Олександр Льогких

Перше, що я хочу сказати — йдіть у кіно!
Цей фільм дійсно вартий того, щоб приділити йому час. Краще в ІМАХ, де ви зможете приховати сльози під окулярами.

У кіновсесвіту Марвел останнім часом виходили фільми, які не претендували на щось більше, ніж кіно на один раз. Я не чекав Шанг-Чі, Вічних, Чорну вдову та Людину павука теж. Агресивна реклама в соціальних мережах, божевільні теорії про фільм та інший інформаційний шум лише відлякував від перегляду. І напевно через те, що я не будував жодних очікувань від цього фільму, і пішов на нього тільки тому, що хотілося розвіятися, я отримав захоплення від перегляду.

Моє ставлення до попередніх фільмів про павука від Марвел, досить рівне. З тих пір, коли Соні дала добро на використання цього персонажа в кіновсесвіті Марвел (хто не в курсі про що я – гугл підкаже), із цим героєм мене мало що вже поєднувало. Якщо старі фільми давали емоційний зв'язок героя і глядача, показуючи нам становлення персонажа, його розвиток і всі труднощі, які йому доводилося долати, то в нових фільмах було все не так.

Як відомо, Людина павук Тома Холланда з'явилася ще в "Громадянській війні", де безсумнівно це викликало позитивні вигуки і в цілому персонажу були раді. Глядачам необхідно було знати, що доброзичливий сусід "вдома". І ось, випускають сольний фільм, який отримав підзаголовок "Повернення додому", що ніби натякає. Тим не менш, фільм вийшов вище середнього, як на мене. Такі ж думки і про продовження – цікаво, звичайно, але все одно це було типове кіно Марвел. Тієї особистої історії що була у фільмах Соні більше не було. У Пітера тепер крутий наставник, крутий костюм і він школяр, який за фаном рятує свій район, жартуючи при цьому на кожному повороті і встигаючи бути генієм. Це круто, але драми, як на мене, обмаль.

Третій фільм уже доросліший.
Тут у нас буде драма про велику силу і велику відповідальність. Про те, що всім потрібен другий шанс, але є своя ціна. Нарешті персонаж розвивається. Ми бачимо становлення того самого Пітера Паркера, який змушений приймати удари від долі.

Персонажі яких нам показали круті. Дуже радий був бачити тих героїв, які були ще у фільмах 2000-х. Це яскравий атракціон ностальгії та у певних моментах фільму зал аплодував черговій появі добре знайомих героїв. Зелений гоблін, Отто Октавіус, Електро... вони повернули всіх акторів з попередніх фільмів. Це викликає повагу.

І так, що цікаво, у фільмі все дуже логічно. У вас не буде такого ж дивного відчуття від того, що відбувається в трейлері, що верховний маг фігачить заклинання і ламає всесвіт. Цей факап показали і пояснили так, що в тебе не виникає класичного бажання зробити "рука-обличчя" від того, що відбувається.

Фільм уже зібрав мільярд доларів у прокаті, хоча тільки минув тиждень. Це оглушливий старт у ковидний період, а значить що фільм точно вартий того, що б його подивитися.
Високі оцінки критиків та глядачів тому підтвердження. Як би я до цього скептично не ставився.

Моя оцінка 10/10
Це кіно дало мені багато позитивних емоцій. Пробило на сльози ностальгії та змусило посміхнутися від деяких справді епічних моментів. Шукати косяки я не став. Мені подобалося все, і кілька дивних моментів я готовий йому пробачити.
10 з 12 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: