Банши Інішерина
Банши Інішерина (2022)
The Banshees of Inisherin

may4444

Дивний і незвичний фільм. Він ніби розширює межі звичного, розриває шаблони.
От усі сюжети вже набридли, повторюються, вже смішать зомбі і вампіри, супергерої викликають нудьгу ще до перегляду "нових" пригод . На початку фільму ти вже розумієш, що діло знову йде до спасіння світу...
І от будь ласка, нешаблонний фільм. З незрозумілою спочатку назвою. Незручний для мозку, що чіпляється за пошук трафаретів.
Не виходить бути зарозумілим снобом, передбачати вчинки героїв і повороти сюжету, не зрозуміло де тут мораль.
Фільм вириває килимок з-під ніг глядача, щоб той дивився. Не думав, не судив, не співчував. А саме уважно дивився і сприймав цих ірландців, ці будинки, ці луки з травами і вітром, ці стосунки.
Ти глядач, значить ти - очі. Ти не знаєш що відбудеться і чому. Ти не бачив цього раніше. Так буває. Ти не знав? То поглянь.
Я не назву стрічку шедевром тільки тому, що вона нестандартна. Але як же корисно час від часу перетинати межі звичного! І відчути себе дитиною цього світу, яка ще не знає всього, а зацікавлено дивиться, сприймає і намагається зрозуміти.
Обережно зазначу, як я все таки зрозуміла фільм. На мою думку Колін Фаррел сам не зрозумів свого персонажа. За сценарієм його персонаж - придурок, занадто нав'язливий друг або занадто мстивий ворог. Це людина, здатна на вбивство. А Колін грає чомусь сумного і "доброго" любителя тварин. І через цей дисонанс вчинків і образу виникає абсурдність.
1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: