7.4
15

Імперія сонця (1987)

Empire of the Sun

12+  •  2 год 33 хв  • 
Країни: США
Жанр: драма історичний воєнний
Бюджет: 35 000 000 $
Касові збори в США: 22 238 696 $
Прем'єра в світі:
Прем'єра на DVD: 7 березня 2002
Прем'єра на Blu-Ray: 6 березня 2007
Режисер: Стівен Спілберґ
КіноБаза: 7.4 (15)  IMDb: 7.8 (91553)
Моя оцінка:
/10
Є українське озвучення

Код для перегляду рейтингу кінобази Опис:

Драма про маленького хлопчика і велику війну. Його звуть Джим Грехем, молодий англієць, чий високий дух дозволяє пережити всі жахи японського концтабору під час Другої світової війни. Його очима ми бачимо всю велич і жах війни. Він все далі йде від дитинства, коли всі сили напружуються для того, щоб вижити.

Ключові слова:

Фотографія, Губна гармоніка, Сержант, Пілот, Британський, Продукти харчування, китайська, Військовополонений, японська, Японія, Японських солдатів, Військовополонений, Селянська, Шанхай, Стадіон, Слід, Капітуляції Японії, японської окупації, японської армії, мужність

Виробничі компанії:

Warner Bros., Amblin Entertainment, Warner Bros. Pictures

Актори: (Всі 73)

Режисер:
Сценаристи: Дж. Р. Баллард, Том Стоппард, Менно Мейес
Композитор: Джон Вільямс
Відео: (Всі 1)
Empire Of The Sun.1987 Teaser.
1:24
Empire Of The Sun.1987 Teaser.
Зображення: (Всі 9)

Рецензії: (Всі 1)
6/10 Такий не пропаде!

Золотий глобус - 1988, "Найкращий фільм-драма", номінант

Знята Стівеном Спілбергом стрічка на тему “втрати невинності” і різкого дорослішання, як пишуть імениті рецензенти, із перших кадрів нагадує чи то пир під час чуми, чи то збіговисько пацюків, що от-от побіжать із корабля. Цікава гра грозить от-от перетворитись на сувору реальність. Дочекавшись же перетворення, ми будемо спостерігати до самого кінця реальність сувору, та все ж не надміру, немов пропущену місцями через призму тієї ж таки гри.

Не знаю, як щодо символізму із спалахом атомної бомби і паралеллю із закінченням дитинства для героя, та як на мене, хлопчик втрачає свою “невинність" доволі дещо раніше, швидко і водночас плавно. Адже дитяча психіка більш гнучка і краще пристосовується, ніж доросла. І лиш фінальне розчарування у вигаданих героях здатне її “добити”.

Сам фільм, особливо друга його половина, не вирізняється насиченістю подіями, що трохи знижує увагу глядача. І не те щоб юному героєві не хотілося співпереживати… Просто він поводить себе настільки доросло в одних питаннях, що мимохіть дивуєшся його наївності в інших, і настільки гарно пристосовується до оточуючих умов, що мимоволі починаєш вірити у те, що такий пацан не пропаде і без надлишку глядацької любові.

Резюмую: любителям воєнних драм - можна, але не любителям екшену у таких драмах

2 з 2 користувачів вважає цю рецензію корисною

Увійдіть, будь ласка, щоб написати рецензію

У списках
Нещодавно переглянуті:
Імперія сонця (1987)