7.4
34

Брудні танці (1987)

Dirty Dancing

12+  •  1 год 40 хв  • 
Країни: США
Жанр: драма музичний романтичний мюзикл
Бюджет: 6 000 000 $
Касові збори в світі: 213 954 274 $
Касові збори в США: 63 446 382 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 20 жовтня 2009
Прем'єра на Blu-Ray: 8 вересня 1997
Режисер: Еміль Ардоліно
КіноБаза: 7.4 (34)  IMDb: 6.9 (144927)
Моя оцінка:
/10
oscar golden globe
1 оскар, 1 золотий глобус детальніше
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази Сюжет:

Літо 1963 року. 17-річна Френсіс на прізвисько Бейбі, проводить канікули з батьками в курортному готелі. Вона знайомиться з Джоні, красивим професійним танцюристом, досвідченим в питаннях життя і кохання. Немов зачарована сексуальними ритмами і нічим не стримуваними рухами “брудних танців” в стилі ритм-енд-блюз, Бейбі стає ученицею-партнеркою Джоні - і в танцях і в коханні...

Ключові слова:

Готель Кохання Пограбування Лікар Танці Аборт Стать Дочка Танець Молоді Клас відмінності Літній табір Курорт Підлітковий роздавити Сестра, сестра відносини Чуттєвість Catskills Небажаної вагітності Рідного брата відносини Таємна любов

Виробничі компанії:

Vestron Pictures, Great American Films Limited Partnership

Актори: (Всі 42)

Режисер:
Сценарист: Елінор Бергстин
Композитор: John Morris
Відео: (Всі 3)
Dirty Dancing - Official® Trailer [HD]
2:26
Dirty Dancing - Official® Trailer [HD]
Dirty Dancing Outtakes
0:40
Dirty Dancing Outtakes
Dirty Dancing - Trailer
2:00
Dirty Dancing - Trailer
Зображення: (Всі 1)

Фільми з циклу: (Всі 3)
Рекомендації: (Всі 16)
Фільми того ж режисера: (Всі 7)
Рецензії: (Всі 1)
10/10 У ритмі серця

Золотий глобус - 1988, "Найкращий фільм - комедія або мюзикл", номінант

Чудовий фільм, для більшості знайомий з дитинства, і водночас, родоначальник фактично цілого жанру під назвою “фільми про танець”. Скільки їх знімають, а початкова схема живіша за всіх живих: людина відкриває для себе танець, поступово вчиться, спершу у неї нічого не виходить, а потім вона несподівано починає танцювати мало не на рівні найкращих, далі виграє якесь танцювальне змагання і паралельно знаходить своє кохання.

Тим не менш, фільм вирізняється незвично продуманим для такого типу картин сюжетом. Сценарна схематична канва щедро оброблена проблематикою, яка актуальна і на сьогодні, не кажучи вже про 80-ті: загальне ханжество суспільства і осуд жертви, підлітковий бунт, дискримінація за ознакою майнового стану і за принципом “щось мені твоя морда не подобається”, стереотипні уявлення, виховання характеру і так далі. При цьому серйозні теми подаються легко, перемежовуються ритмами ... сальси і бачати, а проблеми вирішуються, що змушує глядача проникатися вірою у те, що справедливість все ж таки існує.

Думається мені, що у 7 випадках із 10 харизматичний і загадковий красунчик в темних окулярах, скоріш за все, виявився б ще тією сволотою, а хлопчик із хорошої сім’ї, імовірно, таки хорошим хлопчиком. Але застосування протилежного прийому, тим не менш, приводить глядача до цікавої (і, мабуть, правильної) думки: людина, здавалося б, “із усіх боків позитивна”, цілком може робити неприглядні речі і нормально почуватися, якщо упевнена, що із певних причин їй за це нічого не буде. А отже, люди, виховуйте правильно своїх дітей, і буде всім щастя!

Резюмую: людям, яких смикає від слова "романтика" як від прокази - із обережністю, всім іншим - дивитися обов'язково :-)

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

У списках
Нещодавно переглянуті: