"Едіп Цап" Рецензія

Попередження: рецензія містить спойлери

Екранізація трагедії Софокла про долю царя, який вбив свого рідного батька не відаючи про це.
XXст. в італійській родині народився хлопчик, батькові якого було наврочено, що він має померти від руки свого сина, щоб вберегти себе, він вирішив позбутися малого, викинувши його в прірву. Дитину врятували від смерті, та віддали бездітному подружжю, яке дало йому ім'я Едіп та виховало, як власного сина. Юнаку Едіпу оракул пророчить що, він уб'є свого рідного батька й одружиться зі своєю матір'ю. Намагаючись втекти від страшного пророцтва Едіп йде з Коринфу. І по дорозі до Фів йому трапляється колісниця з чоловіком, між ними виникає суперечка та Едіп вбиває його. Згодом перемігши сфінкса, стає правителем Фів, та одружується з царицею Іокастою — вдовою вбитого від рук "розбійників" царя Лая.
Цікаво те що в фільмі усе відбувається в хронологічному порядку, в той час, як сама трагедія починається з середини усіх подій: до царя приходять жителі його краю стривожені страшною хворобою яка захопила місто. Шукаючи причину міщани звертаються по допомогу оракула. Виною всьому- вбивця Лая, тоді й виясняється, що Едіп все ж вбив свого батька і одружився зі своєю матір'ю .
Фатум у давній Греції завжди був важливим для людей того часу.Ніщо не відбувалось просто так, їхня доля наперед вирішена Богами та людство всього лиш маріонетки в їхніх руках. В принципі нині нічого не змінилось. Люди так само сліпо вірять, що нічого не буває просто так, адже це так зручно, усі помилки, страждання, смерть, народження, усе на цьому світі має виправдання:"на все воля Божа". Можливо ця історія про долю та Богів, та все ж таки видається, що режисер хотів зробити акцент на совісті та показати наскільки усвідомленість свого життя впиває на його якість, та яку відповідальність людина несе за свої вчинки. Також на такий висновок нас може наштовхнути те, що сам П'єр Пауло Пазоліні хоч і виріс в католицькій родині та всеж називав себе атеїстом та часто критикував римсько-католицьку церкву.

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментарі:
Поки коментарів нема. Будьте першими - напишіть коментар!

Увійдіть, будь ласка, щоб коментувати

Нещодавно переглянуті: