцнішаєш і це перетворює їх в родину, що викликає у нас прив'язаність.
Актори виконують свою роботу на відмінно, але особливо виділяється Ґо А Сон у ролі На Йон. На Йон дійсно розумна, має багато впливу на хід розслідувань, вона затримує злочинців, ми бачемо її знання в психології на практиці, вона робить всілякі записи навіть коли її ніхто не просить, постійно допомагає Хан Те Джу. Завдяки Хан Те Джу, який дав їй проявити себе, Кан Дон Чоль та інші його підопічні перестають бачити в ній прислугу, яка варить каву, риється в паперах чи пере шкарпетки, а детектива, вона стає повноцінною частиною команди. Енні в британській версії була просто фоном з якою розмовляли, щось там ніби підсказала, але персонаж слабо розкритий і до самого кінця її так і не сприймали серйозно, а її колеги, окрім Сема, так і залишились сексистами.

Зрозуміло й те, що відмінність і в тому, що корейська версія наповнена великою кількістю місцевого колориту та відбувається на фоні історичних подіїй, які теж мають деякий вплив на сюжет.

Британський серіал в загальному мав теж 16 серій, але виходив у вигляді двох сезонів, а справа вбивці, яка пов'язана з тим, як Сем потрапив у 70-ті, була розкрита в першій серії. Інші справи не пов'язані. У британській версії ми також бачимо брата нинішнього серійного вбивці, взятого під варту живим. Найголовніше, що старший брат ніяк не пов'язаний з батьком Сема. Це абсолютно окрема сюжетна лінія на відміну від корейської версії.

Судячи з багатьох рецензій критики порівнють обидва проєкти та в чому їхня відмінність, а не що гірше, а що краще. На відмінну американського рімейку, який очевидно є провалом. Я не хочу сказати, що оринінал поганий, просто на мою думку корейська версія покращила сам концепт і окрім похмурості додала його душевності, жвавості, кумедності.

Для мене корейська версія краща, глибша, ширша, з центральним сюжетом, але я віддаю належне, що без оригіналу її б не було, але я також захоплюсь тим, як все було круто перероблено та додано свого, а справи вийшли куди заплутанішими. Це явно не з категорії рімейків клонів або рімейків провалів. Тож ви можете дивитись обидві версії. Обидві варті уваги.
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: