"Контрабандистки" - це досить яскравий і веселий південнокорейський кримінальний бойовик, який також дає глибокий погляд на Корею, не таку якою ми її знаємо зараз, на країну 70-х, що прагне до заможності, і на болісні проблеми бідності. Картині добре вдається робити все це одночасно, не збавляючи темпу. Головні героїні цієї жіночої історії - далеко не загадкові постаті, які б спонукали нас замислитися над хитросплетіннями людської психіки в її нескінченній жадобі до влади. У "Контрабандистках" рішення піти проти закону - це прагматичне рішення, народжене економічним відчаєм.

У мирному приморському містечку, що займалось риболовльою побудували хімічний завод, що призвело до відсутності риби у водах поблизу. Жінки-рибалки 1970-х років опиняються перед вибором продовжувати пірнати за смердючими мідіями низької якості, намагаючись звести кінці з кінцями, чи ризикнути перевезти західні товари, залишені на морському дні. Американські сигарети, косметика, одяг і всі на ... йкрасивіші артефакти іноземного заможного життя.

Яскраві кольори, чудовий монтаж, костюми, запальна музика. Відомий акторський склад, тож з грою тут все добре. Хочеться виділити наймолодшу актрису касту, Ґо Мін Сі, яка круто зіграла за що отримала нагороду в номінації "Краща нова актриса".

Фільм може зацікавити вас феноменом жінок хеньйо (жінки-пірнальниці, які вміють пірнати без спорядження) на острові Чеджу, але не буде надто концентруватись на цьому, адже це декорації для даної пригодницької історії.
Рекомендую до перегляду.

P.S. У титрах буде ще одна сцена.

До речі в Японії є теж морські жінки, що називаються Ама.

Деякі відмінності між японськими ама та південнокорейськими хеньйо з Чеджу: 

У ама є два рівні досвіду або класи ("качідо" і "фунадо"), тоді як у хенйо - три ("санггун", "джунгун" і "хагун").
У минулі часи ама пірнали голими (цього ви не дізнаєтесь у музеях), тоді як хеньйо були одягнені з самого початку (пізніше обидва змінили одяг на гідрокостюми).
Ама використовують дерев'яні бочки як буї, тоді як хеньйо здавна використовують рибальську сітку, прикріплену до круглого помаранчевого буя. Ама в наш час теж користуються сітками з буями, бочки використовуються зараз лиш для шоу.
Хоча більшість дайверів ама - жінки, є й чоловіки. У хеньйо чоловіків-дайверів немає.

Рекомендую вам самим детальніше ознайомитись:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Haenyeo

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ama_(diving)

https://www.diveoclock.com/destinations/Asia/South_Korea/Haenyeo/

https://www.diveoclock.com/destinations/Asia/Japan/Ama/

1 з 1 користувачів вважає цю рецензію корисною
Коментувати (5)
Нещодавно переглянуті: